Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi bírósággal kapcsolatban tudnátok segíteni? fórum

Munkaügyi bírósággal kapcsolatban tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)

2013. ápr. 5. 20:03
Minden nagyobb településen van Jogpont Hálózat, ahol munkajogban jártas ügyvédek adnak ingyenes jogi tanácsot./www.jogpont.hu/
6. kristo_f (válaszként erre: 5. - De Luca)
2013. ápr. 5. 19:39

Nem.

Ha törvénysértés történt azt elévülési időn belűl "kifogásolni" lehet

Márpedig ha nem adják ki az arányos szabadságot, vagy nem fizetik ki a betegállományt, az trv. sértés.

2013. ápr. 5. 16:55
A közös megegyezés lényege, hogy az aláírást követően egyik fél sem támaszt semmilyen követelést a másikkal szemben.
4. kristo_f (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 15:19

Jahogy a betegállományt sem fizették, elnézést

Ki kell hogy fizessék

Keress fel egy munkajogászt és keresetlevelet kell elöször benyujtani, ha az eredménytelen, akkor per

2013. ápr. 5. 15:15

M-Trv.könyv 125. §

A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.



Ha nem vették el a betegpapirt akkor nyilván kifizették rendesen, ha nem, ugyanigy követelhetú


Munkaügyi birósági pert inditani sajnos már pénzzel jár, mig korábban igyenes volt

2013. ápr. 5. 14:58

Röviden:


Mélyvénás trombózis gyanúval feküdtem itthon egy hónapot, majd közös megegyezéssel eljöttem a munkahelyemről. Csakhogy a táppénzes papíromat nem vették el, nem fizették ki, a fizetett részarányos szabadságomat sem, amit nem vettem ki. Ilyen esetben fordulhatok munkaügyi bírósághoz? Mi a menete? Aki tud kérem segítsen.

2013. ápr. 5. 14:57
Munkaügyi bírósággal kapcsolatban tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook