Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahely és tanácstalanság fórum

Munkahely és tanácstalanság (beszélgetős fórum)


14. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 11. 23:40
mizu? Van valami hír a cégről?
13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 8. 07:48

Minden lehet. Fiam kb.8 éve olyan helyre küldte önéletrajzát, ahol nem is volt meghirdetett állás.

Már el is helyezkedett, 1 hete volt nem végzettségének megfelelő helyen, mikor behívták első, második majd harmadik körre, és kiderült, 60 jelentkező volt, kettőjüket vették fel.

12. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 8. 06:47

Akkor zavart, hogy nem vettek fel, mert nem volt állásom és nem tudtam, hogy mennyi idő, amíg találok. Szerencsére 2 hét múlva már dolgoztam és azóta is ott dolgozok. Most azért jelentkeztem néhány helyre, mert a vírus miatt nálunk is volt leépítés és tartottam, hogy esetleg engem is elküldenek, de nem így történt.

És igen, szeretek itt dolgozni. Vannak itt is bosszantó dolgok, de soha jobbat;)


Minden jót neked!

Eddig is nehéz volt munkát találni nőknek, de most a vírus miatt mindenki nehéz helyzetbe került...

11. Perla del Mar (válaszként erre: 10. - Regin_a)
2020. júl. 8. 00:06
Szerintem ez most is így van
10. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 21:14

Nem tudom ma van-e ilyen, de régebben volt úgy hogy cégek csak munkaerő kereséssel vehettek fel bárkit

Meghirdették, nem vettek fel egy jelentkezőt sem hanem csak a komálóst

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Tulipán***)
2020. júl. 7. 21:04
Oks.Igazából ha leírom,legalább nagyobb a meglepetés ha mégis megkapom;-)
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2020. júl. 7. 21:03
Egy jófogásos hirdetés amúgy.Nemtudom cégeknek fizetős e.Nincs kiemelve.
7. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 20:48
Előre kifizették a hirdetést. Már szerintem semmi se szokás de normálisabb helyeken arról azért értesítenek ha nem téged választottak.
2020. júl. 7. 20:32
Minden lehetséges, ezen a ponton nem lehet tudni. Cégeknél mindig lehet késés így az is előfordulhat, hgoy még nem döntöttek (attól függetlenül, hogy az volt a terv). Az is lehet, hogy felajánlották valakinek az állást és mivel ott is van egy átfutási idő tehát várnak a kiválasztott válaszára, még nem zárták le a folyamatot. Amúgy felesleges is lenne törölniük a hirdetést amíg minden papír alá nem íródik, mert addig ők sem lehetnek biztosak a dolgukban. Amúgy még ne írd le a pozíciót mert az is előfordulhat, hogy akit kiválasztottak (ha valóban választottak már) majd nemet mond, így rámozdulnak a következőkre.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. júl. 7. 20:13

Uuuhh basszu.s azért ez neked is rossz érzés lehetett:-(

Az a baj,hogy én csak otthoni munkát végezhetek az egészségem miatt(ezt most nem szeretném kifejteni)és évek óta 2éve keresgélek de nincs normális.Már egy akkora haszontalan senkinek érzem magam emiatt.A 2gyerekemnek rossz példát mutatva ezzel.Anya csak a főzéshez meg a takarításhoz ért.

Én 36évesen ebbe belebolondulok.Ha a korona 2 nem sújt le ránk és túl leszek amin még túl kell akkor olyan tavasz környékén tudnék rendesen munkát vállalni,de 4-6órásat csak.8órás kizárt.

Ezért nézgetettem otthonit.Ez végre a sok kamu mellet egy normális munka lett volna.Bejelentett.Stb..és ez se jött össze:-(

Pedig tudom,hogy jól csináltam volna.Szorgalmas vagyok.Mindig az voltam.Na mindegy.Keresek addig tovább,hátha csoda történik.

Neked azóta meglett a megfelelő állás?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Unom)
2020. júl. 7. 20:06
Ja értem.Köszi!
2020. júl. 7. 20:06

Hát ez van. Nem téged választottak:(

Nem tudom, hogy mi a jobb, ha tudod, hogy mi a gond vagy, ha nem.


Én is voltam hasonló helyzetben. Nagyon szerettem volna odamenni dolgozni, minden klassz lett volna, úgy éreztem, hogy az interjúztatóknak is szimpi voltam, aztán még sem én voltam a nyerő. Engem felhívott a HR-es, hogy elmondja, és rákérdeztem az okára, amit nem mondott el, de megkérdeztem, hogy jól gondolom e, hogy egy fiatal fiút vettek fel (informatika), és azt mondta, hogy igen, mert a főnök úgy gondolta, hogy ő jobban beilleszthető a csapatba.


Nem rég újra jelentkeztem ehhez a munkaadóhoz egy másik munkakörre. Fel is hívtak, hogy menjek interjúra, de nem arra amire jelentkeztem, hanem egy másikra. Arra amire ezelőtt 2 évvel nem vettek fel. És mindezt azért, mert az általam választott munkakörhöz túl senior vagyok, de ehhez meg pont jó.


Aztán az interjú előtt 2 órával felhívtak, hogy ne haragudjak, de a főnök szerint keveset tudok:DDD


Na, tehát: a felvett fiatal srác lehet, hogy tovább lépett? De én a nyanya így sem férek bele a csapatba?;)

2. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 19:56

Lehet, hogy nem találtak megfelelő jelöltet, és tovább keresgélnek.

Vagy ki van fizetve a hirdetés előre, ezért van még fenn.

2020. júl. 7. 19:52

Sziasztok!


Múlthét Hétfőn voltam egy állásinterjún.Nagyon nekem való lett volna a munka és nagyon szerettem volna megkapni,mert rég nem találok megfelelő állást.Minden elvárásnak megfeleltem,szerintem jól is ment az interjú.Sajnos nagyon sokan jelentkeztek rá, ezért azt mondták pénteken délután hívnak ha engem választanak,ha nem akkor nem én kaptam meg.Én elfogadtam,hogy nem hívtak.Feldolgozom.Ez van.

Viszont be van állítva az email értesítés,ha számomra megfelelő munka lenne akkor arról automatikus email jön.

Az első munka ajánlat az pont ez volt.Hétfőn..és azóta is fent van a hirdetés.

Igazából csak cseszi az agyam,hogy miért nem veszik le,ha megvan az emberük?Nem az a szokás?Vagy szerintetek van remény,hogy még nem döntöttek?Nyilván biztosra ezt úgyse tudjuk meg,csak érdekelne ti mit gondoltok.Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook