Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajogi kérdésem lenne, neten nem találok választ, segítenétek? fórum

Munkajogi kérdésem lenne, neten nem találok választ, segítenétek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
35. danina
2011. okt. 13. 11:01
A 33.kérdésemen kívül még arra tudnátok-e válaszolni,hogy ha leadtam szept 19-én a körházi igazolásomat a 4 heti kezelésemről (amire azt mondták,az a táppénzes papír)és mégsem fizették ki okt,10.-én a táppénzt,ez a cég részéről szerződésszegésnek minősül-e?
34. éva1951 (válaszként erre: 33. - Danina)
2011. okt. 13. 10:58

Olvasd el amiket itt leírnak, lehet kérdezni is, ingyen tanácsadás van.



[link]

[link]

33. danina
2011. okt. 13. 09:22

Sziasztok!

Tegnap elvittem a munkabaleseti jegyzőkönyvet az orvosomnak.Átolvasta,nem értette az egészet,miért problémáznak rajta.Ez a példány jött nekem,az orvos szerint egy másik példányt pedig el kellett küldeniük az OEP-nek,és majd ők fogják kivizsgálni,munkabalesetről van-e szó,vagy nem.A kártérítési nyomtatványt is elmondták,hogy kérhetem a gyógyszerek árát,de azokat eleve egészségpénztári kártyára vettem,meg a számla sincs meg.Kérhetek elmaradt munkabért,ez nem tudom mit jelent?Az elmaradt táppénzemet,vagy a táppénz-munkabér különbségét?Arra,hogy nem vagyoni kártérítés,nem tudtak mit mondani.Úgy tudom,ha munkakörből adódóan alakul ki betegség,jelen esetben a nehéz fizikai munkától,ha beigazolódik a porckorong sérv,akkor kaphatok.De nem tudom,mennyit.És erre az van írva,10 napon belül vissza kell küldenem,akkor is ha nem kérek kártérítést.Jövő hét keddig,amikor is megtudom az eredményt,kicsúszok a 10 napból.Mit csináljak????

32. éva1951 (válaszként erre: 31. - Youlcsi)
2011. okt. 13. 07:04

Egyetértünk sok mindenben, de azért az se mindegy, hogy pld. fel kell emelni olyan súlyt, ami miatt ez a baleset bekövetkezhet.

Én mindenképpen megfellebbezném, aztán az okosok majd eldöntik. A munkáltató, ha csak lehet nem fogja elismerni, mert neki kell fizetni a táppénzt.

31. youlcsi (válaszként erre: 28. - Danina)
2011. okt. 12. 21:51

van különbség a baleset és a betegség között.


baleset: egyszeri hirtelen v rövid idő alatt bekövetkezett stb, stb... gugli pontosan tudj, had ne írjam.

betegség pedig egy adott állapot, ami ráhatással lehet a munkavégzésre is akár.

ha derékproblémái (pl lumbágója) van az embernek, akkor az üzemorvos adhat megkötéseket a munkakör ellátásánál.

30. youlcsi (válaszként erre: 29. - Éva1951)
2011. okt. 12. 21:48
persze, h lehet... én csupán tényként írtam le, hogy a baleseti jkv alapján nem, csak a határozat alapján vehet 1-es kóddal táppénzre vkit a háziorovsa.
29. éva1951 (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2011. okt. 12. 10:14
Fellebbezni lehet.
28. danina (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2011. okt. 12. 09:36

Anno a munkavédelmi oktatáson azt mondták,hogy bármely,a munkahelyen történt baleset munkabalesetnek számít,és jegyzőkönyvet kell felvetetni.Namármost,ha pl.itthon eltöröm a lábam,és táppénzre kényszerülök,majd visszamegyek dolgozni,és a munkahelyemen elcsúszva ismét eltöröm a lábam,akkor az sem munkahelyi baleset?Hiszen már volt hasonló ok miatt táppénzem...

Mindegy,ma délután elmegyek a háziorvosomhoz,és elviszem neki ezeket a papírokat,hátha okosabbak leszünk,mit is kell ezekkel tenni...

27. youlcsi (válaszként erre: 10. - Éva1951)
2011. okt. 11. 20:45
NEM!!! nem a jegyzőköny alapján! a táppénzre vevő orvos is kap a határozatból egy példányt... márpedig ha a határozat alapján nem ismerik el m.balesetnek, akkor ő sem tudja átírni a kódot.
26. youlcsi (válaszként erre: 4. - Danina)
2011. okt. 11. 20:44

hát, ha korábban volt ilyen jellegű panasz, akkor én nem ismerném el munkabalesetnek.

(egy alacsonyvérnyomásosnál sem munkabaleset, ha elájul munka közben)

25. danina (válaszként erre: 24. - Éva1951)
2011. okt. 11. 16:40
Én is kíváncsi vagyok,de gyanítom,ha ez nem érdekelte őket,hogy egy fillér nélkül vagyok,más se nagyon fogja...Azért köszönöm még egyszer!
24. éva1951 (válaszként erre: 23. - Danina)
2011. okt. 11. 16:34
Kiváncsi vagyok mi lesz az eredmény és jobbulást Neked. Ne hagyd magad, ha egyszer üzemi baleset, akkor az az és nem más!
23. danina (válaszként erre: 22. - Éva1951)
2011. okt. 11. 16:14
Köszönöm szépen,hogy időt szakítottatok rám!Szép napot kívánok mindenkinek!
22. éva1951 (válaszként erre: 21. - Danina)
2011. okt. 11. 15:55
Akkor várhatod a határozatot, hogy elismerik-e üzemi balesetnek. Ha nem ismerik el, azután fellebbezhetsz.
21. danina (válaszként erre: 20. - Éva1951)
2011. okt. 11. 14:12

Végzést kaptam,miszerint az X.Y xx napján indult üzemi baleset táppénz ügyében folyó eljárást felfüggesztem.Indoklás:Ha az üzemi baleset és a keresőképtelenség között az ok-okozati összefüggés vitás,a kifizetőhely a sérültet keresőképtelen állományban tartó kezelőorvostól kell szakvéleményt kérni.

Erről a háziorvosom is kapott levelet,melyben kérték,nyilatkozzon a baleset és a betegség összefüggéséről.Ő igenlően válaszolt,és a levelet vissza is küldte a cégnek.

20. éva1951 (válaszként erre: 19. - Danina)
2011. okt. 11. 14:01

Elsősorban kellene a határozat, hogy elismerik-e vagy se üzemi balesetnek, ha ez megvan, akkor lehet ellene fellebbezni.


Ezt a felfüggesztést nem értem.


"Fellebbezés

A fellebbezés benyújtására a határozat közlésétől számított 10 munkanapon belüli határidő áll rendelkezésre, és ha a jogosult e határidő alatt nem fellebbez, a határozat jogerőssé válik, vagyis a tartalmát a jövőben már nem vitathatja. Felhívjuk a figyelmet, hogy a fellebbezést a vitatott határozatot hozó szervnél kell benyújtani, de a másodfokon eljáró szervnek kell címezni.

Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásával kapcsolatos – vitatott – határozatot hozó (elsőfokon eljárt) szervhez igazodik, hogy a fellebbezést melyik felettes egészségbiztosítási szerv fogja elbírálni:

􀂃 ha a munkáltatónál működő társadalombiztosítási kifizetőhely hozta az elsőfokú határozatot, akkor a kifizetőhely székhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztár,

􀂃 ha a regionális egészségbiztosítási pénztár vagy annak igazgatási egysége hozta az elsőfokú határozatot, az OEP

jár el másodfokon."

19. danina
2011. okt. 11. 13:49
Ez,amit most kaptam,a munkabaleseti jegyzőkönyv,és a baleset helyszínvázlata.És,ami érdekes rajta:Baleseti sérülés,mérgezés és külső okok következményei:Porckorong sérv (9990)amit még csak tegnap vizsgáltak,és leletem még nincs is,a kezelőorvosom is csak szerdán-csütörtökön kapja meg.Határozatot nem kaptam,csak a szept.15-i felfüggesztésről.
2011. okt. 11. 13:41

Az üzemi baleset megtörténtét munkabaleseti vagy üzemi baleseti jegyzőkönyvben kell rögzíteni.

A bejelentett üzemi baleset társadalombiztosítási szempontból is üzemi balesetnek minősítése tényét a baleseti táppénz megállapítására jogosult szerv (kifizetőhely vagy a regionális egészségbiztosítási pénztár) határozattal állapítja meg.


Az egészségbiztosítás baleseti ellátásai kizárólag e határozat alapján vehetők igénybe.

A határozatot az eljáró szerv közli a biztosítottal, a kezelőorvossal és a keresőképtelenséget elbíráló orvossal (háziorvos). A határozatot a betegnek meg kell őriznie, és a baleseti egészségügyi szolgáltatás igénybevételekor be kell mutatnia.



Na most az a kérdés van-e határozatod?

17. Letty72 (válaszként erre: 16. - Danina)
2011. okt. 11. 13:39

Akkor passz.


Lehet, hogy azért nem kaptál táppénzt eddig, mert nem tudják eldönteni, hogy baleseti táppénzre vagy csak táppénzre vagy jogosult.


Mondjuk bármelyiket lehet utólag korrigálni.

16. danina
2011. okt. 11. 13:37
Igen.
15. Letty72 (válaszként erre: 13. - Danina)
2011. okt. 11. 13:36
TB kifizetőhely a munkahelyed?
14. Letty72 (válaszként erre: 11. - Danina)
2011. okt. 11. 13:35

Jót néztél, de ahogy előttem is írták, hogy megkaphasd a táppénzt, ahhoz le kell adnod a táppénzes papírokat.


Eddig lehet, hogy betegszabadságon voltál.

13. danina
2011. okt. 11. 13:34
Persze,le lett adva múlt hó 19-én,és mégsem kaptam.
2011. okt. 11. 13:33
Táppénzt csak akkor számfejtenek, ha leadod a folyamatos táppénzes lapokat.
11. danina (válaszként erre: 9. - Letty72)
2011. okt. 11. 13:32
Nem tudom,jót néztem-e,ez egy igazolás fekvőbeteg-gyógyintézetben történő gyógykezelésről,ez az utolsó táppénzes papír,amit eddig kaptam,keresőképtelenség kódja 8 mindössze ennyi van rajta.
10. éva1951 (válaszként erre: 8. - Danina)
2011. okt. 11. 13:30

Ez nem baleseti kód. Ha l-es akkor üzemi baleset, ha 4-es akkor egyéb baleset.

100 %-os táppénzt csak akkor kapsz, ha elismerik üzemi balesetnek és átjavítja az orvos a kódot 1-re. Ehhez kell a baleseti jegyzőkönyv. Amit kaptál azt ki kell tölteni és visszaküldeni a munkahelyedre.

9. Letty72 (válaszként erre: 8. - Danina)
2011. okt. 11. 13:28
Akkor csak sima tp-re vagy jogosult, a baleseti táppénz kódja 1-es.
8. danina (válaszként erre: 6. - Éva1951)
2011. okt. 11. 13:24
Szia!Amit a kórházban kaptam utoljára,8-as.
2011. okt. 11. 13:21
porckorong sérv viszont abszolut lehet munkahelyi baleset, ha már a lumbágót nem ismerik el
6. éva1951 (válaszként erre: 4. - Danina)
2011. okt. 11. 13:21
Milyen táppénzes kód van a tp-en lapon?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook