Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkavállalás külföldön fórum

Munkavállalás külföldön (beszélgetős fórum)

15. zsani82 (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2013. jan. 10. 17:40

Köszönöm ezt az oldalt még énis tudom hasznosítani!

Ölelés érte!:)

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Drea)
2013. jan. 10. 17:14
Először is feküdj rá ismét a nyelvre, és mikor már biztos alapon van a nylevtudásod (nem kell perfektül beszélni, de a legalapvetőbb szituációkban kiismerd magad, megértsd - megértsenek) Akkor állj neki munkát keresni. Én Németországban vagyok házi ápoló/bejárónő. Nyelvismeret nélkül soha nem szabad elindulni. Tudom rengetegen mondják majd kinn rád ragad a nyelv ha rákényszerülsz, igen biztosan több fog rád ragadni és jobban is fog menni, de ha alapba úgy indulsz ki hogy egy mukkor sem tudsz nagyon könnyen átvághatnak a palánkon. Akár csak ha egy szerződést nézek, nem érted ennyi erővel bármit aláríhatsz..
2013. jan. 8. 11:40
segítenek, elnézést, elírtam.
2013. jan. 8. 11:39

[link]


Ajánlom ezt az oldalt hanganyaggal, ingyenes.


A helyedben a németet nyomnám, ha azt tanultad.

Priviben tudok írni neked facebook oldalt, ahol van korrekt munkaközvetítő is. Ott nem mellesleg segytenek is felkészülni a külföldi életre.

Ha érdekel, írj.

11. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Drea)
2013. jan. 6. 17:59
Keress valami bentlakásos munkát. Igaz, kevesebb pénzt kapsz kézbe, viszont a szállásra nem kell költeni, és nem kell súlyos kauciót letenni.
10. aa84065182 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 6. 17:26

Azokat az uniós támogatott nyelvtanfolyamokat úgy elbugázták, hogy csak na. Most hadd ne keressek rá, de az index is írt róla. Ha nem voltál csókos, nem kerültél be.

és 1956-ban egy kicsit mintha más világ lett volna, nem nagyon érdemes az akkori viszonyokat a mostaniakkal összehasonlítani kb. semmilyen szinten.

2013. jan. 6. 15:32
*betanított munkán már páran túl vannak ,és..
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Drea)
2013. jan. 6. 15:23

Vannak ingyen angolok is, most is indult Uniós támogatásból.

A neten is találhatsz nagyon jó ingyen angol leckéket, amiből nulláról az alapokig el lehet jutni. Ha meg vannak az alapok akkor pedig tovább, napi 2-3 óra ráfordítással.

Egyébként több ismerősöm is kellő lelkesedéssel nekivágott nyelvismeret nélkül is, nekik sikerült, és a segédmunkán, betanított munkán már páran középvezetőig küzdöttél magukat. Hatalmas ambíció, elszántság kell hozzá. Gondolj bele az 56-os magyarok sem beszéltek mindannyian nyelveket, és bizony megéltek, és sokan sokra is vitték. Ha talpraesett vagy a jéghátán is megélsz, hanem akkor meg megmaradsz a vágyakozásnál.

Sok sikert kívánok!!!

7. Drea
2013. jan. 6. 15:13

Mert sajnos a tanfolyam is pénzbe kerül. 4en egy fizetésből a havi számlákat is alig vagy éppenséggel nem bírtuk/bírjuk fizetni, egy tanfolyam meg nem kevés. Igen, a munkaügyi is indít tanfolyamot. Jelentkeztem is angolra, hogy ha itt nem, külföldön próbálhassak szerencsét. A válasz: túlképzett vagyok. Előbb felveszik a vidéki 8 általánost végzettet, majd utána akinek csak szakmája van. Akinek van érettségije és szakmája az mehet a ...-ba.

Én is sajnálom az elpocsékolt hónapokat, hidd el ha tehettem volna, nem itthon ülnék.

6. anianiko. (válaszként erre: 5. - Drea)
2013. jan. 6. 15:08
Ha közel két évet otthon voltál néhány hónapos munkavállaláson kívül, akkor miért nem nyelvtanulással foglalkoztál vagy egyéb továbbképzéssel? Arra nem gondoltál, ha egy nevesebb cégnél vállaltál volna 3 hónapos ingyen munkát, akkor jobb eséllyel indulnál a munkapiacon? És akkor nem itt tartanál. Én csak az elpocsékolt hónapjaidat sajnálom, de nagyon.
5. Drea
2013. jan. 6. 15:04
Sajnos az a másik nagy probléma, hogy nem beszélek túl jól semmilyen nyelvet. Németül "tanultam" a suliban, de nem sok minden ragadt meg. Angolul meg csak annyit tudok ami rám ragad innen onnan... :(
4. anianiko. (válaszként erre: 1. - Drea)
2013. jan. 6. 15:04
Egyelőre elég lenne ha az ország másik végében próbálkoztál, az is hasonló minőségi változás lesz munkakeresés szempontjából, mint külföld egy Pestinek.
2013. jan. 6. 15:01
Milyen nyelvet beszélsz és milyen szinten?
2. Drea
2013. jan. 6. 14:57
*családommal
1. Drea
2013. jan. 6. 14:56

Sajnos az itthoni munkaviszonyok elkeserítőek, közel két éve végeztem és csak egy néhány hónapos alkalmi munka volt az amit találtam, de most már hónapok óta megint itthon vagyok. 22 éves vagyok, a csadálommal élek de nem túl jó anyagi helyzetben és az a 20ezer ft keresetpótló sem nagy segítség. Magyarország keleti részén lakom, ahol még nehezebb munkát találni. Sokszor gondolkozom a külföldi munkavállaláson, bár tudom ez sem egyszerű.

Olyanok tapasztalatára, véleményére vagyok kíváncsi akik kint dolgoznak, és hasonlóan nehéz helyzetből jutottak ki.

Hogy sikerült kimenni? Milyen munkát találtatok? Hogy oldottátok meg a szállást? stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook