Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi beosztás fórum

Munkahelyi beosztás (beszélgetős fórum)

2013. aug. 26. 11:10

Sziasztok!

Én kórházban dolgozom,a beosztást mindig 20.ig megcsinálják,és kirakják ,hogy mindenki nézze meg,írja le magának. Most újítottak,mindenki megkapta saját "beosztáscsíkját". Így most azt sem tudjuk,hogy kivel megyünk egy műszakba dolgozni,ki vált le minket. Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek ez jogszerű és "normális"?

2013. márc. 30. 11:27
Nálunk úgy van, hogy pl. áprilisra a beosztást március 22-én csináltam meg. Persze ez csak egy előzetes, illetve ez alapján készül a jelenti ív.
8. kszb (válaszként erre: 7. - 7a23ed9179)
2013. márc. 30. 10:41

akkor meg pláne imponál a cégnek... hatékonyan költség csökkent.... :S

Nagyon nme korrekt a dolgozókkal szemben...

7. 7a23ed9179 (válaszként erre: 6. - Kszb)
2013. márc. 30. 10:23
a közmunkásokat nem az adott cég fizeti, hanem az önkormányzat, illetve rajtuk keresztül az állam
6. kszb (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2013. márc. 29. 16:04
valószínűleg a közmunkásoknak kevesebbet kell fizetnie, mint nektek alapból, ráadásul, a szabira nektek is kevesebbet kell fizetnie.... így duplán jól jár, ezért részesíti előnyben a közmunkásokat veletek szemben.
2013. márc. 29. 13:40
A szabadság 75%-áról pedig a munkaadó dönt, így kiírhat nektek szabit, de ezt is előre kéne tervezni. Normálisabb helyeken azért ezt megbeszélik a dolgozóval.
2013. márc. 29. 13:39

Attól függ, heti vagy havi munkaidő kereted van-e. Így vagy egy hétre, vagy egy hónapra kell előre elkészíteni a beosztást, rendkívüli munka esetén előtte írásban 72 órával.


A közmunkások munkaadója nem a cég, hanem az önkormányzat, a cég csak a munkát adja. Sok ezzel a probléma. Azért inkább őket helyezik úgymond előtérbe, mert róluk hivatalosan is jelenteni kell a munkát, illetve nem mindegy, milyen infókat ad tovább egy adott helyről a közmunkás.

3. 008b8a4af2 (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2013. márc. 29. 13:34
Köszönöm, de ezt én is tudtam!
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2013. márc. 29. 13:25
Mert utánatok nem kap adókedvezményt, gondolom én legalábbis.
2013. márc. 29. 13:21

Sziasztok!


Tudna valaki abban segíteni, hogy a munkahelyen a munkavállalóval mennyi idővel előtte kell közölni a beosztását?


Ketten vagyunk egy munkakörre a kolléganőmmel. Mi megbeszéltük, hogy ki mikor fog dolgozni. Tavaly is így volt, egymás között megbeszéltük, csak az volt a fontos, hogy mindig legyen bent valaki.

Erre most a főnököm kiakadt, hogy miért csináltunk beosztást, nem kért minket erre senki.

Holott neki eszébe sem jutot, hogy már 28. és valamit "alkotni" kellene!


Másik: jönnek a céghez közmunkások, így nekünk állandó dolgozóknak nem kell annyit dolgozni. Szeretnénk menni, de nem tudunk. Így hónapokon át mínusz órában vagyunk, és a szabadságunk szép lassan elfogy!

Lehet ez ellen tenni valamit?

Miért nem előrébbvaló egy cégnek a saját dolgozója, mint az, aki csak 3 hónapot lesz ott?


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook