Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresőként hogyan tovább?! fórum

Munkakeresőként hogyan tovább?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkakeresőként hogyan tovább?!

1 2 3 4 5 6 7
139. mano088 (válaszként erre: 137. - Annaaa)
2010. szept. 28. 20:45
köszi szépen..eddig semmi hír.. :S
2010. szept. 28. 14:53

Nagyon sokat foglalkozik ezzel a témával a hoxaportál különböző cimszó alatt, de mindig napirenden van, mert megszűntettek egy csomó munkahelyet az országban a rendszerváltást illetően és pályakezdőként sem könnyű a mai fiataloknak, nem beszélve az ötvenes koroszályról, akik szintén kiszorultak és még tovább taglaljam a két kezi munkának abszulute nincs becsülete, mert tudnillik ebben az országban nem lehet professzor, meg ügyvezető igazgató, jogász, közgazdász. Az egyszerű szakmunkásokra és szüksége lenne a társadalomnak, és sajnos senkise tudja igazán melyik írányban induljunk el, ha a feltételek nincsenek biztosítva. Ez az alapja mindennek a pénzkereset.

Az a legrosszabb az egészben, hogy amit kiválasztunk mit is szeretnénk már nem létezik és a tanfolyamokról is ez a véleményem nincs rá keret és jelentkező sem. Üdv.Ágnes

137. Annaaa
2010. szept. 27. 15:44
Akkor neked is sok sikert! :)
136. mano088 (válaszként erre: 135. - Annaaa)
2010. szept. 27. 15:04

nahát, akkor még egyáltalán nem szabad csüggedned héé! :)) csak egy kis türelem.. ;) drukkolok, hogy sikerüljön!!


most én is bízom egyben, hogy legalább behívnak.. :)

135. Annaaa (válaszként erre: 131. - Mano088)
2010. szept. 27. 14:13

Irodai asszisztensi munka, kizárólag főiskolai hallgatót kerestek, aki suli mellett dolgozni...

Mindenben támogatnák a sulit meg minden.. És még sokat is fizetni...


Jövőhét végéig kellett volna szólniuk, h felvettek-e vagy sem...

Ma írtam e-mailt, hogy van-e már eredmény az állással kapcsolatban...stb.

És azt válaszolták vissza, hogy még nincs, azonnal értesítenek, amint megvan, hogy ki tölti be az állást!


Jupíí! Még van egy kis remény! :)

Nagyon bizakodó vagyok mert nagyon jól sikerült az állásinterjú és a "főnök" is sok pozitívumot sorolt fel mellettem....

134. mano088 (válaszként erre: 133. - 7ccca78f49)
2010. szept. 27. 13:20
Hasonlóan gondolom én is, csak gondoltam megkérdezem ki, hogy látja.. :) Köszi a véleményt! :)
133. 7ccca78f49 (válaszként erre: 132. - Mano088)
2010. szept. 27. 07:37

Szerintem jutalékos rendszerben dolgoznak, ha sikerül eladni az ingatlant, nos mivel az ingatlanpiac pang, ezért én nem vágnék ebbe bele. Nehéz lehet most eladni, és mivel a költségeken amúgy is mindenki spórolni akar, ezért szerintem sokan nem is fordulnak ingatlanközvetítőhöz, mivel százezreket levesz annak is a díja. És rengeteg ingyenes hirdetési lehetőség van, tehát én ha eladó lennék, inkább magánúton próbálnám meg először.

De lehet hogy nincs igazam, és biztos van más nézőpontból is vélemény, de nekem ez jutott eszembe.

132. mano088
2010. szept. 27. 00:29

Lenne egy kérdésem hozzátok! Szerintetek az ingatlan közvetítői szakma milyen? Valamelyikőtök nem csinálta már? Érdekelnének az előnyök, hátrányok..

Köszi szépen! :)

131. mano088 (válaszként erre: 130. - Annaaa)
2010. szept. 26. 18:39

Melyik munka is lett volna ez? És amúgy volt egy határidő, hogy meddig jeleznek? :(

Sajnálom.. :(

130. Annaaa
2010. szept. 26. 18:31

Nem jeleztek vissza az "Álom munkából"... :(

Hüpp hüpp... :(

Nézhetem újra az álláshirdetéseket...

Mikor lesz már vége???

129. mano088
2010. szept. 26. 17:50

Halihó Mindenki! :)

Én most kezdtem el nézegetni a jobinfo.hu-t és szerintem egész jó..a többi álláshirdető oldal ajánlataiból csináltak egy jó nagy gyűjtőládát.. :)

128. Lyrian (válaszként erre: 121. - Krisztine2)
2010. szept. 25. 07:25

Én is. :) A helyesírása csapnivaló. :) Egyébként mire tanít be? A szabadidő kellemes eltöltésére?

Szánalmas, már bocs, és biztos lesz, aki kattan rá.

127. mano088
2010. szept. 24. 23:54

Sziasztok! Ahogy látom továbbra is csak a szarságok támadnak.. :))

Én most azt a taktikát válaszottam, hogy amelyik nagyon tetszett ajánlatba újra belefutok, annak újra elküldöm az önéletrajzom.. :D egyszer csak behívnak.. :))

126. acuko
2010. szept. 24. 21:46
Ettől a Judittól, ugyanezt a levelet én is megkaptam..
2010. szept. 24. 19:27
tényleg nagyon nehéz munkát találni itt Budapesten is!
2010. szept. 24. 18:25
Igaz.:D
123. 7ccca78f49 (válaszként erre: 122. - Stokimagdi)
2010. szept. 24. 17:48

Én még beleférnék, de annyira nagy sz@rban nem vagyok hála isten

Több ilyen hirdetést láttam már, szerintem egyébként korrekt, legalább egyenesen megmondja mit akar, nem pedig mikor már munkába állna az ember, akkor derülne ki és molesztálná

2010. szept. 24. 17:01
No akkor én már ebből kiestem. :D:D:D
2010. szept. 24. 14:24

Gyöngyszem:


"36 éves vállalkozó keres irodai kisegitőt betanitással.Olyan hölgyek jelentkezését várom akik a szabadidő kellemes eltőltését is válalnák.

Jelentkezni fényképes(egész alakos)önéletrajzal lehet az alábbi emailcímen vagy írj bem sms-t a következő telefonszámra.

Kórhatár 45 év.

Email: penzkereset1995@gmail.com"

2010. szept. 24. 14:09
Ez van sajnos:(
119. Annaaa (válaszként erre: 115. - Acuko)
2010. szept. 24. 09:13

Dehogy érdekli őket... bele se gondolnak ebbe, amíg nem fognak megélhetési gondokkal kűzdeni...

És nem fognak soha ennyi fizetéssel...


Én pályakezdőként féléve egy fillér nélkül vagyok.. Esti szakon járok fősulira, költségtérítős, így félévente 150.000ft-ot ki kell fizetnem...

Az első félév felélte az összes félretett pénzem...

Most jelenleg nincs egy fillérem se...

Munka semmi nincs...

Diákmunkára meg nem mehetek, mert estis vagyok!


Éljen a Magyar rendszer...


(Jah hozzáteszem a szüleim alig-alig tudnak eltartani, mert hitel van, ami elég magas lett és rám már a családipótlék se jár..és van még 2kiskorú öcsém)

118. Krisztine2 (válaszként erre: 115. - Acuko)
2010. szept. 24. 08:26
Én is így jártam!:(
117. Krisztine2 (válaszként erre: 112. - Annaaa)
2010. szept. 24. 08:24
Nem tudok ilyenről...
116. sunshine24 (válaszként erre: 112. - Annaaa)
2010. szept. 23. 23:14
El kell, hogy keserítselek, ilyen nincs. Én mindössze annyit tudtam kicsikarni, hogy legalább a tb-met állják.
115. acuko
2010. szept. 23. 22:31

Mesélek valamit.

Dolgoztam egy helyen, már több mint két éve, de az utóbbi időben nagyon nem ment a cégnek, és először csak visszavették a fizetéseket, majd 10-e helyett 15-16-án fizettek, majd a következő hónapban 21-én, és a júliusi bért már 23-án fizették ki. Én láttam, ennek nem lesz jó vége, csődbe fognak menni, a következő lépés az lesz, hogy egyáltalán nem fognak fizetni. (ez most a héten be is következett, bezártak, és a dolgozók perre mentek a pénzükért)

Mikor erre ráébredtem, elkezdtem munkahelyet keresni, de addig nem akartam eljönni onnan, amig nincs valami biztos másik, viszont az idő már sürgetett az előbb mlítettek miatt.

Na, sikerült találnom, és július 30-ával eljöttem a cégtől. Elmentem a papírjaimmal az új helyre, ahol átvették a papírokat. 3 hétig abban a tudatban voltam, hogy be vagyok jelentve. 3 hét után derült ki, hogy nem, és még nem is fognak vagy két hétig bejelenteni. na, mondtam, akkor kérem a papírokat, megyek a munkaügyi kp-ba. Ott regisztráltak, egy csomó papírt kellett beszerezni, (az utolsó 3 munkahelyről)Ez augusztus 19-én volt, akkor regisztráltak.

Egy hónap alatt semmi pénzt nem kaptam, de még értesítést sem, hogy mennyi lesz az ellátás. Szeptember 17-én bementem, hogy megszüntessem a pozícióm, és megkérdeztem, hogy mikor fogom megkapni az egy hónapra járó pénzt, és a még hátra lévő, ki nem fizetett havi díjat, ami járt volna, mert határozatlan idejű munkaszerződést kötöttek velem az új helyen.

A nő azt mondta, hogy nem kapok semmit sem 3 hónapig! Az első 24 ezer ft.-ot október 29-én küldenék, ha még akkor regisztrált munkanélküli lennék. Mivel most kiléptem, igy nem kapok semmit sem. Ráadásul a hátralévő összeget sem kapom meg. És hogy miért? Mert nem részesültem ellátásban, vagyis mert ők nem fizetnek nekem, ezért elesem az egyösszegű kifizetéstől is.

Most gondoljátok el: 3 hónapig egyedül, két gyerekkel, munka nélkül, és teljesen pénz nélkül, mivel még munkanélküli segélyt sem adtak.

És hogy miért? Azért, mert a volt munkahelyemen azt írták a távozó papíromra, hogy : felmondás a dolgozó részéről. Vagyis engem büntetnek azért, mert én hagytam ott a munkahelyet, és nem ők rúgtak ki!!! 3 hónapig egy fillért sem kapnék. Ez a munkanélküli Központ. Ilyenek a jogszabályok. Hát nem őrület?? Ami most van, abból sem lehet megélni, 80-90 ezer ft. 3 embernek ,és + még a rezsi fizetése... na inkább nem is gondolok bele.

Ugyanakkor most hallottam, hogy a képviselők, polgármesterek 5-15 évvel hamarabb mehetnek majd nyugdíjba, akár 50 évesen is, mert szegények, nehogy már megélhetési gondokkal küzdjenek.

Szerintetek velünk ki foglalkozik? Ki a fenét érdekel, hogy egyedül álló nő két gyerekkel hogyan tud megélni, és hogy ha elveszti a munkahelyét, és munkanélkülivé válik, még azt a szaros 24 ezer ft-ot sem kapja. meg. Érdekel valakit, ott fent, hogy nélkülözik-e vagy sem???

114. Annaaa
2010. szept. 23. 19:59

Egyik ismerősöm mondta, h a nővére kap ilyet, 2. diplomáját csinálja fősulin költségtérítéses szakon, hónapok óta munkát keres és ilyen pályakezdő segélyt kap...

De az ismerősöm nem tudott erről többet... azért próbálok utánaérdeklődni...

113. Spiritus (válaszként erre: 112. - Annaaa)
2010. szept. 23. 19:57
Szerintem nincs ilyen.
112. Annaaa
2010. szept. 23. 19:52

Pályakezdőként állítólag lehet kapni vmi segélyt? Hasonló, mint a munkanélküli rendes segély, csak ehhez nem kell korábbi munkaviszony...


Tud erről vki vmit?????

111. Lyrian (válaszként erre: 109. - Acuko)
2010. szept. 23. 18:54
Öööö, ötletem nekem is lenne. :)
110. Lyrian (válaszként erre: 109. - Acuko)
2010. szept. 23. 18:51

Huhh, jó érzés, hogy tudok segíteni valakinek.:)


Tehát, a MÁK-nak kötelező lenne kiküldeni az emelt családi pótlékosoknak a Hatósági Igazolványt, ami egy plasztikkártya. A gyerek ezzel és a diákigazolványával igazolhatja, hogy jogosult az ingyen utazásra. Ha több gyermeked van, mindnek jár a kártya. Te, ha vele vagy, akkor szintén ingyen utazhatsz.


Ugyanígy kell igazolni a MÁV-nál is. Hatósági Igazolvány+diák. Neked egyiknél sem kell semmit igazolnod, ha a gyerekkel vagy.


Én holnap felhívom a MÁK-ot, de hát ugye Ceglédet megkapni egy jó hét lesz, de kiverem a huppot. Egyébként a bkv oldalán, a kedvezmények menü alatt lehet ezt megtalálni, még a kártyáról is van kép a kedvezményre jogosító igazolványok menünél.

Én mind a BKV-val, mind a MÁV-val személyesen beszéltem és megkérdeztem.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook