Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség fórum

Munkanélküliség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkanélküliség

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
354. catbond (válaszként erre: 353. - Vekvik)
2010. aug. 28. 19:06
De ilyen bérek mellett,inkább bevállal egy-egy lopást! Sokáig nem maradhatnak így a dolgok,ez már kriminalista,ami itt folyik.
353. vekvik (válaszként erre: 352. - Catbond)
2010. aug. 27. 20:44

Igen sajnos...

csak az a baj hogy sok ember meg elmegy inkább rabolni lopni...

és az a baj hogy előbb utóbb még rosszabb lesz a segély rendszer, vagy járulék rendszer. Hallottam, hogy anno még 2 évig járt a munkanélküli, ahhoz képest, most max 9 hónap. Úgyis rákényszerítik előbb utóbb az embereket hogy bármi szart elvállaljanak... Sajnos ez a helyzet.

352. catbond (válaszként erre: 351. - Vekvik)
2010. aug. 25. 13:12

200ezer nagyon szép összeg! Ha nekem ennyi összejönne havonta innen-onnan biztos nem is mennék el melózni,minimálbérért! Gondolom a pékségben nem kapsz ennyit,meg ugye ott nem te osztod be az idődet,hogy mikor,hol mit csinálj!

Biztos találna valami extra szar melót ha akarna,az még nem is lenne baj,hogy szar vagy nem szar,hanem inkább a fizetés! Amennyi most bejön neki havonta,ennyit sehol nem kapna. Azért meg ő sem fog elmenni dolgozni,hogy megfeleljen a társadalom elvárásainak!

Ha 200ezer lenne a minimálbér és ennek függvényében növekedne a szakmunkások fizuja,akkor szerintem nem gondolkodna senki egy percet sem,hogy dolgozzon van ne dolgozzon! De amíg így van sajna marad a feketemeló és a segélyrendszer!

351. vekvik
2010. aug. 21. 22:03

Sziasztok!

catbond igazad van! én május óta vagyok munkanélküli, nekem se közvetít a a központ. 40 ezer a járadékom, és ebben a hónapban pl kb 200 ezret szedek össze alkalmi munkából. Amúgy az eddigi hónapokban is csurrant cseppent pénz.

A munkakereséssel kapcsolatban pedig így pár hónap alatt annyi a tapasztalatom, hogy aki nagyon akar mindenáron dolgozni, az talál munkát(ez gondolom elég közhelyes) de pl én is azért válogatok kicsit, nem fogok minden szart elvállalni csak mert legyen munkám... most felvettek részmunkaidőben egy pékségbe, de mehettem volna egy cukrászdába is teljes munkaidőbe. Nem tetszett, nem volt szimpatikus, a pékség jobban tetszett, felvettek, szar a pénz is de úgy érzem most jó lesz, ennyi. Sok sikert az ismerősödnek és ne adja fel!!!

350. catbond
2010. aug. 3. 17:44

Sziasztok!

Meg szeretném osztani veletek egyik ismerősöm történetét. Ő fiatal pályakezdő,ezért (???) 2,5éve nincs munkája,egy év munkanélküliség után jogosulttá vált segélyre,ezt jelenleg már másfél (!!) éve kapja,de se az önkormányzat,se a mn.központ nem közvetítette ki őt munkára!

Sok helyen járt már állásinterjún,volt hogy tesztet kellett tölteni,volt olyan,hogy többfordulósra hívták,volt olyan ahol szépen bepróbálkozott a leendő főnök,egyszóval sehol nem azt érezte,hogy azért lett ő oda hívva,mert tényleg akarják őt dolgoztatni,hanem mert megtehetik alapon,miért ne szórakozzanak egy kicsit,mert ugye a hatalom nagy úr!(valljuk be nekünk is dagadna a mellünk,ha egyszerre több százan akarnának tőlünk valamit)

Szóval mióta kapja a segélyt,azóta teljesen pozitívan fogja fel a munkanélküliséget. Úgy van vele,hogy azáltal,hogy a munkáltatók protekcióval vesznek fel emberkéket,vagy esetleg pofára megy a dolog,igazából vele nem tudnak kicseszni,mert a segélyét az adófizetők pénzéből fedezi a kormány,amihez a munkáltató is hozzájárul. Ergó így ő úgy kap fizetést a potenciális munkáltatótól,hogy semmit nem kell letennie az asztalra és ez teszi őt boldoggá! Ja és az anyagiak: ezek a szemetek játszák itt a fejüket,hogy jól meg kell válogatniuk,hogy kit vegyenek fel,meg olyan követelményeket állítanak fel,hogy csak úgy nézel,cserébe meg kiszúrják a szemed a szaros 60ezer forintos minimálbérükkel! Ennyit játszva össze szed ismerősöm,sőt így nyáron még többet is (30e a segélye + mindig akad egy-egy alkalmi munka minden hónapba), úgy hogy a saját maga ura,nem kell senkinek és semminek sem megfelelnie,és a végén Ő nevet! :)

349. 7c79ff1565 (válaszként erre: 348. - Dyrba1970@t-online.hu)
2010. aug. 2. 10:04
NA ez nagyon durva és megalázó is. Én azt mondom az ilyenre, hogym eg se éri jelentkezni. Nekem két és fél éve nincsen munkám, hiába keresek magas végzettségekkel, semmi sincs. Állandó délelőttös munkát keresek, mert kisgyerek is van, és férjem 3 műszakos, így bölcs-ovi megoldása nehézkes lenne, ha pl. ő délutános.. De azért olyan helyre el se mennék, ahol ilyen szemét megalázó módon bánnak az emberrel. Hallottam már olyanról is, hogy több oldalas tesztet töltöttek ki az állásinterjúra jelentkező egyénnel, de persze benne is volt önérzet, és visszadobta a tesztet, és közölte a főnökkel, h köszöni, de nem kér ebből a munkából,mert állásinterjúra jött, nem kis iskolás módjára tesztet, dolgozatot írni! Na ez a "versenyeztették a jelentkezőket" szitu is kb. ilyen megalázó lehetett. Jobb az ilyen helyre nem bekerülni, mert akkor úgy is bánnak ott az emberrel. Persze, mindenhol vannak elvárások, van hol a képességeidet kell bizonyítani, pl. irodai munkán a gép előtt egy levél megfogalmazással, vagy ha az adott munkakör megkívánja valaminek a pontos ismeretét, esetleg pár kérdés szóban, hogy felkészült-e az illető.. de a teszt, meg a megalázó versenyeztetés undorító dolog. :-(
2010. aug. 2. 09:54

Aztán csodálkoznak, ha valaki berendezkedik s "segélyre", ui.az aktív korúak segélye akármeddig megkapható. Kezdem megérteni, aki ezt az életformát választja. Nem akar más(a főnök) kapcája lenni. El vannak ezek kényeztetve. 55 fő jelentkezik átlagban egy helyre?????? Nagyon durva! A "több száz jelentkezőt 1 állásra" viszont nem hiszem el. Az kamu, csak fontosságukat akarják hangsúlyozni az ilyent hazudók az állásinterjúkon.


Egyébként a férjem 14.hónapja munkanélküli Bp.-en(!). Kb. 2 hete jelentkezett egy 3 műszakos, betanított munkási helyre. Ot "csak" 10X-es túljelentkezés volt, de a "felvételin" úgy versenyeztették őket, mint a versenylovakat. Felháborító! Nos, aztán amikor már majdnem felvették, már csak 5-őt hívtak vissza a 3 helyre, csütörtüöki napra, akkor szerdán du. 15:30 körül telefonáltak, hogy mégse menjen, mert a nagyfőnök "létszámstoppot" jelentett be. De előtte szerencsétken, felnőtt családos emberekből csináltak bohócot a "felvételin". Volt, aki Kaposvárról utazott fel Pestre az állásinterjúra...Jó pénzért, hiába!

347. vekvik (válaszként erre: 346. - 7c79ff1565)
2010. júl. 23. 18:07

köszönöm aranyosak vagytok:D:D:D

Sajnos eddig semmi. A 2 helyből egyik se sikerült, de folyamat megyek, hívnak azért. Ma is voltam, hétfőn és kedden is megyek. Végigjártam a westendet mindenhová beadtam ahol kerestek embert.

346. 7c79ff1565 (válaszként erre: 345. - Vekvik)
2010. júl. 11. 19:39
szorítunk, sok sikert:-)
345. vekvik
2010. júl. 10. 18:04
hétfőn 2 interjúra is megyek a kb 4 hívásból:D:D:D
344. bobe2
2010. júl. 8. 22:06
Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni .Passziv állományba vagyok ,holnap kapom meg az elsö papirt .Hova kell elvinni vagy küldeni?
343. vekvik
2010. júl. 6. 02:23
üdvözlet! én nemrég lettem munkanélküli 2 és fél év után... minden indok nélkül ki tettek:( Aztán rögtön elmentem egy telemarketinges céghez, onnan ma tettek ki merthogy nem megy:( Ráadásul ismerős... na ennyi:(
342. bobe2 (válaszként erre: 341. - 448f1a930a)
2010. jún. 16. 07:49
Közös megegyezéssel lett megbeszélve ,de eltudom képzelni hogy képes megváltoztatni a megbeszélteket ,ez csak 2 hét mulva derül ki.
341. 448f1a930a (válaszként erre: 338. - Bobe2)
2010. jún. 16. 06:48
Akkor,ha te mondasz fel 90 napig nem jár. Ezzel szankcionálnak.
340. bobe2
2010. jún. 16. 06:43
egész éjjel nem tudtam aludni ,olyan zürzavar van a fejemben hogy ez kimondhatatlan,17 éves korom ota dolgoztam,még sosem kaptam segélyt meg semmi egyebet ,mindig mindenért megdolgoztam és most egyik pillanatrol a másikra munkanélküli lettem,fel lehet ezt dolgozni vagy inkább beleörül az ember?
339. Pupyka (válaszként erre: 338. - Bobe2)
2010. jún. 15. 21:28
Hát ezt nem tudom de szerintem jár de nem vagyok benne biztos.
338. bobe2 (válaszként erre: 337. - Pupyka)
2010. jún. 15. 21:18
Köszönöm és ha nem közös megegyezéssell irja alá a felmondásomat akkor is jár azonnal a támogatás?
337. Pupyka (válaszként erre: 336. - Bobe2)
2010. jún. 15. 20:58

Hát munkát keresni most nagyon nehéz

Mennyél be a munkanélküli központba ahova tartozol és ott bekell regisztrálni.

És majd eldöl,hogy mennyi pénzt fogsz kapni álláskeresési járadék címén :)

336. bobe2
2010. jún. 15. 20:54
Sziasztok .Segitségeteket szeretném kérni,beadtam a felmondásomat junius 7 -én ,ugy gondoltam juli 7-ig dolgozom,meg a fönököm is azt mondta hogy ez igy jo lesz,ma mégis közölte velem hogy honap végéig maradjak szabin,aztán majd hiv mikióor mehetek a papirokért.Az lenne a kéedésem hogy mi a teendö miután a papirokat megkaptam?
2010. jún. 8. 12:52

Sziasztok!


A férjem hétfőn kezdett az új munkahelyén. Sajnos a fizú kevesebb, mint a régi helyen, de a körülmények és az időbeosztás jobb. Többet tud velünk lenni.

Remélem, hogy jövőre nekem is ilyen szerencsém lesz, és én is el tudok helyezkedni.

Mindenkinek sok sikert kívánok az állás kereséshez. Diamond85 fel a fejjel, rád is vár még egy munka meg fogod találni.

334. flion
2010. máj. 7. 11:55

Sziasztok!


Már évek óta dolgozom egy kárrendező cégnél másodállásban, tegnap szólt a főnök, hogy új embereket veszünk fel. Nem főállás és meggazdagodni sem lehet belőle, de napi 2-3 órai munkával lehet 20-40 ezer forintot keresni havonta. Akit érdekel, írjon priviben.


Jó hétvégét,

flion

2010. ápr. 26. 12:53
Sziasztok,V.A.Lacki tudna-e legalább tippet adni,hogy egy kicsi munkát nem sok pénzért hol lehet végezni.A BKV nem jöhet szóba se,Más ötletetek?Mindenki keres, kutat, emészti magát.Én is.
2010. ápr. 19. 20:28
Sziasztok, valaki talált már munkát? Én még mindig nem:-( már tökre elvagyok kenődve
331. Zsandrea (válaszként erre: 330. - Süße)
2010. ápr. 15. 11:49
Köszönöm a jó kívánságokat. Bár már a munka is összejönne a férjemnek és nem kellene ebben a bizonytalanságban élnünk.
330. süße
2010. márc. 29. 21:49

Először is Zsandrea gratulálok,és nagyon jó egészséget kívánok a picinek és nektek.Legyen egymásban nagyon sok örömötök..

Van valaki aki logisztikát tanult vagy dolgozott már logisztikusként és beszél németül???Ha igen akkor azonnal küldje el az önéletrajzát a goldenglob@t-online.hu vagy a következő címre:1214 Bp.Nap u.12 mindkettő esetben Szalai Józsefnek címezzétek.Munkaidő:reggel 8-tól 16-ig.A Nap utcai címen van az iroda ahol meló van

ne hivatkozzatok rám mert csak szívességből szólok nektek.Én dolgoztam itt csak kaptam egy másik cégtől munkaajánlatot és mivel én sosem tanultam a logisztikát ezért inkább átpártolok egy másik céghez.Sok sikert..

2010. márc. 29. 11:35
Köszönöm aranyosak vagytok. Én is sok szerencsét kívánok nektek a munka kereséshez.
328. flion (válaszként erre: 325. - Zsandrea)
2010. márc. 26. 19:31

Gratulálok! :-)

Sok örömöt kívánok a picihez, az egész családnak pedig jó egészséget és sok szerencsét!

327. Matica
2010. márc. 26. 11:56

Jaj de nagyon baba :))))))))


Gyönyörű a pici fiad!!!!

Gratulálok hozzá, legyen nagyon sok örömötök benne!!!

326. 7c79ff1565 (válaszként erre: 325. - Zsandrea)
2010. márc. 26. 10:06
gratulálunk nektek. sok boldogságot, egészséget. Legyen nagyon sok örömötök benne, és szerencsétek munkában:-)
2010. márc. 26. 09:28

Sziasztok!


Megszületett a kis fiam. 19-én 7:15-kor 3940 grammal 53 centivel.

Sajnos a férjemnek még mindig nincs munkája, de most már csak jó dolgok történhetnek.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook