Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés általános iskolai végzettséggel fórum

Munkakeresés általános iskolai végzettséggel (beszélgetős fórum)

2009. jún. 7. 17:52

Én pesten lakok, de itt sem könnyebb elhelyezkedni. Sem fiatalnak sem 35 felett, sem kisgyerekesnek. A kereskedelmi dolgozók lehet, hogy így gondolják, de a munkáltató nem. Nem vesznek fel már oda sem senkit. Munka nincs csak munkavállaló.

Nem függ sem végzettségtől, sem mástól.

17. BollerKrisz (válaszként erre: 16. - Varosianita)
2009. jún. 7. 17:49
A kereskedelmet nem próbáltad még? Sokan örülnének, ha csak délelött kéne ott dolgozniuk, így ez talán pont jó lenne neked. Én biztos megpróbálnék Pestre menni, mert ott talán nagyobb segítséget is kapsz a manódnak (megnéztem a fényképeket, nagyon tündéri. Meg nem mondanám, hogy beteg.) és könnyebb lenne talán a munkahely megoldása is. Én nem pont az ilyen kivételes esetekre utaltam. Sok a léhűtő, akinek csak a szája jár, hogy nincs meló, de nem is keres igazán. Persze a valamilyen oknál fogva hátrányos helyzetből indulók más lapra tartoznak.
16. varosianita (válaszként erre: 13. - BollerKrisz)
2009. jún. 6. 17:52

Külföld!!!!De itthon ???

Nekem is van TÖBB eü végzettségem is de mit érek vele ha van egy tartós beteg gyermekem aki miatt nem tudok vissza menni dolgozni.

próbálok én is munkát keresni ,kisvárosban élek .

Takarítás és szórólap hordás ,semmi másra nincs is esélyem mert délután 2 után és hétvégén tudnék dolgozni mikor az apja tud vigyázni a kislányra munka után.

De ez is már protekciós úton működik ha van ismerősöd ,akkor szerencséd van

De nem adom fel,a gyerekért mindent!!!

15. BollerKrisz (válaszként erre: 14. - Anyuci91)
2009. jún. 6. 16:01
Igen erről én is hallottam, mármint a megváltozott munkaképességűekről. Képzeljétek anyumnak 11 éve volt agyvérzése, tüdőembóliája, kómába is esett és kétszer ugrottak neki a koponyaműtétjének, a második hála sikerült, és így leszázalékolták 75 %-ra. Sajna a rövid távú memóriája sinylette meg a dolgot, a hosszúval és a mozgással hála semmi baj. Tavaly ősszel volt rokkantsági kontrollon (jár 2 évente), ahol azt mondta a "doki", hogy szerinte jól néz ki, menjen vissza dolgozni (persze még csak vérnyomást sem mért). Mivel az ingyenes orvosi ellátása annyiba került, amikor beteg lett, hogy el kellett adni a házat, így új helyen laknak (már kb 4 éve), de a boltba a mai napig nem tud egyedül elmenni, mert nem talál haza. Hogy mehet így dolgozni?? Voltunk mindenféle kivizsgáláson és a vége az lett, hogy meghagyják elvileg 67%-on, mert a pszichológus szerint még akár elfekvőbe is mehetne az állapota miatt, mivel mindent elfelejt (még a gázt is kikapcsolni!) De mi lenne, ha a pszicho doki nem adta volna ezt a véleményt? A munkába rokkant bele szegény, szó szerint. 45 évesen már megvolt a 31 év folyamatos munkaviszonya. Mi van azokkal, akik isznak vagy drogoznak és attól rokkannak meg? Ők mivel többek az én anyumnál? Őket miért nem küldik vissza dolgozni? És azok, akik állítólag depressziósak? Mi is lehetnénk azok a jelenlegi Mo-i helyzet miatt, de mégis húzzuk az igát, ők miért nem?
2009. jún. 6. 08:37

Kitalálták, azt, hogy julius 1-től a megváltozott

munkaképességűeket is vissza akarják helyezni a

munkavilágába, de hová örülhet az a szerencsés

személy, hogy egyáltalán van munkahelye és dolgozhat ebben a gazdsági válságban. Munkabérekről nem is beszélve, ami eléggé a szakadék legmélyebb pontján van sosam fogja elérni

azt s szintet,amit külföldön tudnak biztositani

az ottani dolgozóknak. Magyarország sosem fizet

annyit, ami a megélhetéshez elegendő lenne.

Üdv.Anyuci91

13. BollerKrisz (válaszként erre: 7. - Varosianita)
2009. jún. 5. 12:30

Tudod, aki fősulival nem tud elhelyezkedni az nagyon sokra tartja magát, és mindjárt bársonyszéket akart. Nem másnak tanul az ember, hanem saját magának, ő lesz vele több, és persze a tudása, aki ezt nem látja át, annak szegényes a gondolkodása.

Én is a sok sulimmal most épp takarítok, de nem mindegy, hogy mennyiért. Külföldön is sokat számít a suli, márcsak a besorolási bér miatt is. Most napi átlag 4 órával fél millát hozok haza. Sulik nélkül ez nem lenne csak kb 100ezer még itt is!

12. Herika40 (válaszként erre: 11. - Rózsakő)
2009. jún. 5. 11:38
Gondoltam én is erre, de hát ki tudja.Majd mondom neki.
11. rózsakő (válaszként erre: 10. - Herika40)
2009. jún. 5. 11:37
Szerintem nyugodtan próbálja meg ha tetszik neki,közben is lehet találni jobbat.A depresszióra nagyon jó lenne elvonná a figyelmét a gondjairól.:)
2009. jún. 5. 11:17

Köszönöm a sok hozzászólást a topik inditása onnan jött, hogy párom lánya került ebbe a helyzetbe, ugyanis az anyuci miatt sulyos depressziót állapítottak meg nála és egy hónapig volt korházba, és igy abba kellett hagynia az iskolát. Szeretne elhelyezkedni dolgozni, és nagyon ügyes is. Neki akarok segíteni, mert kapott olyan ajánlatot is, hogy brókerkedni kellene, de én ettől azért óvom. Igaz én is csináltam, és tudom, hogy miből áll. Nem könnyű, de a mai fiatalok sok mindent megtudnak tanulni.

Szóval tanácsok nagyon jól jönnek. Ha valaki esetleg tud Budapesten vagy Vácig lehetőséget kérem segítsen. Köszönöm.

2009. jún. 5. 10:27

Az én fiam 20 éves, érettségije van, de hónapok óta nem talál állást (sem fizikait, sem mást)!

Ősszel megy főiskolára, de munka mellett akarta csinálni.

Sajnos sok a munkanélküli, a munkaadóknak van miből válogatniuk.

2009. jún. 5. 10:16
Te keresel vagy a lányod?Ha a lányod,akkor szerintem tanulnia kellene még.A fiam a nyáron lesz 18,de dolgozni akar(müszaki rajzoló és ép.ipari szakmunkás végzettsége van) és nem talál munkát,eddig 3 hónapja keres.Igaz,csakis irodai munkát akarna,nem fizikait.Mi azt szeretnénk,ha tanulna,jó esze van,de a SZORGALMA,az kevés.Szeptemberig ha nem talál munkát,iskolán kívül nem tudok más megoldást elképzelni,de ö ezt nem akarja,nagyon nehéz ügy.
2009. jún. 5. 10:07

Én is ismerek olyan illetőt akinek 8 általánosa van,mert otthagyta a szakmunkást 16 éves kora óta dolgozik.

jelenleg minimálbéres fiziért,de nagyon sok mindenhez ért kész ezermester.

Nem minden az iskolai végzettség ,mert sok egyetemet,főiskolát végzett sem tud elhelyezkedni évekig ,de ha valaki dolgozni akar az nagyban függ a személytől is.

De a mai világban minden munkát meg kell becsülni és nagyon sokan örülnek ha van hol dolgoznia.

Szerintem nézz körbe ahol élsz,beszélj ismerősökkel hátha tud valaki segíteni,

Apróhirdetések helyi újságokban, internet stb....

2009. jún. 5. 10:06

Mindenképpen a tanulás lenne a fontos, bármilyen szakma, csak tanulj!

Nekem rengeteg sulim van, sokat tanultam. Ha megint 18 lennék, még több sulit elvégeznék. Sajna már manó mellett nem tudok tanulni. Meló mellett még lehet, de így?

Kereskedelemben árufeltöltő mindig kell, mellette tudsz tanulni is!!!

2009. jún. 5. 10:01
Nagyon nehéz,de vendéglátóiparban vagy a kereskdelemben talán akad munka.Legalábbis az újságokban most ilyen hirdetések vannak.
4. 1247d35ab8 (válaszként erre: 1. - Herika40)
2009. jún. 5. 10:00

Estin érettségi, mellette valami betanított munka.

A munkaügyi központok talán tudnak segíteni, tanácsokkal.

Sajnos manapság se diplomával, se OKJ-s szakmákkal nem könnyű elhelyezkedni.

:(

2009. jún. 5. 09:54
Ez marha jó kérdés!!Gratulálok!!csak az én ismeretségi körömben 3 hasonló helyzetü fiatalról tudok.Kiváncsian várom a hozzá szólásokat.
2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - Herika40)
2009. jún. 5. 09:54

ilyen végzettséggel sajnos csak valami fizikai, jórészt minimálbért fizető munkát kap az ember, de örüljön, ha még azt is.


Mellette én azon nyomban beiratkoznék egy államilag támogatott esti iskolába és legalább az érettségit megszerezném.

2009. jún. 5. 09:51
Ha most lennél 18 éves és csak általános iskolád van? hogy keresnél munkát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook