Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi központ által indított képzés fórum

Munkaügyi központ által indított képzés (beszélgetős fórum)

2009. aug. 20. 07:31

sziasztok!

Indul alap-és középfoku is.Egy elbeszélgetésen döntik el kit vesznek fel,nekem sikerült.Téveszméket szeretnék eloszlatni nálunk nagyon sok embernek "csak " érettségije sem volt.

Nem mondom kell hozzá egy kis szerencse is mert általában 10x-es a túljelentkezés.Ha bemész a munkaügyi központba az ügyintéződ aki lesz jelezd neki hogy szeretnél tanfolyamra menni.Abszolut segitőkészek .

2009. júl. 18. 09:05
bár ez 2006-ban volt, azóta biztosan változott a helyzet, sajnos:((
2009. júl. 18. 08:59

én német tanfolyamot végeztem, a nulláról 5 hónap alatt eljutottunk az alapfokú Rigó utcai nyelvvizsgáig.

túlképpzettségről szó se volt, eleve egyetemi végzettségem van...

20. Myrthil (válaszként erre: 19. - Accb6cf2da)
2009. júl. 11. 08:19

Az az igazán elkeserítő, hogy évekig tanultam, hogy jó munkát kapjak, ahhoz képest egész nap itthon vagyok, és nézzem, ahogy a többiek szenvednek a munkától. Hajnalban mennek, késő este jönnek.

És nem elég hogy egész nap itthon vagyok, de egyetlen fillért sem kapok sehonnan. :(((

2009. júl. 10. 20:34

Tudom, hogy nagyon elkeserítő!

Nem lenne értelme inkább valami jó szakmát tanulni a munkaügyi központon keresztül?

Manapság sajnos az érettségivel nem jár szakma, így mondhatjuk, hogy a frissen érettségizett fiatalok nem értenek semmihez, ezért nem is alkalmazzák őket:(

A fiam is ebben a cipőben jár:(

2009. júl. 10. 19:41

Az a baj, hogy van érettségim, ergo tanultam már olyan szinte nyelvet, hogy abból le is érettségiztem. :S

Ezek a tanfolyamok meg teljesen az alapoktól indulnak. De mivel ez már a második nyelv lenne....

Így megint nem jó :(

Elkeserítő egyébként! Nagyon :(

2009. júl. 10. 19:36

Próbálok rájönni, hogy melyik munkakört lehet 8 általánossal és nyeltudással végezni:)


Nem azt mondtam, hogy hazudik valaki, csak nem értem...

2009. júl. 10. 16:43

Ismerősöm ott dolgozik... Biztos nem hazudna a szemembe.

Másrészt ott voltam egy hónapig gyakorlaton. Csak hát azóta majdnem ötször annyi munkanélküli lett :S

2009. júl. 10. 12:44

Én úgy tudom, hogy év végén, vagy elején kell jelentkezni a tanfolyamokra, és nagyon hamar betöltik a helyeket. Főleg a nyelv tanfolyamokat.

Általában minden tanfolyamhoz előírják az előképzettséget. Én azért azt nehezen hiszem el, hogy 8 általánost végzetteknek indítják a nyelv tanfolyamokat:)

2009. júl. 9. 23:07

Szia, melyik regionális központba vagy nyilván tartva?

Szerintem az egy lerázó duma volt, hogy túlképzett vagy...

A www.afsz.hu oldalán minden hét hétfőn frissítik a képzések listáját, ott le van írva hogy minimum milyen végzettség kell az adott képzéshez, de az hogy "túlképzett" lennél, hát, szerintem egy csúnya kijelentés volt.

Gondolom ezren jelentkeztek a 20-25 helyre és mondani kellett valamit.

NE add fel, ha tetszik valami pályázd meg és ne hagyd az állam körme alatt!

2009. júl. 9. 17:14

én németből ECL vizsgát csináltam az tök jó szerintem. :)

Egyébként én is most fogok regisztrálni a munkaügyibe,most végeztem a suliba. Van egy nyelvvizsgám,érettségim és egy logisztikai ügyintézői szakmám....ezek szerint semmi remény h elvégezzek rajtuk keresztül egy tanfolyamot,mert túlképzett leszek?! :(

12. Myrthil (válaszként erre: 11. - Rita1983)
2009. júl. 9. 14:56
Húh, így hirtelen nem. Pedig amikor német nyelvi teszteket kerestem, több angolt dobott ki, mint németet :D
2009. júl. 9. 14:55
Kitartás! Sikerülni fog! Szóval jó oldalt nem tudsz, ahol lehet angolt tanulni alapszinten?
10. Myrthil (válaszként erre: 9. - Rita1983)
2009. júl. 9. 14:51

Zöld úttal próbálkoztam kétszer, és egyszer Telc-cel.

Mindháromszor közel voltam, csak egy pici hiányzott :S

2009. júl. 9. 14:50

Ne tudsz valami jó oldalt ajánlani? :)

Milyen nyelvvizsgát kell tenned németből? Mihez szükséges?

8. Myrthil (válaszként erre: 7. - Rita1983)
2009. júl. 9. 14:49
Hát angolból több van, mint németből :)
2009. júl. 9. 14:42
Nekem az van, németből. Én meg meg akarok tanulni angolul lapfokon. Nem tudom, neten nincs e ilyesmi oldal.
2009. júl. 9. 14:40

Nekem nyelvvizsga kellene :(

Majdnem leültem, mikor mondták, hogy túlképzett vagyok.

Persze ha nem lenne 8 általánosom, akkor tökéletes lennék :S

2009. júl. 9. 14:38
Hát én meg olyat végeztem, amihez nagyon kelnene az angol.:(
2009. júl. 9. 14:37
Én is nyelvre akartam menni, csak én németre :)
2009. júl. 9. 14:34
Akkor én is az leszek! :(
2009. júl. 9. 14:32

Szia!

Én nem fértem be, mert érettségivel túlképzett vagyok :S

2009. júl. 9. 14:31
Sziasztok! Most fogom magam regisztrálni a munkaügyi központba. A kérdésem az lenne, hogy van itt olyan, aki a munkaügyi központ által indított képzésen részt vett ( angol nyelv)? Hogyan működik ezt? Várom a tapasztalatokat-.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook