Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Muskátli, trombita virág tavaszi gondozása fórum

Muskátli, trombita virág tavaszi gondozása (beszélgetős fórum)


2012. febr. 29. 20:53
ja,és a sima parasztmuskátli nekem át szokott telelni simán,de a fálfutóim nem mindig.:-(
8. pethoevi (válaszként erre: 6. - Murva)
2012. febr. 29. 20:52

igen,angyaltrombita a neve.

nem télálló.vagy minden ősszel fel kell szedni,vagy marad dézsában,de abban nálunk sajnos nem érezte jól magát tavaly,így idén megy a kertbe

2012. febr. 29. 20:51

Én a muskátlit csak akkor szoktam visszavágni,amikor kiteszem.

A trombita ágait megkapargatom,ha zöld,akkor marad,ha fehér,akkor visszavágom.Általában nálunk elkezd hajtani már hamarabb,mint ahogy kitesszük.

Szerintem idén már fog virágozni.:-)

6. murva (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. febr. 29. 20:51
Nekem cserépbe van,nem telelő úgy tudom,vagy ki lehet ültetni és nem fagy el? Lehet,hogy angyaltrombita a neve nem tudom,nagy lecsüngő trombitái vannak és nagy levelei.
2012. febr. 29. 20:48
Miért nem keresel rá egyenként a virágokra. Pontos leírásokat lehet olvasni róluk, gondozásukról.
2012. febr. 29. 20:44

Tényleg... van angyaltrombita is... Azt visszametszeni egy kicsit és kiültetni.

A többi ugyanaz.

2012. febr. 29. 20:41
nem az angyaltrombitára gondolsz?
2012. febr. 29. 20:36
A trombitavirágot csak egyszer kell elültetni. Víz és fény neki... Utána már csak irtani lehet. :D
2012. febr. 29. 20:34
A muskátliról levágjátok a téli vékony hajtásokat,ha igen mikor,amikor ki lehet már rakni,vagy meg fognak erősödni kint ezek a hajtások? A trombita virágomon egyetlen levél sem maradt,csak a csupasz ág,ezt vissza kell vágni?Tavaly nem hozott virágot,első éves volt az idén már fog virágozni,vagy valami más oka lehetett,hogy nem virágzott,árnyékos,vagy napos helyet szeret?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook