Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Munkanélküliség: unalom fórum

Munkanélküliség: unalom (beszélgetős fórum)


1 2
42. gyöngyszemü (válaszként erre: 41. - Spinneli)
2010. dec. 28. 16:32
Igen fizikaira bár nemigazán fizeteik meg. Csakhát nincs nagy választék. Sajna manapság még takarításhoz is nyelvtudás, és érettségi a feltétel.... :-(
41. spinneli (válaszként erre: 40. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 21. 22:50
könnyű fizikaira gondolsz?
40. gyöngyszemü (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2010. dec. 21. 21:36

A legjobb lenne a szakmámban (nyomdaipar) de NAGYON haldoklik! :-((( Valami kézzel fogható munkát keresek, nem irodait.

Persze az ismerősök.... meglettek kérve ha tudnak valamit szóljanak....

39. spinneli (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2010. dec. 21. 17:59
másfél éve még létezett a csökkentés, nemmondom biztosra, hogy most is...de nézz utána.
38. spinneli (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 21. 17:59

Az emberek többsége hirdetéseken keresztül szeretne munkát találni, a munkaadók a legvégső esetben folyamodnak hirdetéshez..érdemesebb a kapcsolati rendszeren belül keresgélni első lépésben-ez természetesen nem azt jelenti, hogy vki nyomjon be egy munkahelyre, nem is túl szerencsés, egyszerűen megkérni a barátokat, rokonokat, hogy járjanak nyitott füllel.

Aztán szakmán belül esetleg felkeresni régi tanárokat, mentorokat, osztály-csoporttársakat, akik hasonló területen dolgoznak...stb.


Te milyen munkakörben szeretnél dolgozni?

37. Marjann (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 21. 17:26
Nem, sajnos az se mindig elég.
36. spinneli (válaszként erre: 34. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 21. 16:16

vannak persze nagyon inkompetens trénerek.

:(

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2010. dec. 21. 14:12

15 napot írtak elő a lemondásra, azt be kell tartani, egyéb esetben vissza kell fizetni. Erről az arányos csökkentésről senki nem szólt, majd utána kérdezek..


Köszi!

34. gyöngyszemü (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. dec. 21. 14:09

Nem sértődtem meg, kipróbáltam. Hat órán részt vettem, de semmi értelme nemvolt, megbeszéltük a semmit!! Mihez értek, mia hobbim... naaa akkor ilyesmit kellene keresnem... JÓÓÓÓ ezt én is tutam eddigis, ehez nem kellett ő! Ezzel csak az ő pénztárcáját növeltem! :-(


Tehát milyen módszerekkel keressünk munkát???


Hátha tud valaki egy tuti módszert!?


Hát én megmondom! Az egyetlen lehetőség ha van ismerősöd aki szól az érdekedben......!

2010. dec. 21. 09:28

Kedves Munkanélküliek!!

Sajnos én is ebbe a cipőbe járok, csak nekem már munkát találni lehetetlen, 57 éves vagyok és nem kellek sehová. Nem tudom ki volt az az okos aki kitalálta, hogy ha foglalkoztatnak kapnak minden féle támogatást. Kit érdekel. Egy idő után úgy érzed, hogy meg fogsz bolondulni. Engem is elküldtek egy nappali szanatóriumba. Volt ott pszichiáter, gyógytornász stb. És sok unatkozó nagyságos asszony, aki nem tudta, hogy úszon vagy lovagoljon. Vagy a férje ne dolgozzon annyit mert vele így nem foglalkozik. Unatkozó nyugdíjas. Mire vége lett és totál kiborultam, közölték velem, hogy további gyógykezelésre van szükségem, mert így nem lehet az életet felfogni. Kérdem én ő is 25.000.-Ft álláskeresési támogatást kapott.

Nem, utána pedig 27.000.-Ft nyugdíjtól úgynevezett átmeneti segélyt. Nem.

Hát akkor engem ne hülyítsen. Próbálkoztam internettel, olvasással, kézimunkázással. A háztartás már nem köt le. Lassan már rosszul vagyok tőle. A gyermekeim nagyok. A főzést a nagy gyakorlatom miatt elég hamar összeütöm. A takarítástól rosszul vagyok. Elmenjek kiállítást nézni, vagy mást helyre a városba, pénz nélkül inkább otthon ülök és szedem a dili bogyóimat.

Ez megy már két éve. Nem tudom a megoldást. Ugy ahogy te sem. Sgítsetek !!?????

32. spinneli (válaszként erre: 30. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 21. 09:19

szerintem ezen nem kell megsértődni, hátha lehetett volna hasznosítani valamit ezen a tréningen...bár elhiszem, hogy el vagy kesredve.

Az emberek pedig többségében tényleg szar módszerekkel keresnek állást.

31. spinneli (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2010. dec. 21. 09:17
nem ebben dolgozom, de egy kicsit konyítok hozzá...első blikkre szerintem jár neki, mert megvan a biztosított ideje....egyébként az aktívkorú ellátás nem szabad lemondani, amnt elhelyezkedik, hanem arányosan csökkenteni kell-erre megvan a lehetőség, pont azért, hogy ne kelljen ha mégis újra megszűnik a munkaviszony újra igényelni az egészet.
2010. dec. 20. 22:59
Engem a munkehelyem amikor leépített befizetettegy utogondozóba,(inkább az árát adta volna ide) egy egyfalyta pszihológus, karrier tanácsadó céghez, hogy hogyan dolgozzuk fel.. hogy majd ők segítenek.... :-( Talán kifizetik a számláimat, keresnek nekem munkahelyet?? Neeem csak agytágítás, beakarták magyarázni hogy nemjól keresnek az emberek állást. Majd ők megtanítanak az álláskeresési stratégiákra, technikákra... Csak kérdem én, ha ő kerűlne abba a helyzetbe amibe mi munkanélküliek vagyunk, akkor is ilyen okos lenne!? Most könnyű neki mert belöllünk él! A munkanélküli központban is azt tanácsólják hát kérem elkell menni dolgozni! DE HOVA??? Már 5 éve is nehéz volt amikor munkanélküli lettem, és most megint, de azóta még sz..abb a helyzet!!! :-(((
2010. dec. 20. 20:41
..és nem az unalomtól - hanem mert nincs munka.
28. elszabadult hold (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 20. 20:39
én is ugyanígy voltam: az első hetekben végre mindenre jutott idő. de most már kezdek nyűgös lenni... :(
27. Marjann (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2010. dec. 20. 20:09
Persze, csak valaki írta, hogy neki mennyire nem unalmas. Erre mondtam, hogy nyilván ahol család van ott tovább lehet bírni ép ésszel, de előbb-utóbb az is unalmas lesz.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2010. dec. 20. 20:05

Köszi!

Bár lehet félre értettelek és nem is ilyen területen dolgozol.

Tehát: a fiam munkanélküli volt, néhány hónapig kapott munkanélkülit, majd lejárt igy igényelte az aktivkorúak ellátását vagy mit. Elhelyezkedett és bár késve, de lemondta ezt az ellátást, majd ismét munkanélküli lett. Munkanélküli járadék nem jár neki, mert annyit nem dolgozott, de ismét igényeltük ezt az ellátást. Kaphat még? Az egyik ügyintéző azt mondta, hogy nem kap, mert volt munkahelye, és nem számit, hogy csak 1 hónapig. A másik azt mondta, hogy 1 éven belül van igy jár neki. Szerinted? Én azt gondolom, hogy jár neki, hiszen a nyomtatványon egyetlen olyan dolgot sem láttam, ami kizárná ebből az ellátásból.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Marjann)
2010. dec. 20. 20:01
Én is azt mondom, hogy unalmas!!!! Hiába van családom, akkor is. Nem lehet egész nap a családot és a lakást sem pátyolgatni. Inger szegény környezet, stb....
24. spinneli (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2010. dec. 20. 18:53
persze, ha tudok, válaszolok.
23. Marjann (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2010. dec. 20. 18:52
Nyilván kevésbé unatkozik az, akinek amúgy családja van, meg háztartás, meg gyerek...később unja meg, de elhiszem, hogy az is idegőrlő! Nekem az a szar, hogy a szüleimmel lakom, egész nap nemigen van mit csinálni, plusz egy szem barátom sincs itt, hogy legalább programjaim legyenek.
22. Marjann (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 20. 18:50
Á, én sem járok "folyton" interjúra. Csak tudod én Pécsen lakom, de Pesten keresek egy állást, így ha hívnak, akkor másnap utazni kell és elmegy vele 3 nap minimum (na jó, akkor már tovább fenn szoktam maradni, mert itt nem tudok mit csinálni.)
21. Marjann (válaszként erre: 11. - *Csajszi*)
2010. dec. 20. 18:49
Megmondom őszintén én nem is nézegettem a tanfolyamokat, mert bíztam abban, hogy Pesten gyorsan találok állást a végzettségemmel, de egyébként sem hallottam sok jót ezekről, mármint, hogy bejutni nehéz, gyakorlati hely nincs stb. Persze ha valakinek olyan szakmája van, amivel végképp nem lehet semmit kezdeni, akkor mindenképp érdemes szétnézni a munkaügyiben, gondolom megyénként változik a kínálat.
2010. dec. 20. 15:24

Persze az ember egy ideig nem unatkozik, mert behozza a munkaidő miatti lemaradásokat, de aztán már igen. Én is halálra untam magam, valamint kezdett elhatalmasodni rajtam az elkeseredés, hogy nem kellek senkinek, nem vagyok jó semmire, stb. Ezzel az önbizalmam is csökkent rendesen.

Én az első 9 hónapban minden féle tréningeken részt vettem. Mert ugye sok állás ügynöki, amelyek azzal járnak, hogy tréningeken tanítgatnak minket. Hát én mindegyiken részt vettem. Aztán jött egy kis pincér munka, meg egy kis hossteskedés (ok ehhez öreg vagyok már, de az ismerősömnek jó vagyok rá:)), aztán konyhalánykodtam is, és persze igyekeztem állást találni, de nem találtam. Közel 2 évig csináltam ezt...

2010. dec. 20. 15:23
Én 1 hónapja,és én sem unatkozok! :)
2010. dec. 20. 15:17
Én egy évig voltam munkanélküli (lehet hogy megint az leszek nemsokára), de sosem tudtam unatkozni. Nem tudom miért, de mindig volt mit csinálni. :( (Enyhe tisztaságmániám van. :()Elkezdtem angolt olvasgtani, igaz nem tudtam egy szót se de most könnyebb a tanfolyam. :) Napokat el tudtam basszintani álláskeresős oldalak olvasgatásával. Tippem nincs, de egyet tudok, használd ki míg aludhatsz, pihenhetsz, azt tehetsz amit szeretnél. :))
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2010. dec. 20. 15:00
Kérdezhetek ezzel kapcsolatban? Vagy inkább priviben?
2010. dec. 20. 14:28
Mióta munkanélküli vagyok nemigazán érek rá semmire, lótok futok, elintézem azt amit anno munka mellett nemtudtam, ugyhogy én elvagyok nem uncsizok. Bár mégcsak pár hete vagyok munkanélküli, kitudja hogy érzek pár hónap múlva :-(((
15. spinneli (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2010. dec. 20. 14:28
igen, mert keresetpótló támogatás jár helyette.
14. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Marjann)
2010. dec. 20. 14:26

Jó neked hogy interjúkra jársz itt semmi ilyen nincs, még arrasem méltatják az embert hogy visszaírjanak, hogy nem önt választottuk.... :-((

Tanfolyamok sincsenek! Bááár ez is kerület függő, van ahol angol tanfolyamra lehet járni ingyen. Van ahol semmi, vagy ha van, akkor addig nemjár a munkanélküli segély...

2010. dec. 20. 12:51

A rengeteg megnyert pályázatok remek időtöltést is ad pl-ul a könyvtárakban.

Nálunk havi szinten mindig valami híres vendég tart előadásokat.

Figyeljétek az ilyen hírdetéseket is.


Remélem már januárban újra beindul a munka kiközvetítés...addig pihenjetek.... - kényszer pihené :( -

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook