Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkatársi roszindulat fórum

Munkatársi roszindulat (tudásbázis kérdés)

2012. júl. 26. 11:14

Úgy látszik, senkinek nincs tanácsa az ilyen kollégák ellen...


Mondjuk nem csodálom, nagyon nehéz az ilyen. Nekem is van olyanmunkatársnőm, aki mesteri fokon kellemetlen tud lenni és úgy megalázni, hogy minden tapasztalatom ellenére nem tudok felkészülni rá és alulmaradok. Soha nem értettem, miért nem lehet egymást segíteni, egymásra odafigyelni, sokkal könnyebb lenne úgy minden, és a világ is jobban előremenne. Nem tudom elképzelni, mi hajtja ezeket az embereket, akik az emberi kapcsolatokat, és végső soron a világ fejlődését is visszatartják a viselkedésükkel. És bár mérgezőek, leginkább önmagukat mérgezik meg.


Persze tudok rá egy tanácsot, ami talán az egyetlen igazi megoldás, csak rettenetesen nehéz megvalósítani - nekem még nem is sikerült. Egyszerűen nem kell hagyni, hogy hasson rád, nem szabad lesüllyedni a szintjére, érzelmileg függetlenedni kell tőle, és nyugodtan dolgozni, kommunikálni a többiekkel, mintha semmit nem tenne ellened, hiszen a lelkiismereted tiszta. Ez A TANÁCS, mélységesen egyetértek vele. Csak éppen megvalósítani nem tudom, bár évek alatt sokat fejlődtem. De az önmagammal való küzdelem sokmindenre megtanított.


Ennél még nehezebb helyzet, amikor az ilyen típusú kolléga még a főnöknek is a kedvence :(

10. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 8. - Cc6a0cd7c8)
2012. júl. 7. 18:06
jaj szóval 20-ból 15 ember utálja
2012. júl. 7. 18:05
A rágalmazásra,mocskolásra meg hivatalos törvényt keresek mert a szavakból,beszélgetésekből előre nem jutok.Nem akarom perelgetni csak kicsit észre akarom téríteni mert ezektől fél.Valószínü nem fogok sokáig itt lenni de nem is szeretnék idegileg tönkremenni amig mást nem találok. 11 éve dolgozom egy munkahelyemen volt ilyen tipusu kolleganőm ott másfél év után végleg betelt a pohár és elmentem most egy rosszindulatu kolleganő miatt nem szeretnék.
8. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 6. - 9f98008a3b)
2012. júl. 7. 18:01
tökéletesen igazad van az elmult évbe töbször rákérdeztem mi baja velem természetesen a válasz hogy neki semmi,mikor szembesítettem viselkedésével mindent tagadott,hazudott s másra kent mindent csak azt nem értem ezt a főnökség miért hagyja sokan elmentek miatta kb 20-an dolgozunk ezen a helyen és ebből 115 kifejezetten utálja a többi kerüli.Most azért borultam ki mert jött egy uj kollega aki 4 évet már dolgozott itt miatta ment el de vissza jött még pár szót se váltottam vele mikor tegnap kiderült olyan szinten lehordott az öreglány neki ugy adott elő mint egy nagyon gonosz féltékeny embert és az uj még el is hitte.
7. Pan Dóra (válaszként erre: 3. - Cc6a0cd7c8)
2012. júl. 7. 12:31

Akinek mindenkivel baja van, azzal mindenkinek baja van :)))


A munkába belefásult dolgozók nehezen viselik az igyekvő újakat, mert mellettük jobban látszik a lustaságuk :( Ezért kezdett ki. Ne foglalkozz vele, mutasd meg, hogy 100 éves korára sem ér utol szakmailag! Velem is ezt csinálták, mikor kezdő voltam, mára haptákba vágják magukat előttem :)))

2012. júl. 7. 10:44

Miért nem kérdezed meg tőle, mi a baja veled?


Ne a hátad mögött legyen nagy a szája....


Én rákérdeznék.

Olyankor csak hebegnek az ilyen kis seggnyalók.

2012. júl. 7. 10:25
hozzáfüzés:rendszeresen hangoztatja hogy a fajtám,a vérem,származásom(erdély)de magyar állampolgár tehát még ezt is hallom nap mint nap természetesen mindez nem a szemembe hanem mögöttem.
2012. júl. 7. 10:24
Most elmegyek szerencsére ma szabadnapos vagyok és végre pihenek de várom az ötleteket
2012. júl. 7. 10:19
sziasztok abban kérem a segítségeteket hogy mit lehet tenni jogilag,emberileg olyan kolleganővel aki folytonosan szid,szapul,alámtesz,olyanokat terjeszt és mond ami semmilyen formába nem fedi a valóságot csak azért hogy az utálat középpontjába kerüljek és vagy önszántamból vagy valamilyen formába kirugasson.Én egy éve vagyok ezen a helyen Ő 5 éve én majdnem 30 éves Ő 50 felett.Felettesemet kérdeztem semmilyen gondjuk nincs sem a munkámmal sem a személyiségemmel csak ennek az egy Nőnek vagyok a tüske a szemébe ez megy egy éve de nem csak velem csinálja minden kollegáját elő veszi időnként és össze ugrassza csak én vagyok akit szinte heti rendszerességgel mocskol,szid.Főnökségem nem foglalkozik kellően az üggyel vagy valakit kirugnak vagy megbeszélés pár hét csend aztán minden megy tovább.Váltanék munkát de nincs sok lehetőségem és a munkával semmi problémám.
2012. júl. 7. 10:16
előfordul
2012. júl. 7. 10:12
Munkatársi roszindulat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook