Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi bántalmazás kezelése fórum

Munkahelyi bántalmazás kezelése (beszélgetős fórum)


1 2
13. Kacsahercegno (válaszként erre: 12. - NomNom)
2021. máj. 7. 12:29
Ennyire ráérsz hogy itt nyomozgatsz? Ki vagy te? 😅
12. NomNom (válaszként erre: 9. - Abrakadabra1234)
2021. máj. 7. 12:26
Te vagy a pszichopatázó? Jó tudni.
2021. máj. 7. 12:25
Szia! Igen, sajnos egyet kell értsek veled. Láttam én már pszichopatat, sajnos nem is egyet munkahelyen. Ez a főnök viszont nagyon messzire elmegy tényleg. Kár valóban, hogy nincs valami szakszervezet. Itt a legtöbben rettegnek tőle, emiatt is tudja a tevékenységet folytatni. Mondjuk munkahelyen azért egy vezető batorkodhatna szólni az ilyeneknek. Ezt sem értem, hogy miért nem történik meg.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. máj. 7. 12:22
Szia! Köszi a tapasztalatot! Tök ügyes vagy, megnyugtató, hogy túlélhető egy ilyen főnök. Ő is ilyen, kiszámíthatatlan. Néha normálisan elcseveg az emberrel, de többnyire veszekszik másokkal.
9. Abrakadabra1234 (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. máj. 7. 11:35
Igen, az ilyen idegbeteg főnökök valamiért gombamód elszaporodtak. Tapasztalataim szerint minden második ilyen lehet, főleg kis és középvállalkozásoknál, ahol egyeduralkodók és fejükbe száll a hatalom és az alkalmazottakat már alacsonyabb rendűeknek tekintik. Kár, hogy nincs az ilyesmikre valamilyen országos szervezet vagy kormányszerv ami felelősségre vonhatná őket. Ilyenkor mondom, hogy bekaphatja a kapitalizmus, ha ilyen kiskirályokat termel ki akik az embert semmibe veszik. Ráadásul a pszichopatáknak ad szabad teret a kibontakozáshoz ez a rendszer!
8. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 11:28
Valószínűleg igen. 29 évig dolgoztam olyan főnökkel, akinél sosem lehetett tudni, mikor robban 🙂 Most is ugyanott vagyok, munkát imádom, légkör egészen más.
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 11:18
Azért azt a névtelen levelet megkockáztatnám. Megemlíteném a Papája által javasolt hangfelvételt. Ha vaj van a fején akkor elcsendesedik és viselkedni fog.
2021. máj. 7. 10:42
Köszönöm a hozzászólásokat, hasznosak nagyon!! Állom a sarat amúgy, csak nem tudom, hogy a tudatalattim, lelkem, hogyan fogja bírni. Sajnos most szabadulni nem tudok, pár év múlva viszont igen. Vajon addig bírható ez?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. máj. 7. 10:24
Ő nagyon magas pozícióban van, pont ez a patt helyzet. Első jelentés után repülnék sajnos. Nem értem, én bevallom korábban ilyen szintű munkahelyi bántalmazással nem találkoztam. Köszönöm azért a tanácsot, kedves vagy! :)
2021. máj. 7. 10:21

Talán segítene egy diktafon vagy telefon a zsebbe elrejtve és adott helyzetben zsebbe nyúlni és bekapcsolni.

A hangfelvétel bizonyító erejű.


Esetleg fogjatok össze, azok, akiket megalázott, bántalmazott és forduljatok munkaügyi bírósághoz.

Ez megengedhetetlen, emberi méltóságotokra sértő.

A jog mellettetek áll !

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 09:36

Húúú, egyszer volt egy ilyen főnököm, akiről nem tudtam, hogy ilyen, mert még nem voltam ott annyi ideje, hogy kiderüljön, és ráadásul nem is hangosan mondta, amit mondott, ami az volt, hogy mit pihengetek, ehelyett dolgozzak, és ha pihenni akarok, majd ő megmondja nekem, hogy mikor...

Mivel nem tudtam, hogy milyen én vigyorogva mondtam, hogy elég nagylány vagyok ahhoz, hogy tudjam mit és mikor tegyek, mikor van rá szükségem:DDD


Aztán a többiek kérdezték, hogy én miért merek így beszélni a főnökkel, amikor az egy állat!


Minden esetre, velem szemben soha nem engedte meg magának az ordibálást, káromkodást és semmit.


Egyébként fogalmam sincs, hogy az ilyenekkel, hogy kell viselkedni...

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 09:33

Nagyobb cégeknél a vezetőket is minősítik évente.

Van személyügy nálatok? Ott tudnál panaszt tenni?


Vagy egy fiktív email címről tájékoztatni a személyzetist vagy a kisfőnök főnökét?

2021. máj. 7. 09:24
Sziasztok! Én egy nagyon erőszakos munkahelyen dolgozom. Sajnos a főnök folyamatosan bántalmazza az embereket. Van, hogy szinte kiabál és negyed órán keresztül alázza az éppen aktuálisan kipécézett kollégát mások előtt. Sajnos engem is utol ért a terror, így ebben heti többször is részem van. Látszólag nem tud kilendíteni a nyugalmamból, türelmesen válaszolok, pedig egy ilyen során 50 kérdést is feltesz, a válasznál félbe szakítva. Sajnos viszont valójában nagyon megvisel, nem tudom, hogy meddig lehet ezt hosszú tavon kezelni. Kilépni nem tudok, hitelem van. Bárkinek hasonló tapasztalata? Ti hogy kezelitek az ilyet? Bármi tippet szívesen fogadok, köszi. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook