Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkavállalás érettségi nélkül fórum

Munkavállalás érettségi nélkül (beszélgetős fórum)


1 2
33. 23f06ac886 (válaszként erre: 31. - Pteri)
2021. ápr. 16. 17:48

A fórum indító arra keres megoldást, hogy a veszekedő szüleitől, hogyan tud a leggyorsabban leszakadni. Ezt a megoldást jelenleg a suli abbahagyásában látja.


Ha tudsz neki arra megoldást találni, hogy nyugodtabb környezetben legyen szerintem szívesen veszi a javaslatodat.

32. 23f06ac886 (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. ápr. 16. 17:36
Abban tökéletes igazad van, hogy vannak olyan diplomák, amiket alacsonyabb értékkel kezelik. Sajnos ilyen a pedagógus. De a mérnöki végzettséget mindig felül értékelik. Ezért ajánlottam, hogy hiányszakmát tanuljon és mérnöki végezettséggel kiegészítve még értékesebb lesz.
31. pteri (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. ápr. 16. 17:28
Gondolkozz már! Milyen munkát találsz 8 általánossal, amiből fenntartasz egy albérletet és később mondjuk eltartasz egy családot? Egész életedet tönkreteszed! Nem a szüleidét, hanem a sajátodat!
30. unom (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2021. ápr. 16. 17:12

Szakmáról beszélünk, nem hobbiról.

Tanulható, szorgalom kell hozzá.

29. unom (válaszként erre: 27. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 17:11

A legtöbb mérnöki szak hiányszakma.

De nem mindegy, melyik egyetemen végzi, vannak olyanok, amelyiknek a diplomáját a hr- esek simán félredobják.

28. 23f06ac886 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2021. ápr. 16. 17:03
Te hogyan motiválnál egy fiatalt, akinek az a problémája, hogy a szülei veszekedése miatt nem tud tanulni és inkább abbahagyja a tanulást és elköltözik?
27. 23f06ac886 (válaszként erre: 25. - Unom)
2021. ápr. 16. 17:01

Nem tudom, hogy a FI még olvasni fogja-e a fórumot. Az érettségit mindenképpen javaslom. Az egyik legkeresettebb hiányszakam a mechatronikai. Ebből egy középfokú képzési szinttel már nagyon jól lehet keresni. Ha ehhez még társít egy viszonylag könnyebben elvégezhető mérnöki sulit, akkor a kettő együtt már nagyon értékesé teszi a munkaerőpiacon, amiért külföldön az említett összegeket is megadják.

Amit elmondás alapján hallottam, hogy a kohómérnöki szakra annyira kevesen jelentkeznek, hogy nagyon segítik a diákokat. De azt hiszem ilyen a gátépítőmérnöki és az állattenyésztőmérnöki szak is.

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 16:51

De most nem távlatokban gondolkodunk, hanem egy bizonytalan fiatalt próbálunk az érettségi letételére nógatni.

Nem is biztos, hogy műszaki érdeklődésű.

25. unom (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. ápr. 16. 16:48
Szakmára kérdeztem rá, arra írta.
24. Guruljka (válaszként erre: 21. - Unom)
2021. ápr. 16. 16:46
Van, de Lyics nem arra gondolhatott, amikor "egy mérnöki sulit" emlegetett.
2021. ápr. 16. 16:44
A szakmák többségénél meg van a három szint. Az alapszintű a szakmunkás képzések. Középszinten a technikusi képzések. Illetve felsőfokú szinten az egyetemi képzést. Ha esetleg valaki nagyon profivá akarna válni, akkor az adott témában készít egy 150-200 oldalas kutatást, majd ezt egy szakmai bizottsági testület előtt is előadja, akkor DR. címet is megkapja.
22. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. ápr. 16. 16:41

18 éves vagy, gondolom akkor már nincs sok hátra. Szerintem csináld meg. Utána is dolgozhatsz, de ha később szeretnél még valamit tanulni, akkor nagyon jó lesz, hogy egyből belevághatsz, nem kell még az érettségiért kaparni előtte.

Tényleg nem ér sokat, de a hiánya érezhető lehet sok helyzetben.

Sok ismerősöm van, aki kifejezetten sokra vitte érettségi nélkül (jellemzően külföldön, nem "csicska munkából", bár szakmájuk nekik is van), mégis úgy gondolom, hogy kár lenne ha nem fejeznéd be.

21. unom (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2021. ápr. 16. 16:36
Van mechatronikai műszerész szakma is.
20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2021. ápr. 16. 16:35

A felvételi követelmények:

matematika és biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(18)

v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(24)

v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(29)

(legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

19. 23f06ac886 (válaszként erre: 15. - Unom)
2021. ápr. 16. 16:30

16. hozzászólással értek egyet... Fontos meghatározni, hogy tanulási nehézségnek mi a forrása.


Bár vannak egyszerűbb, de mégis összetettebb szakmák, amivel óránként 30-50 Eurot is lehet keresni. De azokból húsz év alatt ki lehet öregedni.

18. Guruljka (válaszként erre: 13. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 16:29
Elég komoly egyetemi szak, igen.
2021. ápr. 16. 16:27

Engem annak idején úgy kellett kilökdösni az ajtón, mert féltem elmenni érettségizni.

Aztán négyes átlaggal letettem.


Sosem volt különösebb haszna, kivéve amikor 56 évesen úgy nem döntöttem, hogy levelező szakos egyetemista leszek.


Én is azt mondom, tanulj.

Az én fiamnak sincs érettségije, de szakmája van, és az is számít, még akkor is, ha nem a szakmájában helyezkedik el.

De ha már gimnazista vagy, végezd is el. Akármilyen eredménnyel.

16. timycat (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. ápr. 16. 16:21

Nem megy mert nem érdekel vagy nem akarod vagy nem vagy képes rá?


Nagyon nem mindegy.

15. unom (válaszként erre: 13. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 16:19

Oda elég komoly matek kell, és fizika.

Ha a gimi nem megy az FI-nek, kérdés, ezzel hogy boldugulna.

14. 23f06ac886 (válaszként erre: 13. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 16:14

Az angolszász nyelvterületi országokban ezt a listát veszik alapul.


[link]

13. 23f06ac886 (válaszként erre: 12. - Unom)
2021. ápr. 16. 16:10
mechatronika
12. unom (válaszként erre: 7. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 16:00
Mondanál példát olyan szakmára, amivel ennyit lehet keresni?
11. New(l)
2021. ápr. 16. 16:00

Most vonzónak tűnik a munka világa, vagyis inkább hogy saját jövedelmed legyen, de hidd el, a mai világban a te korosztályodban alap az érettségi. Főleg, ahogy mások is mondták, ez a feltétele egyéb képzésnek is.

Legalább próbáld megcsinálni, most szóbeli sincs, semmit nem veszthetsz. Az otthoni körülményeidet nagyon sajnálom, de bírd ki még picit.

10. 23f06ac886 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2021. ápr. 16. 15:57
Egy lehetséges alternatíva... egy jövőkép a motivációhoz.
9. andi6020 (válaszként erre: 7. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 15:51
Kicsit túlgondoltad ezt.
8. 621bb5db60 (válaszként erre: 7. - 23f06ac886)
2021. ápr. 16. 15:46

Most írta, hogy nem megy neki a gimi. Akkor gondolod, hogy kitanul egy szakmát, majd elvégez egy mérnöki szakot és utána szupercsúcs állása lesz külföldön? Már a gimit is nehéznek érzi, nem kell illúziókkal kecsegtetni feleslegesen. Egyelőre vegyen erőt magán, hogy meglegyen az érettségi.

Üzenem a fórumindítónak, hogy kapja össze magát. Nem olyan nehéz az az érettségi, középszinten egy kettest tuti össze tudna hozni. Tudom, hogy rohadt nehéz nekiállni, főleg mikor a körülmények is szarok, de hidd el FI, hogy menni fog. Utána menj el dolgozni és talán rájössz, hogy mit is akarsz.

2021. ápr. 16. 15:03

Érthető, hogy a rossz, negatív környezet miatt menekülnél otthonról. Viszont a tanulási eredmény, mint az érettségi a munka keresésénél is előnyt jelent. Ha van lehetőséged, akkor keres valamilyen helyett ahol tanulni tudsz. Vagy ha elég határozott vagy akkor a szüleidet is kicsit megzsarolhatod, hogy ha nem hagyják abba a veszekedést, akkor ki fogsz bukni az iskolából mert nem tudsz a tanulásra koncentrálni. Kérd meg őket, hogy legalább a csenddel támogassák a tanulásodat.

Amúgy hosszabb távon ajánlom, hogy ha dolgozni kezdesz, akkor munka mellett olyan esti, vagy hétvégi iskolát válasszál, ami keresett szakma. Kezdetben nehéz lesz a pénzügyi kerettel matekolni, de hosszabbtávon meg fog térülni. A szakképző sulihoz, ha fizetős, akkor kérjél részlet fizetést, vagy próbálj meg kölcsön kérni. Egy jól megválasztott hiányszakma megtanulásával 350e-480e Ft fizetést is meg tudsz kapni. Ha van utazási hajlandóságod országon belül, akkor a napi 35e-45e Ft fizetést is megtudott keresni. Ha külföldre mész, akkor a kezdő fizetés havi 2800 Euró. De ha kitartó vagy és tudsz fejlődni, akkor külföldön akár napi 330 Eurót is megkeresheted.

Bár érdemes a szakma után is kicsit tovább tanulni. Nagy kihívás, de nagyon megtérül, ha valamilyen mérnöknek tanulsz. Azt itthon és nemzetközi szinten is keresik és elfogadják. Egy ismerősöm kohómérnökként lett egy pénzintézet igazgatója.


Ha van rá ambíciód, akkor érettségit csináld meg. Aztán tanulj egy esti sulin egy hiányszakmát. Menj el benne egy évet dolgozni magyarországon, hogy gyakorlatot szerez, majd még két évet külföldön, ahol pénzt tudsz vele gyűjteni. Majd két-három év munka után tanuljál meg egy egyszerűbb mérnöki sulit. Nagyjából 25-26 éves korodra olyan munkád lehet, amivel kényelmesen 6000-8000 Eurot is kereshetsz. Ahhoz hogy eltudjál kezdeni egy mérnöki sulit most az érettségin kell nagyon oda figyelned.

Amúgy ha asszertív beszélgetsz el a szüleiddel, akkor még az otthoni eseményeket is csillapítani tudod.

Ne azzal győzd meg a szüleidet, hogy abba akarod hagyni a gimnáziumot. Hanem zsarold meg őket úriemberesen, hogy csak úgy tudsz tanulni, ha befejezik a veszekedést.


Sok sikert

2021. ápr. 16. 14:12

Dolgozol,aztán majd belefàsulsz és meg leszel kötve,mert érettségi nélkül még kitanulni sem fogsz tudni valamilyen szakmát.

Ne a tini fellángolásod után menj,hanem gondolkozz reálisan,mert a későbbiekben a falba fogod verni a fejed.


Szép és jó a munka,de amikor majd saját magad kellesz eltartsd minimálbérből,vagy családot fenntartani,ahhoz édes kevés lesz.

2021. ápr. 16. 13:56
Negyedikes vagy amúgy? Mert akkor már nem kéne sokat kibírni... Az érettséginél meg senki nem kérdezi, hogy hányas. Idén meg csak írásbeli lesz eleve.
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. ápr. 16. 13:56

Ne hagyd abba a tanulást!

Akkor inkább egy szakmunkás, de legyen papír a kezedben!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook