Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliként fizetnem kell a 4500Ft-os egészség biztosítást fórum

Munkanélküliként fizetnem kell a 4500Ft-os egészség biztosítást (beszélgetős fórum)

2010. szept. 9. 12:40

Azt a 4500zat idén februártól 4950.-re emelték.

Tartós,önhibáján kivüli munkanélkülinek,ellátás nélkülinek az önkormányzat időlegesen átvállalhatja a TB-t,a jegyzőnél kell érdeklődni.De ha van "fizetőképes"hozzátartozója akkor nem.

Mostanság küldi ki az Apeh az elszámolásokat,ott úgyis közlik a befizetési"hiányt" .Igy tudtam meg én is az emelést.

2010. jún. 23. 22:09
Én úgy tudom három hónap a türelmi idő.
2009. nov. 11. 14:23
A 4500 Ft-os befizetés a hónap első napján esedékes. Ha kimaradt egy befizetés, akkor ahány napig be nem fizeted késedelmi kamatot kell majd fizetned, erról külön csekket küld az APEH. Mielőbb fizesd be mert minden hónapban görgeti a kamatot a számládon !!! A késedelmi kamatról szóló számlát csak jövő év közepén küldi ki erre az évre vonatkozóan!!
2009. aug. 10. 21:41
Sziasztok. Valaki tudja hogy ha befejeztem a középiskolát (érettségi) akkor meddig van TB támogatásom?
20. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Suzanne7)
2009. máj. 8. 20:15

Manapság sajnos tényleg nem könnyű. Érettségi után elvégeztem egy titkárnői tanfolyamot, de nem kaptam vele munkát és tavaly jelentkeztem főiskolára levelezőre egészségügyi szervezői szakra. Engem kiskorom óta az egészségügy, orvostudomány vonz. Mellé szívesen elvégeznék egy Ápolónői képzést is, de az is 3 éves sajnos.

Én egyébként az eladó és szakács szakmákban látok viszonylag jó lehetőségeket. Pl a kultúrcikk v. ruházati, műszaki eladó teljesen jó. Illetve most olvastam hogy a női szabó hiányszakma. És a könyvelő, meg a pénzügyi munkatárs is nagyon kelendő, a logisztika, az értékesítés ezek mennek most. A szakmunkásokat és a mérnököket is nagyon keresik.

19. suzanne7 (válaszként erre: 18. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 21:33
Sajnos nálunk kicsi a választék mindenben, elég kicsi városban élek...Itt a munkalehetőség egyenlő a nullával :(.Érettségim van és kereskedő vállalkozói tanfolyamot végeztem(ruházat és kultúrcikk).De ezt a szüleim fizették, mert a munkaügyin nem indult akkor.Tesóm most végzett egy tanfolyamot munkaügyin keresztül (ruházati eladóit)és kapott keresetpótlót is plusz bejárás 90%-át fizették neki...Nekem semmi:(.Szerintem ahhoz,hogy valaki jó szakács legyen szeretnie kell amit csinál, én szeretek főzni,de hivatásként nem tudnám elképzelni:(.Gyerekekkel szerettem/nék foglalkozni mindig is,de nem jelentkeztem fősulira,de tervezem, hogy késöbb levelezőn megcsinálom!Nehéz olyan szakmát választani amiből meg lehet élni!Neked milyen végzettséged van?(bocsi a késő válaszért)
2009. máj. 7. 20:05
Sajnos akkor nincs más megoldás mint hogy magad fizeted amig nem találsz állást. Vagy elmész nappalin tanulni valahová. Akkor jogosult leszel és csp-t is kaphatsz, az első szakma pedig mindenkinek ingyenes. Nem tudom, milyen végzettséged van?
17. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 15. - Suzanne7)
2009. máj. 7. 20:01

Tudom, bocsi rosszul fogalmaztam. :)

Nézegettem a honlapjukat és 3 féle támogatást lehet kapni, ebből egy ami pályakezdőknek is jár akinek még nem volt munkahelye. Tényleg ilyen kicsi a választék? Mondjuk én elmennék szakácsnak is, mert azzal tuti lenne állásom mindennap legalább 3 hirdetésben azt keresnek. Csak hát a 3 év képzési időt sokallom. :( Azért jó ötletnek tartom ezeket a tanfolyamokat, lesz egy új szakmád amiért még fizetned sem kell, fizetik helyetted a tb-t is és van ahol még keresletpótlót is adnak.

2009. máj. 7. 18:58
Igen fizetned kell így is-úgy is(sajnos!).
15. suzanne7 (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 18:11
Te is fiatal vagy:)!!!
14. suzanne7 (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 18:10
Sajnos nálunk nincs semmi olyan tanfolyam amire érdemes lenne elmenni:(,vagyis én szakácsnak és felszolgálónak nem szeretnék...Nem indul más női tanfolyam.És sajnos állás keresőknek felénk nem jár támogatás:(
2009. máj. 7. 17:58
Te még fiatal vagy tanulj valamit esetlen a MK-nál és keresletpótló támogatást kaphatsz. Én egy angoltanfolyamot néztem ki mert kell a nyelv.
12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 9. - Suzanne7)
2009. máj. 7. 17:57
Senki sem szereti, de sajnos ez van :(
11. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Suzanne7)
2009. máj. 7. 17:56
Álláskeresőknek nem jár valami? Én ugy tudom munkaviszony nélkül is adnak.
10. suzanne7 (válaszként erre: 8. - 8ee31e318f)
2009. máj. 7. 17:40
Nem kaptam támogatást soha sajnos, nem volt annyi munkaviszonyom még...
9. suzanne7 (válaszként erre: 7. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 17:39
Értem, ez bosszantó nem, hogy az ember pénz nélkül fizessen?
8. 8ee31e318f (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2009. máj. 7. 17:39
epp ez a lenyege. mivel nem kapsz mar semmi ellatast, tamogatast, azert kell fizetned. amikor kaptal tamogatast, akkor a munkaugyi kozpont fizette helyetted ezt az osszeget is ki.
2009. máj. 7. 17:38
Szerintem a lényeg az, hogy év végéig mind a 12 csekket bvefizesd. Én februárban jelentkeztem be, igy nekem csak 11 csekket küldtek és visszamenőleg sem kérték. Kb fél évig nem voltam jogosult.
6. suzanne7 (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 17:36
Rendben amúgy a májusit feladtam már, akkor felaom utólag az áprilisit is.
5. suzanne7 (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 17:35
Szerinted mit tegyek? Befizessem ??Nem akarom, hogy baj legyen... Eddig soha nem felejtettem el, csak most hogy számoltam a csekkeket fura volt,hogy egyel több van:(... De röhej, hogy munkanélküli elletást sem kapok és mégis fizetni kell:(
2009. máj. 7. 17:34
Tárgyhót követő 12.-ig lehet befizetni adott havit. Tehát pl az áprilisit befizetheted május 12.-ig ez benne van a szerződésben amit küldtek a csekkekkel együtt. Én is szoktam késni vele de semmi gond.
2009. máj. 7. 17:33
szerintem fizesd be. jobb felni mint megijedni. mert ha holnap elut a villamos es kiderul nincs egezseg biztositasod, az sokkal tobbe kerulne.
2009. máj. 7. 17:33

Igen, munkanélküliként fizetned kell. Elvileg kéne visszamenőleg is, de ezt sokszor nem kérik.

Ja és nem függ attól, hogy vettél-e igénybe egészségügyi szolgáltatásokat, ettől függetlenül kell fizetni!! 4500 havonta. Én is ennyit fizetek.

2009. máj. 7. 17:30
Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.Múlt hónapban elmaradt a befizetés, ilyenkor mi a teendőm?Orvosnál nem voltam, gyógyszert sem váltottam ki.Befizessem utólag vagy nem kell?Soha nem fordult még elő ilyen, de a csekk nem dátum szerinti így elszámoltam magam:(.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook