Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkahelyi "terror" fórum

Munkahelyi "terror" (beszélgetős fórum)


19. sz.kitti. (válaszként erre: 12. - Betty53)
2012. jún. 30. 22:05
Köszönöm a tanácsod, igazán elgondolkodtam azon amit írtál!!!
18. Eternal Friendly (válaszként erre: 15. - Vacsa)
2012. jún. 29. 06:52

Nálam is elmúlt, hogy csak és csakis a munkámat végezzem, mert szüntelenül bizonygatni kellett a munkatársaknak és a főnöknek, és ez többet vett ki belőlem, mint csupán dolgozni. Dolgozni nem lehet nyugalomban....olyan nincsen.

A megváltozott körülményekhez állandóan alkalmazkodni kell, mert ha nem vagyok résen, alulmaradok.

Bocsánat, sok az idegbajos főnök, ez is tönkreteszi a beosztottak jellemeit és akkor csodálkoznak, ha alkalmazottjai egyre többször megy betegállományba emiatt.

Lelki betegekből valódi betegek lesznek.......

17. vacsa
2012. jún. 27. 20:49

Miért nem lehet? Mert mindig lehet irigykedni valamire és akkor jöhet a szurka-piszka-rugdosás, nehogymár még a munkahelyeden is boldog legyél...

Röviden ennyi:) Hosszan nem fejtem ki, mert 100 oldalas rémregény lenne belőle:)


Egyébként meg sokakat mások fúrása éltet. S itt vissza is csatolhatunk az előző hsz-ed utolsó mondatára: fos világot élünk.

Ez van.

16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Vacsa)
2012. jún. 27. 20:45

Álltam mindkét oldalon, fel nem foghatom, miért nem lehet normálisan viselkedni. Mert lehet, sőt, germózni plusz energia.

De sajnos fos világot élünk.

15. vacsa (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2012. jún. 27. 20:42
Mázlista vagy. Én is az voltam, de már elmúlt...
14. andi6020 (válaszként erre: 5. - Vacsa)
2012. jún. 27. 20:32
Csak ilyenben volt eddig részem, és én is így viselkedtem.
13. Eternal Friendly (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jún. 27. 20:30

Normi főnök, ritka, mint a fehér holló.

Azoknak, akiknek a (megbízott) nyalógépek véleményei a fontosabbak, mint a hibátlan munkát végzőké. Gerinces főnök és beosztott? Ez vicc!

Tisztelet a kivételnek, csak magánvéleményként írom.

2012. jún. 27. 09:20

Kedves szkitti!


Nagyon nehéz erre a problémára jó tanácsot adni.!!

Akit kipéciznek, sajnos nem sok reménye van, hogy

előbb vagy utóbb, ne törjön meg.Felőrllődsz a nyomás

alatt, egyre többször fogsz hibázni, mert megszeretnél felelni,

s az ürügy adva van, hogy eltávolítsanak.

Sajnos e az Én szomorú tapasztalatom. Mivel okos vagy,

a környezeted, nem fogja elviselni, mivel veszélyezteted

a pozíciójukat. Ha butának tetteted magad, sokáig nem

tudod magad másnak mutatni, mint amilyen, valójában vagy,

tehát előbb vagy utóbb kiderül, ez a megoldás sem jó!!!.


Két lehetőséged marad: 1.Végzd jól a munkád, hogy ne

találjanak rajta fogást, a munkádért ott fognak tartani,

de annak az ára, hogy előbb utóbb kikészülsz az állandó

stressz miatt, s az eredmény a 2. hogy titokban

állást keresel! Hivatkozz mindenféle ügyintézésre, amit

inézned kell, pl jogsi, adatbejelentés,stb. hogy ne

gyanakodjanak. Ne szólj semmiért, próbáljvelük úgy

beszélni mint ha mi sem történne.. Ha ügyes vagy és

talpraesett, nem fogsz munka nélkül maradni.

De ahhoz, hogy megtaláld azokat az embereket akik

olyan beállítottságúak mint te, ahhoz keresned kell, s

az út elég rögös lesz, de mégéri. Tapasztalatból tudom.

A végső döntés a tiéd, te érzed mennyire viselhető el

jelenlegi helyzeted, s mikor érik meg a helyzet, a fent

említettekre.


üdvözlettel betty

11. vica66 (válaszként erre: 8. - B235ac96d5)
2012. jún. 25. 08:34

Igen, biztos "egész jó fejek", akik a kollégájukat hátbatámadják, és áskálódnak ellene... Bizonyára jó, megbízható barát válna belőlük.

Ugye, ezt te sem gondolod komolyan?

10. Enéh1 (válaszként erre: 9. - B3edc666c5)
2012. jún. 24. 22:01
azért javasoltam, mert nálam bevált és rájöttek, hogy nem vagyok nyuszi és kiállok magamért
9. b3edc666c5 (válaszként erre: 8. - B235ac96d5)
2012. jún. 24. 22:00

Gerinces ember nemigen tud ilyenekkel haverkodni.

A főnök ilyen jellegű megbízását(mert sajnos tényleg van ilyen) vissza is lehet utasítani.


Kedves kérdező,a legjobb amit tehetsz,amit Enéh1 javasolt a 4.hsz-ban.

2012. jún. 24. 21:00

Tudod van egy régi mondás:

Ha nem tudod legyőzni, állj mellé!

Talán nem ártana barátságot kötni velük."havert" biztos nem nyomnak fel és még kiderülhet róluk, hogy egész jó fejek!:D

Amúgy meg még az is lehet, hogy nem maguktól ilyenek. Vannak olyan főnökök, akik megbízást adnak egyes beosztottaknak a folyamatos ellenőrzésekre.

7. Enéh1 (válaszként erre: 6. - Handa27)
2012. jún. 24. 20:58
Szeretnék az alkalmazottad lenni! :)
2012. jún. 24. 20:57
Én elég nagy létszámot vezettem egyedüli főnökként és azonnal észrevettem ha valaki jött áskálódni a másik miatt. Egyenesen undorítónak találtam és nem tettem meg nekik azt a szívességet, hogy az áldozatukat leszidjam. Ha értelmes a főnököd ő is észreveszi ezt!!!
5. vacsa (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jún. 24. 20:55
Bár így működne...
2012. jún. 24. 20:44

szia! nézd, azért a főnökök sem hülyék és sztem látja, hogy csak le akarnak járatni Téged! Vagy megcsinálhatod azt, hogy amikor legközelebb ezt csinálják Veled a főnök előtt, akkor mond azt, hogy:

-Főnök, ha már így összegyűltünk és ismét sikerült valamilyen hibát találniuk a munkámban, de ezek szerint nekik nincs semmi dolguk, hogy mindig velem foglalkoznak, akkor megkérdezném, hogy tényleg rosszul csinálom e vagycsak...:D

én csináltam már ilyet, utána békén hagytak

3. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 1. - Sz.kitti.)
2012. jún. 24. 20:42
Ezt a főnököd észre sem veszi? Próbáltál a két emberrel beszélni, közös nevezőre jutni? Mit gondolsz mi az oka? Később mentél, és féltik a helyüket, vagy be akarnak nyalni a főnöknél? Persze, hogy lehet ellene tenni, nem vagy köteles ezt tűrni(kötsög főnök erre azt mondja, el lehet húzni, 100 an várnak az ajtóban, rendesebbje meg megoldja) hmm?
2012. jún. 24. 20:41
Ha jól végzed a munkád, a főnök nem fog benne hibát találni.
2012. jún. 24. 20:34

A munkatársaim(konkrétan 2) nagyon szeretik kikészíteni azokat az embereket akik jobbak náluk valamiben. És most Én vagyok a következő áldozat! a munkámban a hibát keresik és ha valamit találnak mert mért ne én is hibázom azt egyből a főnök orra dugják, hogy "na itt van tessék"...


Hogyan lehet ezt elhárítani? Egyáltalán el lehet valahogy? Vegyem fel én is azt a bizonyos kesztyűt vagy inkább csináljak úgy mintha leperegne rólam? A főnök eddig nem szólt a munkám miatt de ami késik nem múlik, ha ők folyton figyelmeztetik az én munkavégzésemre!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook