Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresőként hogyan tovább?! fórum

Munkakeresőként hogyan tovább?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkakeresőként hogyan tovább?!

1 2 3 4 5 6 7
2010. szept. 21. 14:09

Most már én is.

Belefutottam a bizt...ba is, pedig mindig azt mondtam, sose leszek üzletkötő, mert arra születni kell, nem elég megtanulni.

Nem is megy ugy ahogy kéne, 6 hónapja csinálom, de már tele van a tököm vele, mert ezen a területen ahol én lakom, elég nagy a szegénység.

2010. szept. 21. 13:53
Ezzel én is így vagyok...
2010. szept. 21. 13:51
Irodai, adatrögzítéses, pénzügyi, de már eladóit már mindegy csak legyen pénzkereset belőle...
76. Krisztine2 (válaszként erre: 75. - Minimono)
2010. szept. 21. 13:31

ezek amit írtál + Workánia,iwiw...mindig van nálam önéletrajz és ha látok valamit az utcán mindjárt jelentkezem.

Cégek honlapján a "karrier" alatt is lehet jelentkezni.

Ezt ma találtam: jófogás.hu


Milyen munkát keresel?

2010. szept. 21. 13:24

Hát ma már 4.órája bújom a netet express, jobline, proffesion.., de sehol semmi normális mind ez a jutalékos...


Ti merre felé kerestek?

74. Annaaa (válaszként erre: 73. - Krisztine2)
2010. szept. 21. 12:48

Komolyan most már érdemes letagadni mindent...

Gyereket, párkapcsolatot..

2010. szept. 21. 10:58

2 hónapja,minden nap böngészem a hírdetéseket.(jelentkezem is)

Most szombaton végre megcsillant a remény-de minek?!-úgy nézett ki megkapom az állást.Közel 3 órát utaztam oda-vissza azért,hogy a hírdető párjával beszéljek pár szót mielött alkalmaznának.

A pasi felvett vona,mire a nő közölte hogy az a probléma hogy gyerekem van,és az előzö alkalmazott sem jött be dolgozmi a gyerek miatt..bla bla bla.

Mondtam neki hogy "igen,gyerekem van,mégis itt vagyok szombat délután hogy vele beszéljek!"

A pasi nem győzött mentegetőzni,megigérte hívni fog..(nem hívott)

Magam alatt vagyok,miért jó ez?!Egyszerűen nem értem...:(

Ugyhogy ma megint elkezdtem nézni a fantasztikus lehetőségeket.

72. Lyrian
2010. szept. 21. 10:11

Ha több kerületben keresnek gépírót, asszisztenst... stb., akkor ez fejvadász cég és regisztrációs díjat kérnek, aztán majd jól kiközvetítenek.


Ennek se dőljetek be.

71. Lyrian
2010. szept. 21. 10:03

A CallCenter otthoni munka sem az igazi. A hirdetésben az van, hogy bejelentett munka, fix fizetés+jutalék. Lófütty.


Skype meg ilyenek kellenek, megkeresnek, aztán 1 hónap próbaidő, de pénzt nem kapsz, csak ha valamelyik telefonálásodra megkeresik őket. Tehát otthonról kell skypolnod és annyi. Csak a mézesmadzagot húzogatják el az orrod előtt. :(

70. Annaaa (válaszként erre: 64. - Acuko)
2010. szept. 21. 09:42

Szia!


Háát bízzunk benne, hogy normális munka...Én már nem bízok ezekben a betanítunk meg ingyenes átképzéses munkákban... nagy része ezeknek is MLM rendszeres és átvágnak ahol tudnak!



Mielőtt bárhova elmentek állásinterjúra üssétek be a google-be a választ küldő nevét, cég nevét..stb...

Nekem elég sok névnél kidobott fórumokat, ahol csak azt lehetett olvasni, hogy átverés...

Na azokra nem szabad elmenni!

Ha csak cégbejegyzéseket, céginfókat és hivatalos céges honlapot ad ki, akkor van esély rá, hogy korrekt és megér egy próbálkozást!

2010. szept. 20. 22:22

No komment.

Egyszerűen borzasztó, hogy milyen állapotok vannak.

2010. szept. 20. 21:39

Huh lányok, látom vannak itt tapasztalatok bőven..


Krisztine, most hogy így írtad jutott eszembe, hogy basszus tényleg, minden adatom az önéletrajzomban van.. :S de reményeim szerint, ha nem kellek a cégeknek akkor legalább törlik is a levelem..ennyi szívességet megtehetnek! :)

67. fibi82
2010. szept. 20. 18:18

Köszönöm Krisztine:)

legalább tudjuk mindannyian, mi az, amit kerüljünk el!

2010. szept. 20. 18:11

Jajj,kihagytam.

A "hitelkártya ügyintéző" állás sem semmi.

Ügynökölni kell,pedig az ember azt gondolná ez banki munka.

Itt nem kellett fizetnem a "tanfolyamért" "csak" a vállalkozóit kellett kiváltani...ezt a hibát ne kövessétek el:(

2010. szept. 20. 18:00
Ha anyira jól menne az a karotinakármi, téged nem vennének be a bizniszbe....:)
64. acuko (válaszként erre: 53. - 7ccca78f49)
2010. szept. 20. 17:33

Kedves Pamela! Aranyos vagy, hogy drukkoltál nekem. Sajnos nem valami jó a lehetőség, amit találtam, de a semminél jobb. Cégeknek kell internetes felületet kínálni, eladni, alap+ jutalékért. Az alap 40 ezer, erre ön szerződésenként 2 ezer Ft. Így jó esetben kb. 70-80 ezret lehet megkeresni szerintem. Viszont ez nekem kevés, csak a rezsim 80 ezer és akkor még nem ettünk.. A semminél azért több. Közben hívtak még két helyre, úgyhogy holnap 3 interjúm lesz. Fél 10-kor, fél 12-kor és 13-kor. Valamelyik csak bejön. Ja! Most olvastam egy válasz e-mailt, amiben szintén munkát ajánlanak, és nekem szimpatikus is, a kérdés,hogy mennyit fizetnek.. Ez van venne, bemásolom:


Tisztelt Jelentkező!


Energia és telekommunikáció területén dolgozunk és nagyobb szolgáltatókkal állunk kapcsolatban, tőlük vállaljuk át folyamatosan az ügyféltanácsadói munkaköröket.


Új, pesti irodánkba keresünk jelölteket a fenti munkakör betöltésére, főállásba, mivel kollégáink hétfőtől péntekig dolgoznak, teljes munkaidőben.


Iskolai végzettség, illetve szakmai gyakorlat nem feltétel, ugyanis ha Önre esik a választásunk a felvételi eljárás során, úgy egy ingyenes betanításon és egy szakmai oktatáson vesz részt.


Állásinterjúra az időpont egyeztetése - amennyiben komolyabban érdeklődik pozíciónk iránt – az alábbi telefonszámon lehetséges.


Kérdésedre válaszolva: Kereskedelmi végzettségem van, és már 3 éve marketinggel, ügyfélszolgálattal, ügyfeltájékoztatással, telefonos értékesítéssel foglalkozom.


Szóval, holnapra is szurkolj, kérlek...


Sziasztok!!

2010. szept. 20. 17:04

Ma kaptam a mailt,szintén Zeppter:(

Irodai munkát hítdettek…

Önéletrajza alapján szeretném egy állástájékoztatóra és egy személyes

állásinterjúra meghívni.

Ennek időpontja 2010. szeptember 21 (kedd) 14,30 óra. Helyszíne: Budapest,

I. Batthyány utca 51. I/13. A kapunál a Medical kaputelefont kell megnyomni,

és fent én fogom várni.

Kérném, hogy egy fényképes önéletrajzot hozzon magával!


Üdvözlettel:


Bánfiné Mézer Anna

mail:m.anna.kft@gmail.com

2010. szept. 20. 15:47

sajnos igazad van. Ma telefonáltam próbaképp, az egyik Budapesti közvetítőbe (ápolást, és gyerekfelügyeletet hirdetnek, és keresnek munkatársakat, naponta hirdetnek ).

Kérdeztem, hogy igaz e a regisztrációs díj:

Igen, 33 ezer forintba kerül a teszt kitöltése.


A sulim volt 180 ezer, egyetemi tanárok vizsgáztattak, 100%ra teljesítettem, és tapasztalatom is van.

De ennek a cégnek ez nem elég, még legombolna rólam, egy tesztért 33 ezer forintot. Mire?

61. erikpipi (válaszként erre: 49. - Abarta)
2010. szept. 20. 15:36
Ez a kérdés simán megér egy munkaügyi bíróságot...
60. Annaaa
2010. szept. 20. 15:18
Ilyet én is kaptam... nem szabad elmenni rá...
2010. szept. 20. 14:42

Hát igen érdekes, én pl beleírtam hogy pályakezdőként start kártyával rendelkeznék, erre a munkameghallgatáson megkérdezték, hogy hallottam-e már a start kártyáról....


Én már nem csak a banki végzettségem felé érdeklődök, már beadtam Tescoba összeszerelő üzembe.. de semmi mindenhonnan elutasítanak vagy nem is reagálnak.


Azt vettem észre, hogy sok az olyan hirdetés hogy "Multinacionális vállalat" "Magyarország egyik vgezető cége" és rájöttem ,hogy ez mind biztosító.. sokszor elküldtem ilyenre az önéletrajzom, amjd mikor csörgött a telefon és mondták ,hogy ING meg Generali mondom mi van , én ilyenre el sem küldtem...


Belefutottam emghirdetett pénzügyi asszisztens állással az úgy nevezett OVB. pénzügyi tanácsadó intézményhez.


Hát nem is mondok semmit.. és akkor szembesültem vele mikor a kapucsengőn láttam a cég nevét... ráadásul a meghirdetett asszisztens állás, egy rugalmas időbeosztású házalós rábeszélős biztosítás...


Én már bárhonnan hívnak rákérdezek ,hogy jutalékos-e a munka mert ha igen akkor mondom is ,hogy köszönöm, de akkor tárgytalan.

58. Annaaa (válaszként erre: 56. - Stokimagdi)
2010. szept. 20. 14:06

Én eddig azt vettem észre, hogy csak addig olvassák el az önéletrajzomat, amíg megtalálják a telefonszámomat... azaz a 3. sorig...


Lehet rögtön az első sorba kell nagy piros betűkkel felírni, hogy BUDAPESTEN KERESEK ÁLLÁST? KIZÁRÓLAG 6 ÓRÁS RÉSZMUNKAIDŐBEN!!! ????

57. Annaaa (válaszként erre: 49. - Abarta)
2010. szept. 20. 14:01

Erre olvastam a neten a tökéletes választ:

"Meddő vagyok"....

2010. szept. 20. 14:00

Sziasztok Kedves Álláskeresők.

Hivatkozva 37. sz. hozzászólásomra, nem birom ki, hogy ezt ne irjam le.

Ma kaptam emailt, az egyik álláskereső portálról, ahol regisztrálva vagyok.

12 db ajánlat, ebből 9 db Pesti, 1db Debreceni, 1 db Gödöllői, és 1 db Budaörsi. A munkakört már jobb ha nem is emlitem, mert az sem jó.

A Jászságban lakom tizedik éve.

Nemigazán tudom valaki elolvassa egyáltalán az önéletrajzainkat? Merthogy csakis olyanokat kapok, ami közel nincs.

2010. szept. 20. 11:10

Nekem is volt már hogy a magánéletem iránt érdeklődtek. Egyszerűen megkérdeztem, hogy mégis miért kell ezt tudnia egy adott munkánál. Nem rúdtáncosnőnek, vagy konzumhölgynek jelentkeztem. És egyébként is ilyen kérdést nem tehet fel egy idegennek, próbaidő vagy állásinterjú alatt. És még csak nem is a barátnőm. Volt aki elnézést kért, volt aki azt mondta hogy akkor viszontlátása. És így utóbb már nem is sajnálom. Aki ilyet tesz fel az vagy csak baszogatni vagy molesztálni fog. Semmit nem jelent h valaki kapcsolatban van vagy nincs vagy hogy zűrös-e a szerelmi élete vagy nem. A melóból úgyis ki kell zárni mindent.

És volt aki megkérdezte hogy gyermeket akarok-e a közeljövőben. Igen, persze hogy szeretnék, de mivel pályakezdő vagyok és állást keresek (egró nincs egy bedolgozott évem ami után kapjak valami kis gyest-gyedet és miegyebet, mert ugye a kiskönyvvel hiába van akárhány év, az nem számít és nem szülök családipótlékért és segélyért gyereket mint egy kettő ember) így előbb dolgozni szeretnék aztán jöhet a családalapítás. Hiába mondom, hogy nem-nem szeretnék még sokáig. Úgyis mindig azt hallják.

Egyébként ez is olyan kérdés, hogy ennyi erővel már azt is feltehetné, hogy szeretkezéskor védekezünk-e vagy sem. Nekem legalábbis elég intim.


És egy jó tanács.

Legalább 100 önéletrajzzal indultam útnak és minden KFT-hez, céghez, üzletbe és tényleg sorról-sorra végigjártam mindent (ami persze szóbajöhet) és az üzletvezetőt vagy a főnököt kértem. Beszéltem vele, hogy tudom hogy nincs felvétel de mégis itthagynám az önéletrajzomat, hogyha esetleg szükség lenne rá, akkor tudjanak mihez nyúlni.

És a módszer beválik. Nem csak nekem. Visszahívtak egy nagyon klassz helyről hogy menjek be mert úgy néz ki hogy kellek. A főnök a karakán jelzővel fogadott, majd "akkor jövőhéten látjuk egymást"-al engedett el.

Soha nem lehet tudni hogy az üzletvezetőnek éppen már nincs-e a t**ke tele az egyik alkalmazottjával, de csak azért nem küldi el mert akkor keresni kell újat de az macerás.

És először ne nézd hogy csak olyan helyen állj munkába amilyen papírod van. Legyen egy munkád, legalább dolgozol, lesz pénzed közben pedig keresgélhetsz a papírodnak megfelelő munkát.

Sajnos MO-on nem könnyű munkát találni. Én sem a papíromnak megfelelő munkát találtam, de most elvégzek egy olyat is, így nagyobb az esélye a dolognak hogy cégen belül jobb, kedvező helyre kerüljek. Mert be kell kerülni, meg kell tartani, ki kell alakítani a kis helyet aztán cégen belül már lehet mozogni.


Sok-sok sikert kívánok minden álláskeresőnek.

Tudom, hogy nehéz. Kicsit kevesebb mint 2 évem volt megtapaszalni.

54. fibi82
2010. szept. 20. 10:30

Én úgy vettem észre hogy a férfi nem könnyebben kap munkát, mint a nők.

Szerintetek mennyi esélye van egy 28 éves pályakezdőnek? Természetesen nő és diplomával is.

Nem szembesültetek ezzel a gyerek-tervezős kérdéssel?

53. 7ccca78f49 (válaszként erre: 51. - Acuko)
2010. szept. 20. 10:12
Hát ez szinte hihetetlen, hogy ilyen hamar már be is hívtak és ráadásul több helyre is, mi a szakmád ill. milyen területre jelentkeztél? Drukkolok én is, számolj majd be a fejleményekről!!!!!!!
52. Lyrian (válaszként erre: 51. - Acuko)
2010. szept. 20. 10:06
Drukkolok és mesélj!
51. acuko
2010. szept. 20. 09:11

Sziasztok!

Én mától vagyok munkanélküli. És pénz nélküli is egyben. Egyedül vagyok a két lányommal, és teljesen kétségbe voltam esve. Pénteken küldtek el, hogy hétfőn már nem is kell bemennem. Tartalékom gyakorlatilag nincs. Összeomlottam. Ennek ellenére még aznap, pénteken neki álltam keresgélni a neten. 10 helyre küldtem el az önéletrajzomat. Már péntek este megkaptam az első visszajelzést, és ma 10-re kell mennem állásinterjúra. Kaptam még egyet, az holnap 13-ra szól, és most reggel hívtak, hogy holnap fél 10-re menjek be egy másik helyre. Szóval, nagyon bizakodó vagyok, remélem, hamar találok egy jó munkahelyet. Már indulok is, szurkoljatok nekem. ha visszajöttem, mesélek.

Sziasztok!

2010. szept. 20. 08:48

Nem jobb a helyzet idősebben sem, én 40 éves vagyok, tehát még csak nem is öreg nem is pályakezdő, 20 éves tapasztalatom is van, főiskolám is, a gyerek is már megnőtt (18 éves),Bp. és környékén keresgélek, mégis hiába küldtem be egy csomó önéletrajzot, eddig még csak 1 helyre hívtak be egyáltatlán, de oda meg túlképzett vagyok azt mondták.

De nem adom fel, nap-mint nap lesem a hirdetéseket, aztán meglátjuk.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook