Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi baleset esetén jár a 100%-os táppénz? fórum

Munkahelyi baleset esetén jár a 100%-os táppénz? (tudásbázis kérdés)


25. mano411 (válaszként erre: 24. - Gyöngy:))
2017. jan. 13. 07:21
ezzel tisztában vagyok de sajnos tényleg nincs most próbálnak utólag emberkét felvenni vagy legalábbis szerződést kötni vele
24. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - Mano411)
2017. jan. 12. 20:38
Olyan nem lehetne, hogy nincs munkavédelmi szakember és nem készül jegyzőkönyv. Azt még az OEP-nek is meg kell küldeni.
2017. jan. 12. 18:16
sziasztok segítségeteket szeretném kérni a mai napon megsérült a szemem a munkahelyen kivittek szemészetre ahol elláttak és közölték hogy pár napig nem dolgozhatok vele sajnos a cégnek akármilyen hihetetlen nincs munkavédelmese így nem tudtak írni jegyzőkönyvet nagy utánajárás után állítólag ha visszamegyek dolgozni akkor utólag megkapom legalábbis remélem hogy így lesz a kérdésem az lenne hogy ebben az esetben a munkahelyi baleset ami 100% os az az éves 15 napból jön le vagy az ettől független és mit tudok tenni ha mégsem kapom meg a jegyzőkönyvet hanem elakarnák esetleg simlizni a dolgot és sima tp ként akarnák kifizetni
22. Kriszta40 (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2014. máj. 20. 10:11
Köszönöm válaszodat ! Közben már sikerült utána járnom mindennek ! Szép napot !
21. youlcsi (válaszként erre: 19. - Kriszta40)
2014. máj. 6. 09:04

a magánt nem fogják kifizetni, hy meg lehet csinálni tb-finanszírozottan is. ez a te luxusod, ha ott akarod.


mindent a munkáltató felé kell benyújtanod. minden károdat, költségedet. de NORMÁL keretek között!!! adott esetben, ha pl a doki elpőírja, hogy fáslizni kell, és van a gyógyszertárban 300ért fásli, akkor bizony nem fogják kifizetni azt, ha neked 5ezerért kell, mert az tetszik. szóval csak azt, amit a doki javasol ebben az esetben. ha megvan a határozat, onnantól úgyis már ingyenesen írják ki az ilyeneket, tehát csak addig fontos.


amúgy még nem találkoztam olyannal, hogy a sérültnek be kellett volna mennie az oep-hez :o

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Kriszta40)
2014. máj. 6. 06:27

Szerintem magánt nem fizet a cég. Miért nem mész rendes kórházba?


Nagyon jó dokik vannak az ortopédklinikán, az Uzsokiban és még sorolhatnám...

2014. máj. 5. 23:22
Sziasztok ! Én elestem a munkahelyemen és térdszalag szakadásom lett,amit 1 hét múlva meg is kell műteni.Ez 100% táppénz lesz és azt mondták tegyek el minden számlát,mert kifizetik. Így is teszek,de nem tudom,hogy,ha magán klinikán műtenek,ahol a 2 nap bentlét 40.000 Ft.+ csavarok a térdemhez 66.500Ft-ba kerülnek,akkor azt is kifizetik,vagy azt mondják,miért nem mentem a városi kórházba ingyen? Még valami: milyen számlákat/költségeket fizet majd ki a munkáltatóm és miket az OEP? Úgy tudom oda is be kell majd mennem bejelenteni a dolgot :/ Előre is köszönöm a válaszokat !
18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2014. ápr. 23. 11:24
*teljeskörű*
17. youlcsi (válaszként erre: 7. - 5c0313b0fc)
2014. ápr. 23. 11:24

a munkáltató felelőssége teljeskörő a sérült közrehatásának mértékétől függetlenül!


kivétel ezalól a szándékosság illetve ha kizárólag a sérült ittassága miatt következett be a baleset.

16. youlcsi (válaszként erre: 14. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 23. 11:22
nem. legrövidebb, megszokott, megszakítás nélküli útvonalról van szó. bizonyos mértékig belefér a napi rutin.
15. youlcsi (válaszként erre: 1. - Zsuszandra)
2014. ápr. 23. 11:22
a háziorvos nem vehet kvázi bemondásra baleseti táppénzre. majd ha megvannak a jegyzőkönyvek, ami alapján az oep meghozza a határozatot, amiben elismeri a baleset üzemiségét, akkor visszamenőleg módosul a táppénz kódja. ilyenkor utólag számfejtik majd a különbözetet. szerencsétlen esetben (szabadságolások pl) akár 2-3 hónap is eltelhet, mire ezt megkapod.
14. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - Mmacus)
2014. márc. 29. 18:26

Nem úgy van, hogy " ha a legközelebbi uton megy-jön , otthonából munkahelyére" akkor jár?

Lehet, már változott, csak ez benne volt, én / még / úgy tudtam .:))

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 29. 14:10

Pl. hova nyúlok?

Védőpajzsot, ha nem adnak, akkor nincs mit felvenni.


Egyébként, amikor nekem volt a balesetem, akkor a balesetvédelmist, akkor hívták ki jegyzőkönyvet felvenni, amikor megcsinálták a lépcsőt...

12. mmacus (válaszként erre: 1. - Zsuszandra)
2014. márc. 29. 10:43

A háziorvos szabályosan járt el, mivel:


"102/1995. (VIII. 25.) Korm. rendelet

a keresőképtelenség és keresőképesség orvosi elbírálásáról és annak ellenőrzéséről

12. § (2) Üzemi baleset miatti keresőképtelenség esetén - amíg a baleset üzemiségének tényét a táppénzfolyósító szerv határozattal nem állapítja meg - a keresőképtelenség jellegeként „egyéb baleset 4” megjelölést kell alkalmazni. A kódot az üzemi baleset tényét megállapító határozat bemutatásakor kell módosítani."

11. mmacus (válaszként erre: 4. - Szikmár)
2014. márc. 29. 10:36

Az úti balesetnek tekinthető eset már nagyon korlátozva lett:


"Nem tekinthető munkavégzéssel összefüggésben bekövetkező balesetnek (munkabalesetnek) az a baleset, amely a sérültet a lakásáról (szállásáról) a munkahelyére, illetve a munkahelyéről a lakására (szállására) menet közben éri, kivéve, ha a baleset a munkáltató saját vagy bérelt járművével történt. Azaz nem tekinthető munkahelyi balesetnek az az eset, mely az alatt következik be, amikor a munkavállaló otthonától a munkahelyére tart, illetve munkahelyéről hazafelé tart gyalog, gépjárművel illetve tömegközlekedési eszközzel."

10. 5c0313b0fc (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2014. márc. 29. 08:24

Dolgozó figyelmetlensége lehet pl. hogy működő gépnél olyan helyre nyúl bele, ahova egyébként mindenki tudja, hogy nem szabad.

De a szabályok megszegése lehet, ha pl. hegesztéskor nem veszi fel a védőpajzsot.


Ami konkrét esetről én tudok, gk.vezető srác elaludt a volán mellett és leszaladt az útról, a kocsi totálkáros lett. A srác szerencsére megúszta egy lábtöréssel.

Először azt vallotta, hogy nem fogott a fék, amikor látta, hogy a rendőrök elviszik a kocsit műszaki átvizsgálásra (no meg neki is eszébe jutott, hogy előtte kb. egy héttel volt az a kocsi műszakin), akkor vallotta be, hogy hajnalig bulizott, és azért aludt el a volánnál. Pedig ezt a tényt a főnökkel is közölnie kellett volna, nem ülhetett volna volán-mögé pár órás alvás után!

Ezért nem kapta meg a 100 %-os táppénzt.

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 29. 08:15

Ez így nem igaz. Mi lehet a munkavállaló figyelmetlensége?

Nekem a könyököm tört el, bent a munkahelyemen, mert figyelmetlen voltam a lépcsőn. Nem vettem észre, hgy az utolsó fok a lépcsőn 3 cm-el magasabb, így megbotlottam és elestem. Nagyon fájt a kezem, de hazamentem és a férjem mondta, hgy nézessük meg. Pénteken történt, hétfőn szóltam bent, hogy eltört a könyököm, ahogy elestem. 1 hét múlva vették fel a jegyzőkönyvet és járt volna a 100%-os bér, ha otthon maradok.

8. globus (válaszként erre: 1. - Zsuszandra)
2014. márc. 28. 16:35
Az nem elég, hogy a beteg bejelenti a munkahelyi baleset tényét. Jegyzőkönyvet kell felvenni a munkahelyen, ami alapján készül egy határozat. Elismerik az ÜB tényét, akkor lehet a tp. papírra 1-es kódot írni. De ha ez később történik meg, az sem baj, visszamenőleg korrigálják az összeget.
2014. márc. 28. 16:19
Tudomásom szerint az is számít, hogy a baleseti jegyzőkönyv felvétele során kinek a felelőssége került megállapításra. Mert lehet az munkavégzés közben bekövetkezett baleset, de ha kiderül, hogy a dolgozó figyelmetlensége, vagy egyéb szabályok be nem tartása miatt következett be, akkor viszont nem jár neki a 100 %-os táppénz!
6. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Zsuszandra)
2014. márc. 28. 11:51
Ennek azért vannak feltételei. Pl. azonnal jelenteni kell, és baleseti jegyzőkönyvet kell felvenni a munkahelyen.
5. szikmár (válaszként erre: 1. - Zsuszandra)
2014. márc. 28. 10:31

Táppénz jellege Kód:Egyéb baleset 4, az üzemi baleset 1 kód lenne, valóban.

De a baleseti táppénzt igénylő beteg dokumentációjában csak a baleset üzemiségét igazoló határozat bemutatása után lehet táppénzjelleg "1" kódot alkalmazni, előtte táppénzjelleg "4" - egyéb baleset - kódot kell feltüntetni. A kódváltozást a korábban kiadott igazolásokon visszamenőleg korrigálni nem kell, de ez nem zárja ki a baleseti táppénzre való jogosultságot.

2014. márc. 28. 10:27

A baleseti táppénz mértéke:a táppénz alapját képező jövedelem 100 százaléka, míg úti baleset esetén 90 százaléka. Alapja:a baleseti táppénzre való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári hónapban végzett munkáért, tevékenységért kifizetett (elszámolt), a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem.

A baleseti táppénz összegének kiszámításakor nem vehető figyelembe az a jövedelem, amit nem a munkavégzésért fizettek! (pl. jutalom vagy végkielégítés)

(táppénz k. 2013/2014)

2014. márc. 28. 09:57
azt hiszem már az sem 100%, hanem csak 90%. Persze nem lenne mindegy a 60%-hoz képest... kérdezz rá!
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Zsuszandra)
2014. márc. 28. 09:57

Így van, jól tudod, 100 % táppénz illet meg, ha a munkahelyen történt a baleset.

De azt ne felejtsd el, a tavalyi béred után kapod, nem az ideit számítják bele.

Vidd vissza, szólj neki. Lehet kiment a fejéből.

2014. márc. 28. 09:50
Munka helyemen ért baleset de a táppénzes papíromra 4-es kódot irt a házi orvosom, pedig ugy tudom 100%-os tápénz jár ilyenkor vagy tévedek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook