Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi jogásztól kérdezem: Mi számít jogtalan jövedelemnek? fórum

Munkaügyi jogásztól kérdezem: Mi számít jogtalan jövedelemnek? (tudásbázis kérdés)

13. salabakter (válaszként erre: 10. - Salabakter)
2009. jún. 2. 15:09
Részletekben gondoltam.
12. salabakter (válaszként erre: 11. - Antaki)
2009. jún. 2. 15:05
És minél tovább húzódik az ügy egyre több lesz a "vonzata"
11. antaki (válaszként erre: 10. - Salabakter)
2009. jún. 2. 13:31

Nem kapott több milliót, hanem a vonzata ennyi.

Mellesleg akkora nyugdíjat nem kap senki az országban, hogy vissza tudjon ennyit fizetni!!! A nyugdíj maximalizálva van!

10. salabakter (válaszként erre: 8. - Antaki)
2009. jún. 2. 11:07
Mert?Több milliót kapott végkielégítésként?Na,azért az nem semmi!Akkor neki a nyugdíja is olyan,hogy vissza lehet belőle fizetni.
2009. jún. 2. 10:29

Köszönöm a privit.

Amit kaptam, abból kiderül, hogy csak akkor tudják visszakövetelni, ha büntető eljárást "csinálnak" belőle.

És megcsinálták! Csalás a vád. Szuper ugye?

8. antaki (válaszként erre: 7. - Princes47)
2009. jún. 1. 15:00

Ez az egész ügy 2004-re nyúlik vissza. Azóta követelik, bíróságon van az ügy sajnos.

Az ügyvéd is azt mondja, hogy vissza kellett volna fizetnünk. De miből, hogyan? 30 napon belül, több milliót! Képtelenség volt. Ezért átment az ügy a bíróságra.

2009. jún. 1. 13:25
A legjobb tudásom szerint van egy bizonyos idő ami után már nem lehet visszakövetelni a tévesen kifizetett kiutalt pénzt. Ha jól emlékszem az 60 napon belül lehetett volna visszakövetelni.
2009. márc. 13. 14:06
minden jövedelem jogtalan ha nem adózol utánna
5. Sünciné (válaszként erre: 4. - Antaki)
2009. márc. 10. 14:12

Szerintem nem kérhetik vissza! Mi is voltunk ilyen helyzetben és addig mentünk míg kiderült, hogy a munkáltató hibázott és nem kellett visszafizetni!

Bizony így van! A mai világban hátrány ha valaki becsületes!

4. antaki (válaszként erre: 3. - Sünciné)
2009. márc. 10. 13:07

Hát ha tudta volna, hogy jogtalan, akkor biztos, hogy át sem vette volna.

Egyenes, becsületes ember. De ebben az esetben ez sajnos hátrány.

2009. márc. 10. 12:49

Szia!

Én mondjuk nem vagyok jogász de úgy tudom, hogy csak akkor kérhetik vissza a pénzt ha Apukád tudta, hogy jogtalanul vette fel!

Mivel nem az Ő hibája volt szerintem nem kérhetik vissza!

De ha jogtalan volt lehet kérni részletfizetést!

Érdemes mindenképpen utánanézni!!!!!

2009. márc. 10. 10:18

Édesapám tavaly előtt ment nyugdíjba, és most kapott felszólítást, hogy fizesse vissza a jubileumi jutalmát, mert tévesen utalták ki neki a vállalattól.

Kérdésem:

- Van-e joguk visszakérni, és ha igen, mennyi idő után?

- Ez a pénz a nyugdíját is megemelte, lehet-e a nyugdíjat visszamenőlegesen visszakövetelniük, és lecsökkenteniük?

2009. márc. 10. 10:13
Munkaügyi jogásztól kérdezem: Mi számít jogtalan jövedelemnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook