Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nehéz munkát találni? fórum

Miért nehéz munkát találni? (tudásbázis kérdés)


1 2
7. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2022. szept. 30. 10:12

Azért hirdetik egyébként, mert rohadt sok a “nem akarok dolgozni” ember. Nem azért van hiány, mert szar, hanem mert nem akarnak dolgozni! Nincs kitartásuk. Tudod, fel kell kelni hajnalban, este míg más lefekvéshez készül, addig én már úton vagyok….bla bla…

Rohadt lusták az emberek. Könnyen kellene mindenkinek a pénz, lehetőleg gyorsan és a legkevesebb energiabefektetéssel! De tudod, lusta ember még soha nem vitte semmire! A gazdagok is fektetnek energiát abba, hogy jólétben legyenek. A csóróbbnak még többet kell! Ez ilyen. 😄

6. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2022. szept. 30. 10:07
Szalagmunka. Az milyen? 20 éve dolgozom gyárban, de még életemben nem végeztem szalagmunkát. :)
2022. szept. 30. 09:59
Ahogy Alnisa irja. A jobb melókat nem hirdetik, ismeretségi körön belül betöltik.
2022. szept. 30. 09:50

Pont tegnap futottam össze egy építési vállalkozó barátommal. Azt mesélte, napi 20.000 forintot fizet a segédmunkásoknak. Előfordul, hogy 10.00 órakor szólnak neki, hogy bocs, kapott egy jobb ajánlatot, lejön az állványról, és csók. Aztán persze jönnek vissza, mert át lettek verve.


Nagyon sok helyen látom ajtókon, ablakokon a feliratot, hogy munkatársat keresnek. Az üzlet kong az ürességtől, nyilván nem tudnak jó fizetést adni. Sorra zárnak be a cégek, nem bírják.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Lollipop2)
2022. szept. 30. 08:55

Mert munkaerő-hiány Pesten és az ország nyugati részében van. Keleten, északon nincs munkalehetőség. A nyáron lehetett olvasni, hogy pl. a balcsinál havi 1,0 millió Ft-ért keresték a felszolgálókat, vagy éppen a szakácsokat... idénymunka, idényfizetés. Sajnos úgy néz ki, hogy aki az országnak ezen a részén él, az vagy felvállalja az ingázó életet, vagy a lakhelyén örökké csak keresgél.


Milyen szakmával, milyen munkakörben keresgélsz?

2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Lollipop2)
2022. szept. 30. 08:49

Mert csak szar munkára van hiány.

Ami jó munka, arra 100-an jelentkeznek, vagy meg sem hirdetik!

Hiány a szalag munkára van, illetve takarítóra, eü dolgozóra.

2022. szept. 30. 08:42
Annak ellenére, hogy "állítólag" munkaerőhiány van az álláspiacon? Mégis mi lehet az oka, hogy nincs (vidéki megyeszékhelyen)?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook