Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség fórum

Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség

1 2 3 4 5 6 7
11. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. jún. 26. 14:53

Nem kell még 45 évesnek sem lenni, ha gyedről mész vissza, ugyaúgy próbálnak lepattintani... Ha van 2-3 gyereked, kb esélytelen egy új munkahely.

Az viszont igaz, hogy az idősebbeknek sokkal nehezebb. 50-es hölgy ismerősömnek képes volt azt hazudni egy étteremlánc üzemorvosa, hogy a magas vérnyomása miatt nem dolgozhat náluk. A hölgynek a büdös életben nem volt baj a vérnyomásával... A háziorvosa szerint sem. Ugyanez az étteremlánc naponta tolja az arcunkba a dolgozz nálunk hirdetéseit. Egy nap mikor épp a f..bookon tarháltak munkaerőért, elszakadt a cérna és megírtam nekik a fenti esetet, hogy ugye az idősebbek azok nem kellenek. Nyilvános kommentben persze. Tudom, hogy szélmalomharc, de legalább az a pár ember aki olvasta kapott némi infót arról, hogy kinek hívják őket...

10. syria (válaszként erre: 8. - Mezei Virág)
2018. jún. 26. 08:42

Az egyik delikvens 25 éves volt, mégsem méltatták válaszra az önéletrajzát. Akkor lett eredmény, amikor a régebben ott dolgozó ismerősöm a főnök asztalára tette le. Pillanatokon belül munkába állhatott.

Minek tartják a HR-eseket?

9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 19:03

Egy cipőboltban hónapok óta ott van a hirdetés; 30-40 éves eladót keresünk.


28? 45? 50?:((

8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 18:52

5 körül hallgattam egy rádió műsort.

Éppen arról volt szó, hogy a helyzet változatlan... Ha koros vagy, nem kellesz... :(


Mindegy mi van az önéletrajzodban.

2018. jún. 25. 14:40

Csak úgy...

[link]

2018. január 5. péntek 09:30

Elmúltál 45? Gyakorlatilag eláshatod magad

Továbbra is nehezen találnak munkát a 45 év felettiek, hiába az egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány

A 45 évnél idősebb álláskeresők arról számolnak be, hogy - vélhetőleg életkoruk miatt - sorra utasítják el őket, és sok állásinterjú után sem kapnak munkát - írja a Restart-up kutatásaira hivatkozva a lap. Sok megkérdezett 45 év feletti (a kutatásban részvevők kétharmada) bár dolgozott az adatfelvételekkor, azonban egyáltalán nem olyan munkakörben, amely tudásának és végzettségének megfelelő volna.

Bár a felmérések tavalyiak, azok az újravizsgálás utána sem mutatnak jobb arányokat, így a fokozódó, egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány idején sem lehet jelentős változást látni a számokban. A kutatás egyébként a másik oldalt, azaz a hr-eseket is megkérdezte, akik arról számoltak be, hogy

a vállalati felvételiztetők hajlamosak a nyugdíjhoz közeli, de már akár a 45-50 éves jelentkezőket is kritikusan szemlélni. Az okok között a generációs különbségek, az egészségügyi problémák, a digitális lemaradás, a rugalmatlanság éppúgy szerepel, mint az, hogy a vállalat vezetősége nem nyitott az idősebbek felvételére.

6. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Syria)
2018. jún. 25. 14:06
Az a helyzet, hogy teljesen igazad van!
5. 31bc25d879 (válaszként erre: 4. - Syria)
2018. jún. 25. 12:20
...és ez sajnos minden területre igaz.
2018. jún. 25. 12:13

A közvetlen környezetemben két férfinak is segítettem olyan önéletrajzot írni, hogy olvasván bármelyik HR-es megnyalhatta az ujjait. Sok-sok helyre lettek elküldve, az eredmény: NULLA. Egyikük úgy kapott állást, hogy szóltam egy ismerősömnek, hogy legyen szíves tegye az önéletrajzot egy megfelelő asztalra. Ennek kb. 10 éve, az illető jól bedolgozta magát, megbecsült szakember.

A másikuk 1,5 keresgélés után kapott egy telefont egy régi munkatársától: üresedés lett a cégnél, tudna-e jönni. Ez egy csütörtöki napon volt, hétfőtől már azóta is ott dolgozik évek óta.

Ennyit az önéletrajzokról. Ha nincs személyes kontakt, kicsi az esély.

3. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. jún. 23. 17:32
A reál szakokat sokkal nehezebb elvégezni. (Ezért biztos kapok majd a fejemre.) Amikor meghúzták a létszámokat, hogy melyik szakra mennyi embert lehet felvenni, interjút készítettem a műegyetem rektorával, hogy hogyan érinti ez a mérnökképzést. Azt mondta, hogy a limit fölötte van annak, mint amennyi hallgatót felvesznek, mivel egyszerűen ennyi az érdeklődés. Hiába vehetnének fel több embert, nincs kit. Gondolom humán szakokon nem így van.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. jún. 23. 16:51

Valóban, lehetne több is a diplomás. Viszont szétbarmolták azt az oktatási rendszert,amelyből még elismert szakembereket bocsátottak ki.

Olyan mondvacsinált szakokat találtak ki (média-kommunikáció), hogy csak bámulok. A valóban szakmai felsőoktatás pedig háttérbe szorult (építész, épületgépész).

Nem a reál szakmák vannak támogatva, amire pedig nagy szükség lenne.

Szociológusból, bölcsészekből már Dunát lehetne rekeszteni. Elnézegetem ezeket a fiatal bölcsész hallgatókat a Treffort-kertben. Ezek lesznek a jövőnk nagy gondolkodói.:D

Jah, és az, hogy van egy diploma még közel sem jelenti azt, hogy valaki jó munkaerő. Annyit jelent, hogy végigseggelte az éveket, és értékelhető(?) vizsgákat tett. De azért kapásból 500-ezres fizetést várnak.:)


Sokkal jobban tisztelem azokat, akik tisztességgel kitanulnak egy szakmát, majd ha úgy érzik, hogy azt magasabb szinten akarják művelni, továbbtanulnak.


Bocsánat, ha hosszú lett, de igyekeztem csak néhány gondolatindítót írni.

2018. jún. 22. 15:24
Bármerre néz, az ember egyik oldalról a munkaerő-szükségletet látja. A másik oldalon pedig a munkanélküliséget.
Vannak hiányterületek, hiányszakmák, és vannak azok, amelyek még mindig telítettek.
Most kell élni munkavállalóként a lehetőséggel, a megfelelő céghez és a megfelelő beosztásban elhelyezkedni, mind tudásban, mind kihívásban és az előmenetel, a sikerélmény, és a juttatás szempontjából is ideális helyre.

Ugrás a teljes írásra: Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook