Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresőként hogyan tovább?! fórum

Munkakeresőként hogyan tovább?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkakeresőként hogyan tovább?!

1 2 3 4 5 6 7
49. abarta
2010. szept. 20. 07:18
A legjobb allaskereson kapott kerdesem: es gyermeket tervez? Aki ezt felteszi hulyebb mar nem is lehet, mert ha igen azt ugysem mondom el, ha pedig nem akkor meg nincs ertelme. :-)
2010. szept. 19. 23:32

Csatlakozom én is... Februárban diplomáztam közgazdászként, van egy szakmai nyelvvizsgám is. Szerencsém volt, rögtön el tudtam helyezkedni egy pont nekem való állásban. Viszont kb 2hónap után kiderült, hogy a befásult kedves munkatársak nem díjazzák a törekvésemet és a szorgalmamat. Kicsináltak idegileg, marhaságokkal bemártottak a főnöknél, aki mellesleg addig nagyon csípett. Végül én mondtam fel a próbaidő végén, pedig magát a munkát imádtam, csak a befásult vén nyanyákat nem tudtam elviselni, kész idegroncs lettem. Két hónapig voltam munkanélkülin, természetesen pályakezdőként semmit sem kaptam. Végül elhelyezkedtem egy biztosítónál, ahol ügyfélszolgálatos munkát ígértek... úgy tűnik leshetem ezt az egészet, jól átvertek. Fizetést nem kaptam eddig, még én fizettem a tanfolyamokra utazgatásokért, jártam az ügyfelekhez saját autóval saját költségen. Totál mínuszban vagyok, ha nem a szüleimmel élnék, hanem összeköltözünk volna a párommal, ahogy terveztük, nem tudom mi lenne velünk :(

Az a legdühítőbb, hogy tudok és akarok dolgozni. Jó közgazdász vagyok és most is tanulok estin pénzügyi-számviteli ügyintézőnek, hátha azzal jobban el tudok helyezkedni. Az az egyetlen bajom, hogy a hülye fejemmel ragaszkodom a szülővárosomhoz. Viszont már eljutottam odáig, hogy kb 60km-es körzetben nézelődöm, mert nincs más választásom.

47. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Minimono)
2010. szept. 19. 22:39
Én is hasonló cipőben vagyok. Diploma, két nyelvvizsga, de semmi. :( Viszont azt te is el tudod intézni, hogy legalább a tb-t ne kelljen fizetned. Szociális osztályon mindent elmondanak az ügyben.
46. mano088 (válaszként erre: 45. - Minimono)
2010. szept. 19. 20:49
Egyetértek! Amúgy épp nemrég kaptam egy üzenetet tőlük, pontos útleírással! :) Hozzáteszem, mint kereskedelmi asszisztens jelentkeztem hirdetésre..nem is értem, hogy van képünk így hazudni!!
2010. szept. 19. 20:26

Nálam is ez volt elküldtem az önéletrajzom, rá 1 órára jött egy válasz e-mail részletesen leírva hogy a metróval melyik megállóig menjek .. célszerű a hátsó kocsiba szállni bla-bla választhatok időpontok közül.. egy bizonyos Optim B cég volt megjelölve 13.kerület Vávi út 183......


Én nem tudtam erről, hogy ez mi is csak ott szembesültem azzal ,hogy 60 ember bezsúfolva egy terembe 1 órás intenzív fejmosás.. igéret igéret hátán...


Hallomásból értesültem arról, hogy állítólag az ott dolgozók telefonkönyvből kitépett lapokról egymás hegyén hátán telefonálgatnak.


De már magamból kiindulva, ha engem hívnak ilyen biztosítási és vásárlási ügyben és azzal a mozdulattal teszem le a telefont...


ez annak éri meg akinek van egy pénzes apuci vagy párja aki tolja pénzel és mindegy ,hogy egy adott hónapban keres vagy sem....

44. mano088 (válaszként erre: 27. - Annaaa)
2010. szept. 19. 19:59
Hát én őszintén megmondom, hogy az én szüleim nem igazán értenek a számítógéphez, mert teljesen más a munkájuk..lehet szégyen, szerintem nem az, mert én így is nagyon sokra becsülöm őket!! :)
43. Lyrian
2010. szept. 19. 19:54

Nálam a legdurvább az volt, amikor hirdettem, hogy állást keresek (felsorolva mit tudok), kaptam egy e-mailt, hogy menjek aktfotózásra. Szigorúan szexmentes.

Úrinőként viselkedve, finom magyar nyelven (de komolyan) küldtem el a fenébe.

Visszaírt, hogy tegyem csak el a címét, előbb-utóbb úgyis rá fogok szorulni...

Ezt már válaszra sem méltattam.

42. stokimagdi (válaszként erre: 41. - Minimono)
2010. szept. 19. 19:52

Nálunk a városban az önkormányzat takaritónői tanfolyamra küldött munkanélküli asszonyokat.

fizetést kaptak azért hogy elvégezzék. családos asszonyok akik otthon gyerekeket látnak el, háztartást vezetnek, takaritanak, stb.

Munkát nem kaptak utánna sem.

2010. szept. 19. 19:48

Olvastam olyan hirdetést, hogy takarító nőt keresnek felsőfokú angol nyelvismerettel egy budapesti szállodába.


Ugyan minek??

1: Telefont nem veheti fel

2: szálloda lakóival nem kommunikál

....

Könyörgöm az anyanyelvemmel már nem is tudok érvénynesülni...

40. Lyrian (válaszként erre: 39. - Minimono)
2010. szept. 19. 19:45
Magyarországon... ez a Mátrix...
2010. szept. 19. 19:43

Durva ez nagyon, nekem is óh 20 éves vagyok akkor még férjhez megy, gyereket szül... de ha gyereke van akkor sokat beteg...


Hol élünk?

38. Lyrian
2010. szept. 19. 19:41

Egyébként nálam a következő az elutasító szöveg:


- túlképzett

- 46 éves???? túlkoros

- 11 éves a gyerek? hová tudja tenni, ha megbetegszik?


Tehát előbb találjam fel az időgépet, vegyek vissza az IQ-ból, a gyerekre még nem találtam ésszerű megoldást. :)

37. stokimagdi (válaszként erre: 28. - Annaaa)
2010. szept. 19. 19:39

Nahát ! ez felettébb ismerős.

Fenn vagyok több internetes álláskeresési portálon.

90 % -ban olyan email-ek jönnek ami területileg nem felel meg. Nekem is ott szerepel, hogy hol lakom, milyen végzettségem van, és milyen állást keresek.

Közel nincs hozzá, amiket küldözgetnek.

36. mirror
2010. szept. 19. 19:39

Sziasztok!

Nem bírtam ki hogy ne szóljak hozzá.

Nem elég megtalálni a jó munkát, sajnos megtartani még nehezebb. Diploma munkám írása alatt elhelyezkedtem egy oktató cégnél (egyébként közgazdász vagyok) 60 ft-ot kerestem. Ez év júniusában lehetőség nyílt hogy váltsak végre több mint egy év után, és neves osztrák bankunk ajtaja kitárult elém. Viszont a nyelvem sajnos nem ért le a főnök torkán, így a próbaidő leteltének utolsó napján du 13-30kor felmondtak. Szemét módon dolgoztam teljes gőzzel, a számok megmutatták hogy megy a dolog, a legjobb teljesítményem volt a fiókban, ez mégsem volt elég. Sajnálom, mert nyalni soha nem fogok tudni, másképp pedig nem megy. Most munkanélküli vagyok, és elkeseredett. Nem tudom eldönteni hogy hiba az ha valaki jól dolgozik, nagyobb habitussal és erővel mint a befásult 4-5 éve ott dolgozók, vagy egyszerűen irigy és szemét világot élünk?

Azt hiszem az utóbbi...

35. stokimagdi (válaszként erre: 27. - Annaaa)
2010. szept. 19. 19:36
Hajajjjj már sajnos jobban mint kéne ! :D
2010. szept. 19. 19:36
Kb már olyan 200 körüli elküldött önéletrajzom van.. ebből kb 5-6 hívott be, az is elutasít a többi még nagyon szóra sem méltatott, volt olyan válasz e-mail, hogy nem rám esett a választás, de további kérdéseimre nem hajlandóak válaszolni... könyörgöm régen büntették azt aki nem dolgozott, most meg aki dolgozni akar az haljon éhen???
33. Lyrian
2010. szept. 19. 19:36

Engem nagyon sok minden motivál, de abból nem lehet megélni. :)


Álláskeresésim van, meg a csp-m.

Amikor megkérdezik, hogy bezzeg internetre telik?

1. semmi közük hozzá

2. hogyan keressek állást másképp? ha újságokat veszek minden áldott nap, az sem olcsóbb.

3. az interneten elvileg több a lehetőség... mármint arra, hogy vagy ne válaszoljanak, vagy visszautasítsanak. :)

32. Annaaa
2010. szept. 19. 19:32
Áhhh az ilyeneket véletlenül se vennék figyelembe....
2010. szept. 19. 19:31

Nekem keresetem sincsen.. semmi


Nekem az a dühítő, hogy pestre felutazni egy állásinterjúra 2500-3000 nekem még jó mert szabad máv jegyem van...


De ha az lenne akkor miből is???

30. Annaaa
2010. szept. 19. 19:30

Nah igen..tapasztalat szerzésnek jó, csak abból nem lehet megélni...


Én itt vagyok 20évesen és halmozom a kölcsönöket, hogy megéljek...Szerencsére csak a páromtól..és szerencsére neki van félretett pénze, de akkor is...

Az első pár fizetésem teljesen arra fog elmenni, hogy félretegyek a köv. tandíjra és visszafizessem a tartozásaimat...

És akkor mondja valaki, hogy nem vagyok kellőképpen motivált...

29. Lyrian (válaszként erre: 27. - Annaaa)
2010. szept. 19. 19:25

Megjegyeztem, hogy anno még C64 és az első gépem egy 286-os dos-rendszerű volt. Előtte pedig 18 évesen már display operátorként dolgoztam egy külpolitikai főszerkesztőségben. Ön szerint mennyire értek "csak" hozzá? :)


Mindegy, én keresek rosszul, azért nem válaszol senki a jelentkezéseimre. Most tehát felvilágosult munkanélküli vagyok. :)

28. Annaaa
2010. szept. 19. 19:19

Én am. úgy gondolom, hogy nem az álláskereső keres rosszul, hanem az álláshirdető szarja le a dolgot!

Az önéletrajzomban kb. 3 hónapja már vastagon kiemelten szerepel, hogy 6órás részmunkaidőben vállalok munkát, és minden e-mail elejére is feltüntetem, hogy 6órában vállalnék munkát!!!

Behívnak állásinterjúra mondván, hogy az önéletrajzom alapján megfelelek...

Majd az állásinterjún kiderül, hogy kizárólag teljes munkaidőben vesznek fel és én miért rabolom az idejüket, miért nem szóltam előre!!


Mert mondjuk feltételezem, hogy ha az önéletrajzom alapján hívnak be, akkor elolvasták az önéletrajzomat??? Ott világosan szerepel, hogy 6órában dolgoznék!! Ha elolvasta volna, nem kellett volna behívnia, így egyikőnk idejét se húzzuk fölöslegesen!


Nah, de ezek után akkor jogos a kérdés... Minek önéletrajz, ha el se olvassák?????

Mert ezek szerint nem olvassák el!

Ha pedig az álláshirdetésben sem tüntetik fel a kritériumaikat, hogy jelentkezzek részmunkaidővel, ha nem tüntetik fel, hogy hány órában keresnek embert?????

27. Annaaa (válaszként erre: 26. - Lyrian)
2010. szept. 19. 19:14

Ez az első kérdés egy vicc! :D

Ki az aki a mai világban nem tudja alapfokon használni a számítógépet??? Alapfokon már az 5 évesek is értenek hozzá...

26. Lyrian
2010. szept. 19. 19:09

Szintén zenész, októberben lesz 2 éve.

A héten már a családsegítőbe küldtek, hogy talán ott. Úgy beszéltek velem ott, mintha hülye lennék. Szerintük két éve rosszul keresek állást. Igaz, hogy közben elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot, amivel végre van papírom ahhoz a munkához, amit több mint 20 éve végzek.

Majdnem lehidaltam, amikor felsoroltam a 16 szakképesítésem, és még utána megkérdezte, hogy:

1. értek-e alapfokon a számítógéphez?

2. milyen programokat tudok használni alapfokon?

3. tudok-e vakon gépelni?


Alapjáraton grafikus és kiadványszerkesztő vagyok. Ezt írta be először. :)

25. Annaaa (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2010. szept. 19. 19:02
Köszi! :)
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - Annaaa)
2010. szept. 19. 18:59
Nagyon, de nagyon szorítok neked:)
23. fksz (válaszként erre: 6. - Manul)
2010. szept. 19. 18:59
Hova kell sofőr? Párom képtelen munkát találni, vissza sem jeleznek, hogy nem kell...
22. 36a26f5226 (válaszként erre: 13. - Minimono)
2010. szept. 19. 18:58

Ez tényleg így van... De mi a fenét lehet válaszolni egy ilyen kérdésre... Ha túl sokat mondok én is, akkor van olcsóbb munkaerő, ha meg keveset, mert pont ezért nem merek sokat mondani, akkor meg alábecsülöm magam...


Ez egy ördögi kör...


Mégis mennyit szeretnénk keresni?? Mennyit ad az illető egyáltalán?? Nem ő a góré?? Nem ő dönti el?? Mikor vették figyelembe a jövedelmeket a munka arányában nagyon sok helyen, ahol éhbérért agyondolgoztatják az embert, és a túlórákat meg nem fizetik ki...

21. Sirga
2010. szept. 19. 18:58

Borzasztóan sajnálom, hogy egyet kell értenem a cikkeddel!

Érettségivel, jó végzettséggel + tanfolyamokkal is LEHETETLEN elhelyezkedni, mert betanított munkásnak, sőt, takarítónőnek sem kellek. :(

20. fksz (válaszként erre: 1. - Minimono)
2010. szept. 19. 18:57
nemcsak munkakezdőként, hanem a mai világban MINDENKINEK, akinek nincs ismerőse, h9gy bedugja valahova, szinte lehetetlen elhelyezkedni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook