Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Munkahelyi dohányzás? fórum

Munkahelyi dohányzás? (tudásbázis kérdés)


20. vvlét
2014. febr. 24. 08:33
Nálunka terasza kijelölt dohányzóhely.
2012. ápr. 9. 18:52
Nálunk szoc otthonban a bejáraton (utcai kapu) kívül 5 méterre lett kijelölve és óránként 5 perc engedélyezett ha a munkafolyamatot nem zavarja a távollét. De néhány épület 2-300 m-re van a kaputól és több emelet is van, tehát csak a lejutásra eltellik az engedélyezett idő. Sokkal több időt vannak távol így a dohányosok, meg ráadásul ha többen összejönek akkor elindul a pletyi és akkor repül az idő kb 15 -25 perc is eltellhet 1 szál cigivel( és mint említettem óránként). Addig az osztályo maradt kolléga tartja a frontot 42 beteggel.Na de ha a kolléga nem dohányos akkor neki nem jár ez az idő ? Ő végig kulizza a 12 óráját, nem mondom hogy folyton talpon vagyunk de nem mindegy hogy a 12 órából a dohányos (csak az 5 percekkel számolva )11 ó-t van a betegekkel a munkáját végezve míg a nem dohányos a 12 órát végig köztük van!!!!!!!!!!
18. comite (válaszként erre: 17. - RockyRoad)
2012. márc. 27. 14:05
Köszönöm a válaszokat. Ma is rákérdeztem és azt mondták írjak kérvényt, hogy dohányozzak. Talán engedélyezik, de nem biztos. Kicsit ki vagyok akadva ezen.
17. RockyRoad (válaszként erre: 16. - Comite)
2012. márc. 20. 15:43

Szunetekben setalj el az epulettol es gyujts ra ott.

Amugy nemtudom, torvenyesen megtilthatja-e. De szuneteid biztosan vannak, es ha nem a posta elott dohanyzol, abba mar nem kothet bele.

16. comite (válaszként erre: 15. - 18f139611b)
2012. márc. 20. 15:25
Postán dolgozok, ahol nincs hátsó bejárat. A főnök meg nem szeretné, ha dohányzó postások várnák a bejáratnál az ügyfeleket. Így totál megtiltotta a dohányzást a munkaidő alatt (több mint 8 órás a munkaidőm). Vajon ezt csinálhatja? Törvény adta joga van hozzá?
15. 18f139611b (válaszként erre: 14. - Comite)
2012. márc. 7. 13:16
Nincs ebédszünet, kávészünet, ilyesmi? Azokban az időkben szerintem nem tilthatja meg. Mosdóba is ki kell menni néha :)
14. comite
2012. márc. 7. 12:44
Azt szeretném megkérdezni: a munkaadó teljesen megtilthatja-e, hogy a munkavállaló kimenjen dohányozni a munkaideje alatt? Én nem hiszem, hogy ki fogok bírni 8 órát bagó nélkül, mert már próbáltam 4-szer is leszokni, de nem sikerült. Ha nem mehetek ki meghülyülök. Köszönöm.
2010. szept. 19. 08:27
Írok privit.
12. keringő (válaszként erre: 11. - Ncilány)
2010. szept. 19. 08:22
Hát nem nyugtattál meg, holnap szeretnék ebben az ügyben lépni MIT TEGYEK?(tudom nem dönthet helyettem senki)
11. Ncilány (válaszként erre: 8. - Keringő)
2010. szept. 19. 08:03

Egy jó kérdés.

Ha akarnak az élő fába is belekötnek.

( rehabos helyen nincs norma. vagy mégis? küldtek el sok - sok embert ilyen indokkal. lehet hogy úgy ahogy voltam - voltunk az egész lényünkkel volt baj? nem hiszem, ez már üzleti dolog, ami nem tartozik ebbe a kérdésbe. vagy lehet volt olyan is azért küldték el mert dohányzott. indokot találnak, ha akrnak )

2010. szept. 19. 08:00
konkrétan szociális intézmény nővérszoba, napi kb6-7 órát ülök bent, eddig másik osztályon nem dohányzó helységben dolgoztam,most áthelyeznek és ott a dohányzásra kijelölt helység a nővérszoba!!
2010. szept. 19. 07:59

Nyitott ablakoknál be megy abba is a cigifüstből valamennyi?

Annó engem is zavart.

Kijelölt dohányzoból jöttek vissza a munkatársak, és bizony a ruhájukon ( kal ) hozdták vissza az " illatokat ".

8. keringő (válaszként erre: 4. - Ncilány)
2010. szept. 19. 07:57
hát ez az ez a kérdésem ha visszautasítom az áthelyezésemet felmondhatnak ezért?
2010. szept. 19. 07:56
Másik irodába helyeztek át és az az iroda már ki van nevezve dohányzásra. én nem szeretnék olyan helyen dolgozni ahol dohányoznak.!
6. Ncilány (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2010. szept. 19. 07:53
Szerintem irodát ahol dolgozik bárki is, nem nevezhetnek ki.
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Keringő)
2010. szept. 19. 07:50
Ezt úgy kell érteni, hogy a Te irodádat nevezték ki dohányzó helységnek? Konkrétan a dohányosok oda járnak be bagózni, ahol Te dolgozol?
2010. szept. 19. 07:49
Szerintem visszautasíthatod. Csak milyen következménye lesz...
2010. szept. 19. 07:42
Munkahelyemen új munkaterületre helyeztek át,én nem cigizek de az új irodában van kijelölve a dohányzó helyiség ahol napi 4-5 ember cigizik. A kérdésem az lenne szerintetek visszautasíthatom az áthelyezésemet ez miatt? A munkám ua marad nem azzal van a problémám!!!
2010. szept. 19. 07:41

Arra kijelölt helyen.

Hallottam olyant is, hogy egyáltalán nem lehet.

Varroda, műanyag gyártással foglalkozó helyeken is vannak dohányzók. Azért kell kijelölni egy olyan helyet ami másokat nem zavar.

2010. szept. 19. 07:38
Munkahelyi dohányzás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook