Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Muslica invázió fórum

Muslica invázió (beszélgetős fórum)


2013. nov. 1. 18:16
Gyümölcslégy csapda!....kaptuk...nagyon jóóó....rengeteg már a hulla!
8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Szabrina30)
2013. nov. 1. 08:41
Én kipróbálnék egy elektromos szúnyogirtót, nálam itthon az minden röpködő rovart kinyír. Persze, ha jön utánpótlás, akkor nem tudom...
2013. okt. 31. 23:35
Tuti módszer a fészen láttam kis videót róla. Egy pohár vagy egy átlátszó műanyag csésze pl gyümölcs joghurtos (cserpes) bele pár gyümölcs. egy karika banán narancs.. ami tud erjedni és a muslincák szeretik. Jól le folpackozni és egy pici lukat fúrni rá épp amin befér egy legyecske. Ezt én egyszer este megcsináltam reggelre úgy ahogy a videón tele volt.. beférnek de ki már nem találnak....
6. Szabrina30 (válaszként erre: 3. - _anatha_)
2013. okt. 31. 22:14

Én már mindent átpakoltam a lehetséges helyeken.

Soha ilyen steril körülmény nem volt nálunk :D



És itt vannak. Leteszem a tányért a tiszta asztalra, vagy reggel a kávéscsészémet és rajzanak.


Holnap megint lefújok mindent. Remélem ettől kipurcannak. De tapasztalatom szerint ragaszkodnak a kis dögök.

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - _anatha_)
2013. okt. 31. 22:10
Nálunk a lépcsőház bejárta előtt volt tavaly, sokszor alig lehetett bejönni tőlük :(
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Szabrina30)
2013. okt. 31. 22:09

Nincs véletlenül nyitva, amiről nem is tudsz, mert nem látod, egy bármilyen saját készítésű

üveges valami, akár édes, akár savanyúság:


Vagy gyertya, ami illatos volt régen, de már nem az, viszont ezt mi nem érezzük.

2013. okt. 31. 22:08
Pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy ugyanezzel kapcsolatban indítok itt egy fórumot. Régen jártam úgy, hogy egy krumpli elgurult valami mögé, nem vettem észre hónapokig... na akkor kiderült, hogy honnan jön a rengeteg muslinca, de most... 1-2 hete rengeteg. Remélem a hűvösebb idővel eltakarodnak... (de inkább ezek, mint a molylepkék)
2013. okt. 31. 21:46
Mennyien panaszkodnak most erre...lehet tényleg valami invázió van!
2013. okt. 31. 21:42

Sziasztok!


Nem tudom mi történik mostanában nálunk, de elleptek minket a muslicák. Már végignéztem mindent a konyhában, kamrában sehol olyan gyümölcs, zöldség, amire rászállhatnának. De mégis itt vannak.

És rengeteg. Átpakoltam a kamra polcát, sehol fészkelni való hely. Az aszalon, pulton már semmit nem hagyunk kint, mégis röpködnek a dögök. Akár a csupasz asztalon tanyáznak, ha leülök, leteszem a tányért már nyüzsögnek is. És iszonyat sokan vannak.

Az asztalt naponta többször letörlöm.


Hogy szabaduljak meg tőlük?


Próbáltam már légyirtóval, két napig tartott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook