Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresőként hogyan tovább?! fórum

Munkakeresőként hogyan tovább?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkakeresőként hogyan tovább?!

1 2 3 4 5 6 7
169. Jasmine81 (válaszként erre: 106. - Minimono)
2011. márc. 23. 14:22

Szia!


Sikerült már valamit találnod? Cegléden laksz? Ott keresel munkát vagy Pesten? Mert egy ismerős lehet hogy tudna segíteni Nagykőrösi helyszínen, ha az jó neked.

168. Kiniand
2011. febr. 7. 11:38
Előzmények: tavaly novemberben mentem volna vissza gyes-ről, de nem volt számomra nyitott pozíció. Elküldtek. 14 év után. Csoda-szerűen találtam egy szuper állás, másnap be is léptem. Nagyon jó meló, klassz társaság, juttatások. Csak a közvetlen felettesem elviselhetetlen. 0 segítség a betanuláshoz, első naptól kezdve minden apróságért belém kötött. 2 héttel a próbaidő vége előtt közölték, hogy sajnos nem feleltem meg szakmailag. Majd mikor bebizonyosodott, hogy nem teljesen állja meg a helyét, akkor jött, hogy személyi ellentét, mivel nem jövök ki jól a felettesemmel. Ami nem rajtam múlt, mert én még így is próbáltam megfelelni neki. Másnap már ott ült a barátnője a helyemen. Én csak addig kellettem, amíg az illető elintézi a függő ügyeit. Bár az igazgató megígérte, hogy szívesen ír rólam referenciát, ajánlást, ha kérem. Ha annyira rossz voltam, hogy el kellett küldjenek, akkor mi kerül az ajánlásba? Most bújom a net-et, a férjem hívogatja az ismerőseit. El vagyok keseredve. Főleg, ha ilyeneket olvasok, amiket írtatok.
167. Kiniand
2011. febr. 7. 11:21
Szóról-szóra ezt a mail kaptam én is ma reggel! Azt hiszem kihagyom a nagy lehetőséget.
166. mano088
2010. okt. 5. 12:57
Ááááá, ne már!! :)) Ezen már sajnos tényleg csak nevetni lehet! :) Barátnőm is kimnet csepelre, valami tök fura neve volt a cégnek, aztán persze az is ez volt..mondta, hogy még a kabátot se vette le, 5perc alatt végzett! :)
165. f303be5590 (válaszként erre: 153. - Minimono)
2010. okt. 4. 17:14
és csak 90 napig érvényes :)
164. mano088
2010. okt. 4. 14:43
halihó! kinél mi a helyzet??
163. szolnok
2010. okt. 4. 13:01

Drágáim ez a Magyar valóság.34 éves vagyok főiskolai végzettséggel két nyelven beszélek tárgyalási szinten, rutinom van a munkában ügyfelekkel foglalkoztam fordítottam számláztam tolmácsoltam stb. Pont ilyeneket keresnek mostanág. Aztán 5 évvel ezelőtt gyerekvállalásra adtam a fejem, veszélyeztetett tehes voltam végig mindkettővel. Most van egy 5 és egy 2 és fél éves gyönyörű lányom akik már oviba bölcsibe járnak. Jeleztem a munkahelyemnek, akikkel végig aktív és jó kapcsolatban voltam /gondoltam én, hiszen eleinte még be is dolgoztam nekik./visszamennék dolgozni oké minden elkezdtem letölteni a szabadságokat, ami szülések alatt felgyűlt kb 3 hét múlva telefonáltak ki vagyok rúgva!!!!!!

Azóta rengeteg állásra pályáztam , nem is válaszolnak. Itt vagyok az iskolámmal a gyakorlatommal a gyerekeimmel, a jó nyelvtudásommal és a szarnak se kellek. Na és persze nyakunkban a sok adósság. Ennyit a kormány programról ahol azt ugatják hagyjuk dolgozni a kisgyerekes anyukákat. .........Padlón vagyok

162. Spiritus (válaszként erre: 160. - Annaaa)
2010. okt. 2. 13:31

Én is így csináltam végig az egyetemet. Nappalin. 3.-ban az egyik vizsgánál megkérzdeztem hol a wc. Kiröhögtek :)

Hát a kényszer nagy úr. Ha nincs más megoldás, lehet lesz heti 40 órád suli és háztartás mellett is!

161. mano088 (válaszként erre: 160. - Annaaa)
2010. okt. 1. 22:56

Ezen már én is gondolkodtam, hogy vajon miért..de eddig nem jöttem rá! :) Gondolják az estiseknek "normál" melójuk van, holott a nagy francokat, hisz a cégek nem csípik, ha csak heti 4napot tud dolgozni az ember..


Amúgy én is hasonló szituban vagyok, annyival megcsavarva, hogy se nappalis nem vagyok már, se végzett hallgató..jó, mi? :) Így olyan melókat nézni sem tudok, amihez esetleg a diplomám elfogadnák, merthogy még nincs, de másrészt meg úgy látom, hogy nem szívesen vesznek fel azért, merthogy nekem januárban még államvizsgám lesz..a diákmelók meg kilőve, mert a hallgatói jogviszonyom megszűnt azzal, hogy minden tárgyam teljesítettem..és ezt nem fogom soha megérteni, hogy miért, holott még a hallgatójuk vagyok lényegében..de vhol jobb is így, legalább a tandíjat nem kell fizetnem /mert az uccsó 1-2félévem már költséges lett/..

160. Annaaa (válaszként erre: 159. - Mano088)
2010. okt. 1. 22:05

Nah ezen akadok fent állandóan...Hogy a fenébe tudna elvállalni egy nappalis heti 40óra melót??? Max. ha félévet halaszt vagy ha ellógja az összes órát...Nah de az utóbbi hozzáállással munkát se adnék...


Én estis vagyok.. Péntek-Szombat suli..A hét többi részében halálra unom magam.. Rendes munka nincs...

Diákmunkát nem vállalhatok mert estis vagyok...

Ilyesmi melóre meg csak nappalis hallgatói jogviszonnyal vesznek fel embereket...


Miért is????? Magyarázza már el nekem vki...

159. mano088 (válaszként erre: 158. - Spiritus)
2010. okt. 1. 21:40
Én ahogy látom a mostani hirdetéseknél már mindenhol kikötik, hogy nappalisokat keresnek..papírral igazolva.. :S
2010. okt. 1. 20:50

Alkalmi munkákat sem találtok???


Amikor diákként dolgoztam, mindíg meglepődtem, de kicsit más feltételekkel ugyanúgy dolgoztak felnőtt munkavállalók is... Akár gyorsétterem, vagy csomagolás.... Szóval diákszövetkezetek....

Meg szórólapos dolgok... néha egész jól fizet.

157. Annaaa (válaszként erre: 156. - Stokimagdi)
2010. okt. 1. 09:51
:(
156. stokimagdi (válaszként erre: 154. - Annaaa)
2010. okt. 1. 09:24
Nekem még ennyi sincs a hétvégére, és családi sincs.
155. stokimagdi (válaszként erre: 152. - Spiritus)
2010. okt. 1. 09:23
Nemhogy több, de nagyon felháborító.
154. Annaaa
2010. okt. 1. 09:12
Hááát én nemtudom, hogy én mit csinálnék, ha velem ezt kifizettetnék, és utána pofára ejtenének...Össz-vissz kb. ennyi pénzem van...
2010. szept. 30. 21:28
erkölcsi 3200 + feladás... ajánlva kb 4ezerre jön ki...
2010. szept. 30. 20:11
Ezek nagyon durva sztorik! Komolyan, valamit tenni kéne, mert ez azért egy fokkal több, mint amit lehetne.
2010. szept. 30. 09:10
2000 körül + postaköltség
150. dundy
2010. szept. 30. 08:20
Most mennyibe kerül az erkölcsi?
149. Krisztine2 (válaszként erre: 146. - Minimono)
2010. szept. 30. 08:08

Ez ismerős:(

Én a postára mentem volna dolgozni,mondták hogy kérjem le az erkölcsimet és menjek vissza.4 nap alatt megjött az erkölcsi,és az állás másé lett.

Nagyon dühös lettem...most ven egy 3 hónapig érvényes erkölcsim...hurráá.

148. acuko (válaszként erre: 146. - Minimono)
2010. szept. 29. 22:00
Nagyon sajnálom! Ez az igazi szemétség. Sajnos ez van, ők diktálnak, és nekünk el kell fogadnunk ezt. Senkit nem érdekel, hogy neked mi a jó és mi nem, nekik legyen jó és kész. Ez van minden téren, bárhova is nézünk..
147. mano088 (válaszként erre: 146. - Minimono)
2010. szept. 29. 21:39
Ne máááár, ekkora rohadékok még ők sem lehetnek!! És mégis.. :S Más helyen nem érdeklődtél csak úgy, hogy bemész aztán hátha alapon? Ha jól emlékszem ez gyorséttermi munka lett volna nem? Szerintem érdemes lenne így bemenned párhoz, hisz minden papírod megvan tehát tényleg azonnal tudsz kezdeni..egy próbát megér és fel a fejjel!!
2010. szept. 29. 20:32

Képzeljétek el.. mára megcsináltam a papírokat a munkához tüdőszűrő.. üzemorvos.... hétfőn készen voltak felhívtam a munkáltatót hogy kész vannak mondta szerda reggel menjek be. Bementem erre közölte, hogy betelt a létszám.


Csuda jó mert kiváltottam a start kártyámat ami 2 évig érvényes és mostantól ketyeg....


Nem beszélve arról hogy 4 szer jártam meg pestet meg a lelet .. 10 ezrembe került ez az egész cirkusz...

145. mano088
2010. szept. 29. 18:09
Amúgy hétfőn megyek állásinterjúra..ez lesz az első kör..remélem utána is visszahívnak.. :) bár még semmit sem tudok, hogy hol van, mennyit adnának..de bizakodó vagyok! :)
144. mano088 (válaszként erre: 140. - Krisztine2)
2010. szept. 29. 18:08

Uhh,ez nem semmi..először megijedtem, hogy mit tettem, hogy felejtsem el..aztán megnéztem mire válaszoltál.. :))

Köszi a végre reális véleményt, mert eddig konkrétumokat sajna annyira nem hallottam senkitől..de elfelejtem elhiheted.. :)

143. mano088 (válaszként erre: 142. - Annaaa)
2010. szept. 29. 18:04
:( Sajnálom..de tudod, nem adjuk fel!!! ;)
142. Annaaa (válaszként erre: 135. - Annaaa)
2010. szept. 29. 11:33
Végül nem vettek fel...küldtek e-mailt... :(
141. stokimagdi (válaszként erre: 140. - Krisztine2)
2010. szept. 29. 09:06
Húúúúú. Ez tényleg nem semmi. Felháborító!
140. Krisztine2 (válaszként erre: 132. - Mano088)
2010. szept. 29. 08:52

Ezt most felejtsd el!!!

A Dh-nál voltam,és én fizettem azért hogy dolgozhassak!!Volt egy tanfolyam ami 60ezer+Áfa volt.Aztán kiderült hogy a saját költségemen kell hírdetni az eladó lakásokat ez havi 20ezer körül volt,adtak előfizetéses telefont de a számlát én fizettem ez kb 10ezer volt.Ingyen kellett hetente háromszor az irodában ügyelni.Hónapokig nem kerestem pénzt,de ezeket a költségeket fizetnem kellett!Amikor eladtam végre egy lakást,mindenki jól járt csak én nem:( Ilyen olyan díjjat levontak a jutalékból(még az irodahasználatért is!) nekem szinte semmi sem maradt.A jutalék 17%-a maradt meg nekem:(

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook