Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresőként hogyan tovább?! fórum

Munkakeresőként hogyan tovább?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkakeresőként hogyan tovább?!

1 2 3 4 5 6 7
19. Annaaa
2010. szept. 19. 18:51

Sziasztok!


Én is beállok a sorba... Én 5hónapja keresek munkát..Jelenleg főiskola mellett( esti szak: péntek-szombat suli) szeretnék dolgozni 6órás részmunkaidőben... Valamiből ki kell fizetnem a 150.000Ft/féléves tandíjamat +az egyéb kiadásokat és szülői segítségre nem számíthatok...

Van már Protokoll ügyintézői (OKJ) végzettségem, de ahhoz, hogy ezzel el tudja helyezkedni, min. 4-5 év tapasztalatot és referenciákat kérnek, nah meg több nyelvet min. anyanyelvi szinten...

Sok sikert ahhoz, hogy találjanak ilyen embert!

Pályakezdőként szintén esélytelen elhelyezkedni...


Múlthéten voltam Adminisztratív asszisztensi állásinterjún...

Álmaim munkája lenne... H-Cs-ig 6óra (4x6óra)...Iszonyatosan jó fizetés, és mindenben támogatnák a tanulmányaimat...szó nélkül elengednének hétköznap vizsgázni, tanulhatok munkaidő alatt, ha van szabadidőm..stb...

Iszonyatosan jó munka lenne pláne suli mellett!


Jövőhét végéig értesítenek! Drukkoljatok!

(Sok pozitívumot sorolt fel mellettem a főnök, úgyhogy reménykedek, hátha megcsípem a legjobb állás!)

18. 36a26f5226 (válaszként erre: 10. - Hannah87)
2010. szept. 19. 18:50

Ez így van!!


A munka nem szégyen, ha nem volt más, én is sokszor vállaltam betanított munkát, és abban nem kell megszakadni, és a több műszak jobb is szabadidő szempontjából is, meg pénzben is...


Dolgozni meg mindenhol kell...

17. minimono (válaszként erre: 15. - Mano088)
2010. szept. 19. 17:48
Igen igen az az... :-) Én is azt hittem, hogy hú.. de aztán rájöttem ,hogy nagy kamu...
16. mano088 (válaszként erre: 13. - Minimono)
2010. szept. 19. 17:44
na de igen, ez a fizetés kérdés nekem is mindig dilemma, hogy mennyit írjak..és szerintem nem is valami fair dolog az állásadóktól, hogy egy fiatal, munkatapasztalat nélküli embertől ilyet kérdeznek..hisz honnan a fenéből kéne erről reális képet kapnia..valahol még tényleg a nettó 70-80at is sokallják.. :S
15. mano088 (válaszként erre: 14. - Minimono)
2010. szept. 19. 17:42
meg azt hiszem a 176-178 is az.. :) katasztrófa..mikor először botlottam beléjük a név alapján gondoltam, huu tök jó, milyen neves céghez kerülök..gondoltam itt az edényekre..hát aztán hamar megváltozott a véleményem és kb menekültem..
14. minimono (válaszként erre: 12. - Mano088)
2010. szept. 19. 17:40
orvosi műszeres dolgon gondolom a 13.kerületi váci út 183-at érted:-)
2010. szept. 19. 17:38
Voltam egy Vodafon boltban 2 -re kellett mennem próbanapra.. 4ig ott ültem mit egy hülye 4 kor betoppant az üzletvezető csinálta a dolgát mintha ott se lennék, majd 6kor megkérdezte van-e kérdésem.. közben folyton arról faggatott van-e barátom, merre nyaraltam egyéb magán dolgokról, amit egy vad idegennek az ember nem szivesen mond el.. majd az volt a válasz nem vagyok kommunikatív. Voltam olyan helyen ahol interjú végén megkérdezték mennyit szeretnék keresni mondtam nettó 90-100 így pályakezdőként erre a nő azt közölte akkor ő át is húzza az önéletrajzom mert alábecsülöm magam, máshol meg a 90-100 hallatán kiakadnak mert van olcsóbb munkaerő.. na akkor????
2010. szept. 19. 17:37
Húú, mennyire ismerős a szitu, amit leírtál..sajnos nagyon sok a kamu hirdetés, nekem is több hónapba tellett mire már azt mondhattam felismerem melyik a híres neves orvosi készülék értékesítő meg a fizess, hogy dolgozhass típusú..szerencsére most már, van amelyiknél telefonszám alapján tudom, hogy na azt nem! Persze sajnos ez semmit sem segít..munkám továbbra sincs..a főiskolát befejeztem, azaz a tárgyaim megvannak, de csak januárban államvizsgázom..így már diák sem vagyok /igazolványt sem kapok/ viszont még végzett sem, tehát a pályakezdő munkákra vagy ösztöndíjakra sem jelentkezhetek.. Most szakmát szeretnék tanulni OKJt, de ahhoz is pénz kell..imádom, hogy ennyire segítik tényleg a munkatapsztalat nélkülieket..itt vagyok 24évesen a semmiben.. :( bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de már több éve próbálok valami állandó munkát keresni..
11. Krisztine2 (válaszként erre: 7. - Minimono)
2010. szept. 19. 17:27

Na nálam is ez van...

Tegnap egy interjún addig "jó voltam" amíg ki nem derült hogy van egy gyerekem...

2010. szept. 19. 17:26

Én is ilyen cipőben jártam. Elmentem gyárba dolgozni, többet kerestem, mint az irodán, és nyugodtabb is voltam. Jah, persze csak az érettségimről számoltam be, a többit nem kell tudniuk. Még érettségivel is volt olyan hely, ahol kiríttam a tömegből. Ez van. :S


A munka nem szégyen, hálistennek senki nem néz le, mert gyárban dolgozom. Aki mégis beszólt, arról kiderült, hogy diplomás munkanélküli, aki csak azért viseli el a brutál pasiját, mert az eltartja, ő ugyanis nem hajlandó ilyen alantas munkát vállalni, mint összeszerelés, csomagolás...stb. Szép kis élet, nem? ;) Akkor inkább a gyár, jobban is érzem magam, mint amikor irodában görnyedtem. (bár ez ugye helyfüggő)

9. manul (válaszként erre: 8. - Tavaszilány)
2010. szept. 19. 17:25

Na ez jó!:DDDD

Milyen munkára jelentkeztél?

2010. szept. 19. 17:20
Nekem egyszer egy állásinterjún énekelnem is kellett!!! Tök ciki volt...A HR-es biztos levonta ebből a megfelelő következtetést....:S...Ja, és persze nem vettek fel...
2010. szept. 19. 17:10

Röhejes ez a világ komolyan.

Nem tudom mi lesz itt.. én kimennék külföldre ha lenne olyan aki kijönne velem egyedül nem merek, meg nem beszélem az angolt...


Én már 60 ezerért is elmennék melózni addig még nem lenne jobb.


De basszus van a közelben egy összeszerelő üzem, oda meg túlképzett vagyok...

2010. szept. 19. 16:56

Sajnos ez a magyar valóság,de ez csak az egyik oldal!Én sem tudtam már évek óta egy normális állást szerezni.Van állásom de kb mintha nem is lenne!Kevés meló kevés fizetésért de csak ez van,ezt kell megbecsülni!

Viszont mi vennénk fel sofőrt és a képünkbe röhögnek úton útfélen!Pedig ha én annyi pénzt kapnék a s@ggemet a földhözverném örömömben!

2010. szept. 19. 16:21
Ugyanebben a cipőben jártam, csak én számvitelesként. :( Legyek 30 év alatti, ne legyen gyerekem, beszéljek 3 nyelven minimum, legyen 2 év tapasztalatom minimum. Na de honnan, ha soha nem kaptam lehetőséget sehol? Volt, hogy gyárban dolgoztam, mert nem volt más. :( Legutóbb meg pedagógiai asszisztensként havi 60.235Ft-ért. Megelégeltem, kijöttem inkább Angliába au-pairkedni. Nem mondom, hogy ez álmaim netovábbja, de a kinti élethez jó ugródeszka lehet. Magyarországon sajnos nem sokra lehet menni becsületes munkával. :(
2010. szept. 19. 16:19
Olyat én is tapasztaltam az állásinterjúkon, hogy olyan kérdésekkel bombáznak, aminek semmi köze nincs ahhoz a munkához...
2010. szept. 19. 16:16

Ugyanabban a cipőben járunk...:S

Sajnos én is kitörölhete magam a diplomámmal meg az okj-s cuccommal,meg h van nyelvvizsgám..

semmi...

szintén zenész 4 hónapja....

2010. szept. 19. 16:09

Sajnos ezt tapasztaltam én is!:(

Sőt,még én fizettem azért hogy dolgozhassak.:(

2010. szept. 19. 16:08
Munkakeresés pályakezdőként a mai világban? Hova induljak? Mért nem felelek meg? Magánélet lehet-e a téma egy 2 órás próbanapon? Hol keressek segítséget? Munkaügyi központ nem tud segíteni...
Kilátástalanság, kihasználás, avagy ez a magyar valóság? Az ember már tisztességesen nem tud munkához jutni, csak ha lop, csal, hazudik?

Ugrás a teljes írásra: Munkakeresőként hogyan tovább?!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook