Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaviszony megszűnése táppénz alatt fórum

Munkaviszony megszűnése táppénz alatt (beszélgetős fórum)


9. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. ápr. 2. 18:44
...naa? mit sikerült intézned???
2014. márc. 31. 19:07
Sajnos, ha megszűnik a munkaviszony, már nem tudod kivenni a szabit, törvény van rá, hogy ki kell fizetni az időarányosan járó, ki nem vett napokat.
2014. márc. 31. 18:57
dehogy fizetik ki a szabit. amúgy ez egy multi vagy mi? gyár? ez azért elég durva :( nagyon sajnálom, hogy igy jártál.
6. 3da8f53e4a (válaszként erre: 5. - E369fc680d)
2014. márc. 31. 17:45

Kifizeti, vagy kiveszed időarányosan ami jár. De én inkább megpróbálnám kiszámoltatni velük, hogy T-gyásos napokat és a szabit, hogy mennyire férnél bele ebbe a 2 hónapba.

Próbálj a főnökkel így egyezkedni.

5. e369fc680d (válaszként erre: 3. - 3da8f53e4a)
2014. márc. 31. 08:57
Elvileg 17 körül.De én úgy tudtam,hogy azzal nem lehet semmit kezdeni,csak a megszűnéskor a munkáltatónak ki kell fizetnie azokat a napokat,amiket arányosan nem vettem ki. :(
4. e369fc680d (válaszként erre: 2. - Luca81)
2014. márc. 31. 08:56
Sajnos nem,mert ez egyáltalán nem családbarát munkahely.Persze én is ezt szerettem volna,hogy megkaphassak minden támogatást,ami jár,meg is mondtam a főnökömnek,aki gratulált a babához és azt mondta,visszatérünk rá.Majd pár nap múlva közölte,hogy kiszámíttatta,hogy ha március végéig meghosszabbítják,akkor én még a szülés várható időpontja szerint pont beleesek a 28 napba..(ami nem igaz,mert az első babák általában késnek,és aznap 24 napja lennék úgy..,tehát meg voltam hosszabbítva március végéig,majd közölték,hogy én ezt is köszönjem meg... :)Az én főnököm egyáltalán nem rendes... :) Szerencséd volt.
2014. márc. 30. 21:31
...azon gondolkodom, hogy mennyi szabid van még amit nem vettél ki? És szülés előtt elmehetsz már T-gyásra is. - ha jól emlékszem 28 nappal -...
2014. márc. 30. 21:21
Én ugyanígy jártam a fiammal, csak volt olyan rendes a főnököm, hogy meghosszabbította pár hónappal és a szülés így beleesett, nem kellett keverni. Nálatok ez nem megoldható?
2014. márc. 30. 20:21

Sziasztok!

Várandós vagyok,és ezért a munkahelyemen nem hosszabbítják meg a határozott szerződésemet..Viszont az orvosom 1 hónapja táppénzre írt ki,mert az adott munka veszélyes volt mindkettőnkre.Most a táppénz alatt szűnik meg a munkaviszonyom,de a babáig még 2 hónap van vissza,ami alatt persze sehová sem vesznek fel dolgozni.Az orvosom azt mondta,hogy továbbra is írna nekem táppénzes papírt,mert függetlenül attól,hogy nem lesz munkaviszonyom,az álláskeresési mellett biztosított leszek,és továbbra is keresőképtelennek számítok,hiszen sehová sem tudok elmenni dolgozni.Ilyenkor a TB-be kell bemennem a táppénzes papírral,hogy igényeljem a táppénzt,amire jogosult vagyok?Erről semmit sem tudok.. :( Van valaki,aki igen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook