Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyben jártas itt valaki? fórum

Munkaügyben jártas itt valaki? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 11. 08:48
még most látom az előző hszt. A kisfiam alkotta :-)
2010. jún. 10. 18:00
kpikk
5. a9e3ed6905 (válaszként erre: 4. - Ministry)
2010. jún. 10. 16:26
Oké előre is köszönöm.
4. Ministry (válaszként erre: 3. - A9e3ed6905)
2010. jún. 10. 15:57

Este megnézem, de nálunk 30%-át megkapják pluszba a bérükhöz.


Építő ipari cégnél dolgozom én is adminisztrátorként :)

3. a9e3ed6905 (válaszként erre: 2. - Ministry)
2010. jún. 10. 14:57

Szia!


Jajj béna vagyok elfelejetettem kiírni, meert csengettek és utána pedig nem a szobába jöttem visza.


Szóval: A párom dolgozik egy építőipari cégnél és az utóbbi néhány évben rendszeresen a lakóhelyünktől nagyon távol dolgozik, konkrétan mindig az ország másik végében. Csak hétvégére jön haza lassan, vagy mindig péntek, szombat, vasárnap viszik őket dolgozni.

Valaki most azt mondta neki, hogy ha a lakóhelyétől több mint 30 km-re dolgozik, ill. nem tudja a családjával tölteni az estéket / van két pici gyerekünk is / akkor a bére mellé jár neki valami napi fix összeg, azért mert a családja nélkül ilyen messzire kényszerül dolgozni.

Ez valóban így van? Ha igen mennyi jár neki és ezt lehet e visszamenőleg is kérni? / csak mert 3 éve folyik ez így és rendszeresen persze/

Ha igaz ez, akkor tudnál segíteni, hogy mi az a rendelet vagy törvény amire hivatkozhat a főnökénél, mert a főnöke azt mondta, hogy Ő nem tud ilyenről és nincs is ideje utánajárni, én viszont nem tudom hogy hol keressem egyáltalán.


Köszi szépen előre is a segítséged.

2010. jún. 10. 08:17
Mi a kérdés?
2010. jún. 10. 08:11
Munkaügyben jártas itt valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook