Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkára felvételi interjún megkérdezték, dohányzok-e.... fórum

Munkára felvételi interjún megkérdezték, dohányzok-e.... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
52. pteri (válaszként erre: 50. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 18. 14:49
Ez igaz.
51. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - Libikóka)
2022. aug. 18. 08:32
Mert valószínű nem erős, u.n. láncdohányos vagy, beéred a lágyabb, illatosabb fajtával. De aki keményen szívja, és nagyobb nikotin-tartalmút, azon bizony érződik.
50. f6e17c1dbe (válaszként erre: 46. - Pteri)
2022. aug. 18. 08:23
Szerinted 8 órát le lehet dolgozni szünet nélkül? Mondjuk ha valaki szellemi munkát végez, oda tud koncentrálni órákon keresztül? Teljesen fölösleges ez a 8 órás munkaidő is, nekem meggyőződésem, hogy összességében napi 4-5 óra bármilyen munka teljesen elég lenne, sőt, még lehet produktívabbak lennének az emberek is.
49. ildi992 (válaszként erre: 42. - Tien)
2022. aug. 18. 00:43
Már megvolt.
48. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Pteri)
2022. aug. 17. 22:21
Ehh te jó szagú málnabokor! Ez röhej! 🤣
2022. aug. 17. 22:14
Van olyan mhely ahol nincs lehetőség dohányozni sehol se... Ilyen helyen nem érdemes erről hazudni .
46. pteri
2022. aug. 17. 21:44
Nem jogos. Anno tőlem is megkérdezték és nem haragudtam meg érte. Akkor még bent is lehetett dohányozni és azon a kis helyen pont elég volt, hogy a kollektíva fele füstöl, nem kellett a főnöknek még egy. A másik, hogy mióta ki kell járni a kijelölt helyre, aki óránként kijár 10 percre, az napi 80 percet nem dolgozik. Így nálunk van olyan kolléga, aki kikíséri mindig a bagóst, hogy neki se kelljen addig dolgozni, mert úgy igazságos.
2022. aug. 17. 19:36

Nagyon megosztja az embereket, ez a dohányzási dolog . Dohányoztam én is , azt is tudom milyen nehéz leszokni

. De : ha én lennék a munkáltató , én is megkérdezném ....

44. f6e17c1dbe (válaszként erre: 11. - Ildi992)
2022. aug. 17. 19:32

Én kb. 5 éve pipázok, de nem zavarok ezzel a tevékenységemmel senkit, hónapok telnek el úgy, hogy rá sem gyújtok, egyébként sem gyújtok rá mindennap. Középiskolában cigarettáztam, hamar abbahagytam, az nem az én műfajom.

Szerintem jóval nagyobb gond a dohányzásnál az, hogy az ország 10%-a alkoholproblémával küzd. Ennek ellenére semmiféle felhívás nincs az alkoholos üvegeken. Nincs ráírva, hogy függőséget okoz, nem tesznek rá a földön, a saját hányadékukban, vizeletükben fetrengő embereket. Az sincs feltüntetve, ha már valaki rászokott, hova fordulhatna a problémájával. Annyi, hogy most a dohányosok vannak kipécézve.

43. libikóka (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
2022. aug. 17. 14:28

Nem feltétlen érződik,,,alapból ha valahol nem cigiznek én sem gyújtok rá,,jó darabig, aztán kisündörgök ha tehetem.

Mindíg csodálkoznak ha látják ,,mert nem cigiszagú sem a bőröm, sem ruhám,hajam.

42. tien (válaszként erre: 38. - Ildi992)
2022. aug. 17. 14:06
Vigyázz, mert megtámadnak a nikotin zombik.😁
41. Napsugár8 (válaszként erre: 36. - Nancy Ann)
2022. aug. 17. 11:46

Igazad van! Érződik a bőrén, a leheletén, a ruháján, a hajából... rögtön kiderült, hogy nem mond igazat.


Amíg cigiztem, én sem éreztem magamon, máson, mióta leszoktam, én is megérzem. Még azokon is, akik csak elmennek mellettem az utcán, de éppen akkor nem szívják.

Kár volt hazudni.

40. Bichi (válaszként erre: 30. - Channa*)
2022. aug. 17. 08:51

Mondjuk amit itt leírtál az embertől függ, és semmi köze hozzá, hogy dohányzik-e vagy sem. De arra jó, hogy Ildi megjegyzése egy hülyeség, bár én nem dohányoztam soha, a családban sem senki, és inkább kerülöm dohányzókat, de csak mert engem zavar a cigifüst.

Ettől még van dohányos barátom, csak kerülöm, ha éppen "szív"...

39. Törpilla (válaszként erre: 9. - Ildi992)
2022. aug. 17. 06:11
Nem vettem észre, én meg úgy tudom a cigi nyugtat. Nem szívom, de szívtam én is, most meg férjem szívja, de nem lesz tőle agresszívebb, úgyhogy ezzel most nem értek egyet, szerintem ez butaság amit írtál és nem igaz!
38. ildi992 (válaszként erre: 34. - Elbb)
2022. aug. 17. 01:13
Igen ilyen is van, hogy a buszmegállókban keresik a már elszívott csikket, hátha még tudnak belőlle párat szippantani. Olyanok mint a zombik.
37. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 16. 23:08
Igen, ő ilyen figyelmes. Meg is lepődtem! Én már annak is örülök, ha valaki nem dohányos szán nekem a csikknek egy májkrémes dobozt. 😀
2022. aug. 16. 21:03

Elvileg nem kérdezhetik meg.

Gyakorlatilag meg úgyis érezni egy dohányoson, hogy cigizik, és ha emiatt nem szeretnének valakit felvenni, akkor valami más elutasítási okot említve köszönik majd meg neki a megjelenést.

Az üzemorvos/ munkaegészségügy is megkérdezi majd, ott azért ne lódíts.

Egyébként úgy veszem észre, a fiatal generációban (legalábbis irodai dolgozóknál) kevesebb a dohányos, jellemzően inkább az ötvenesek dohányoznak.

35. Channa* (válaszként erre: 33. - Elbb)
2022. aug. 16. 20:43

Ez tényleg jobb lett volna!😁😁😁


Egyébként a kollégáimat nem zavarja, hogy lemegyek időnként cigizni. Ha látják, hogy feszült vagyok, akkor mindig mondják, hogy kettőt szívj el;)

34. elbb (válaszként erre: 11. - Ildi992)
2022. aug. 16. 20:35

Jah, a kékfény is mindig velük van tele...feldühödött cigisek zombi módjára keresték a buszmegállókban a dekket. 😂🤣😂🤣


Majd írd már le te mit szívsz...jó cucc lehet....😂🤣😂🤣

33. elbb (válaszként erre: 30. - Channa*)
2022. aug. 16. 20:34
Azt hittem az lesz az utolsó mondatod: persze ez csak akkor megy, ha van elég cigid....🤣😂🤣😂🤣
32. tien (válaszként erre: 30. - Channa*)
2022. aug. 16. 20:31
👍
31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2022. aug. 16. 19:55

Ez olyan aranyos, hogy a párod nagynénje nemdohányzó létére úgy ment veletek strandra, hogy a táskájában ott lapult 2 doboz cigi, ha nektek elfogyna. 🙂


Én nem cigizek, de a férjem füstöl, mint a gyárkémény. Akkor is fújta, amikor megismertem. Így fogadtam el, úgyhogy panasznak helye nincs. Én is szoktam venni neki tartalékba.


Hogy a témába illően is hozzászóljak: egy állásinterjú során nem érdemes lódítani.

30. Channa* (válaszként erre: 11. - Ildi992)
2022. aug. 16. 19:34

Dohányzok.


Még soha nem ütöttem meg senkit. Még sosem loptam és raboltam, nem öltem embert, hogy cigihez jussak.

Mindig tudok gondolkodni, soha nem vagyok még mámoros sem a cigitől.

A cigi összehasonlíthatatlan a droggal és piával, még a szipuzáshoz sem hasonlít.


Nem szoktam senkit hibáztatni semmiért. Ha valami nem sikerül, akkor magamat okolom a sikertelenségem miatt. A szüleimet sem szoktam hibáztatni. Nem mutogatok rájuk, hogy miattuk nem érek el valamit.


Bár hétfőtől-péntekig 8-16 ig kellene dolgoznom, de van, hogy este 11-kor még megpróbálom megoldani a rendszer hibáit. Sőt! Sokszor előfordul, hogy hétvégeken is dolgozok. Azaz, bőven ledolgozom a cigizéssel töltött kieső időmet. És még ebédelni se szoktam, de ledolgozom az ebédidőt is.


Elárulom azt is, hogy többször volt rá példa, hogy szabin voltam, de minden nap dolgoztam fél napot, hogy a többiek ne fáradjanak el a helyettesítésem miatt;)


És ha bárki felhív telefonon és pl. én épp a matracon lebegek a Balcsin, akkor is tudok neki segíteni, nem kell a gépre merednem ahhoz, hogy tudjam mit kell tennie, hogy sikerüljön valami...


A fizetésemet, prémiumot és fizetésemelést azért kapom, mert elegendő időt töltök a munkával, ráadásul a minősége is egész jó.


Sosem kértem kölcsön, még cigire sem. Ha nem telik rá, akkor nem szívom, de mindent elkövetek annak érdekében, hogy ne kelljen ezt tennem.


Én, állandóan mosolygok, annak ellenére, hogy szerinted egy agresszív állat vagyok, és ráadásul az olyan búvalbélelteket meghallgatom, amilyen te vagy és sokan itt, sőt! megpróbálom felvidítani őket. Persze, ez csak akkor megy, ha van elég IQ-juk, hogy értsék a humort;)

29. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Ildi992)
2022. aug. 16. 17:36
Milyen körökben forogsz te??
28. unom (válaszként erre: 25. - Ildi992)
2022. aug. 16. 16:50
Ott is csak azt várják el, hogy munkaidőben ne dohányozz. Az, hogy otthon mit csinálsz, magánügy.
27. timycat (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2022. aug. 16. 16:49
Rituális öngyilkosságot? De valami félreeső helyen, jó? 🤦‍♀️😂😉
26. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 16. 16:30
Nem lehet, hogy azért kérdezte, mert érezte rajtad😃?
25. ildi992 (válaszként erre: 24. - Szantina)
2022. aug. 16. 16:28
Vannak dohánymentes gyárak is.
2022. aug. 16. 16:24

Nem, nem kérdezhetnek ilyet egy állásinterjún.

Főleg azért mert van egy megadott időkeret a szünetekre, és azt nem lehet (kellene) túllépni illetve mindenki arra használja, amire akarja. Ha 60 perc áll rendelkezésre egy nap és abból 50 perc cigiszünetre megy el, akkor a kedves munkavállalónak marad 10 perce arra, hogy ebédeljen.


Ennyi erővel azt is meg lehetne kérdezni, hogy:

- bocsi hányszor vagy beteg egy évben

- hányszor fogsz hiányozni gyermek/idős szülő/akárki ápolása miatt

- hányszor pillantasz rá a mobilodra vagy netezel munkaidőben

- bírsz-e normál munkatempóban dolgozni vagy csigalassú vagy még azok után is hogy éveket eltöltesz egy munkakörben és már a világ összes felzárkóztató képzését is megkaptad de továbbra is irgalmatlanul lassú vagy


.... és még hosszasan lehetne folytatni a felsorolást.


A dohányzásnak nem kellene befolyásolnia az elvégzett munka mennyiségét/minőségét...

23. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 16. 15:26
Azt nem tudom jogosan kérdezték e-meg?Kifog derülni előbb vagy utobb.Mondhattad volna hogy alkalmanként.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook