Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség fórum

Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkaerő-kereslet avagy munkanélküliség

1 2 3 4 5 6 7
101. Mezei Virág (válaszként erre: 100. - Syria)
2018. júl. 9. 11:30

Igen, mindenképpen tanulni kell. Nekem muszáj volt újat, mert az ipart kinyírták akkoriban.

Gépiparban gyártmányszerkesztő voltam, de minden megszűnt.

Szakmák megszűnnek, újat is kell tanulni időnként. Ez nem is baj, de ugye senki sem lesz fiatalabb. Nálunk meg még mindig számít a kor, a nem...

100. syria (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2018. júl. 9. 09:22

Szakmaváltás nélkül is élethosszig kell tanulni, hiszen minden terület folyamatosan fejlődik, muszáj követni, ha talpon akarunk maradni.

Az állam tojik a hatékony álláskeresésre, így a cikkíró kaszálhat. S bizonyára olyan szerződést köt, amiben nincs olyan kitétel, hogy ha a delikvens nem tud x időn belül elhelyezkedni, akkor vissza kell adnia a pénzt.

99. Mezei Virág (válaszként erre: 98. - Bionet58)
2018. júl. 8. 19:16

Ha ez így van, jó dolog!

Tudom, hogy semmi sincs ingyen, de azt gondolom, hogy az ilyen felkészítést talán, az állam támogathatná a munkaügyi központon keresztül. Mert van, akinek szüksége lenne rá, de nem tudja megfizetni. Általában nem az önéletrajzon múlik a siker.

Aki "csak" változtatni akar, az OK, fizetni is tud a javaslatokért.

A munkahelyek nem családbarátok...

2018. júl. 8. 17:02

Pénteken helyezkedett el egy 55. éves hölgy. Fejér megyében egy faluban lakik. háromszor volt nálam felkészítésen.

1. alkalom 2.5. óra

2. alkalom 3.10'

3. alkalom 1.45'

Nincs két hónapja, hogy felkészítettem.


Skype - on készítettem fel, azt a 45. éves két mankóval közlekedő Budapesten lakó férfit, aki valamivel több mint három hónapra talált rehabilitációs állást.

Vele több mint 10. órát foglalkoztam.


Hozzáteszem teljesen ingyenesen, mivel az új adatvédelmi törvényeknek megfelelő honlap mostanában fog elkészülni. És addig szüneteltetve van a családi vállalkozásban ez a tevékenység.

97. ab61752c45 (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2018. júl. 8. 14:52
ja,a húgom a fél ötössel ment,délután haza is keveredett.kisgyerek mellett ezt hogy lehetne megcsinálni?főleg ahol több van.
96. ab61752c45 (válaszként erre: 95. - Bözsi néni)
2018. júl. 8. 14:47
felénk sok embert keresnek összeszerelő munkára.persze hát 8 óra,meg kettő az utazás.bár némelyik cégnek van saját busza,úgy kevesebb,mint a menetrendhez igazodva,főleg,ha helyi járat is kell.
95. Bözsi néni (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2018. júl. 8. 14:30

Persze hogy nem érdeklik a tények, neki az az üzlet a buli, ha minél többször 2,5 órákat fizess meg neki.


Az meg, hogy ki képezi magát és ki nem, simán pénzkérdés. Mert néha ki lehet ugyan csípni ingyenes Okj képpzést, de abból kevés van, jellemzően a fővárosban, vagy olyan képzések, ami a kutyának se kell.

Egyébként pedig durva összegeket kérnek el egy-egy képzésért. Miből finanszírozza, ha nincs állása?


Erre se kapnánk választ.

94. Mezei Virág (válaszként erre: 93. - PöttyösPanka)
2018. júl. 8. 10:43

A jobbak már külföldön vannak, vagy jobban fizető állást találtak.

Nem ott építkeznek, ahol sok a szabad munkaerő, már az ukránok sem jönnek ide hosszabb távra. Nem éri meg.

93. PöttyösPanka (válaszként erre: 92. - Mezei Virág)
2018. júl. 8. 10:31
Az bizony, csak azok a szemetek nem akarnak dolgozni. Pedig most is nagy a kereslet kőműves segédre.
92. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - PöttyösPanka)
2018. júl. 8. 10:22
Itt minden igazi "munkavállaló barát"! ;)
91. Mezei Virág (válaszként erre: 87. - Syria)
2018. júl. 8. 10:21

Őt nem zavarják a tények!

Arra lettem volna kíváncsi, mi van a nőkkel, anyákkal. Erre egyáltalán nem válaszolt sehol.

Egyébként én is tudom, hogy élethosszig tanulni kell.

2x tanultam teljesen újat...

Ja, és fontos, hogy az 50 feletti álláskeresők átképzését nem támogatta az állam. Meglepődnék, ha most megtenné.

Egy családos nő pl. nem tud az ország másik végébe utazni a munkáért, vagy 2-3 műszakot vállalni Sok a gond, hogy a munkahelyek nem ott vannak, ahol az emberek. Lakhatásról már nem is érdemes szót ejteni...

Meg ugye 2-4 órára bejelentve, 10,12 órát kell dolgozni sok helyen.

90. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - Syria)
2018. júl. 8. 10:03
Így én is elérném a 100%-os siker rátát.
89. syria (válaszként erre: 88. - PöttyösPanka)
2018. júl. 8. 09:11
Konkrétan azzal, amit az orrunk elé tolnak. Sokan birka módra elfogadják, mert elmenni nem tudnak, éhen halni meg nem akarnak. Ez van.
88. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2018. júl. 7. 13:37
A szerző azt írta, hogy csak abban az esetben van esélye valakinek, ha hajlandó képezni magát. Vagyis átképezni. Vagyis elhelyezkedni egy a tudásának és végzettségének nem megfelelő munkakörben. Tehát semmi probléma, csak be kell érni akármivel...
87. syria (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2018. júl. 7. 13:15
Hiába írsz bármit, a szerző állandóan izmoskodik. :(
86. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 13:52

Csak regisztrációval érhető el, ezért bemásolom ezt:

Ráadásul elég borúlátók az előrejelzések is.


Továbbra is nehezen találnak munkát a 45 év felettiek, hiába az egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány

A 45 évnél idősebb álláskeresők arról számolnak be, hogy - vélhetőleg életkoruk miatt - sorra utasítják el őket, és sok állásinterjú után sem kapnak munkát - írja a Restart-up kutatásaira hivatkozva a lap. Sok megkérdezett 45 év feletti (a kutatásban részvevők kétharmada) bár dolgozott az adatfelvételekkor, azonban egyáltalán nem olyan munkakörben, amely tudásának és végzettségének megfelelő volna.

Bár a felmérések tavalyiak, azok az újravizsgálás utána sem mutatnak jobb arányokat, így a fokozódó, egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány idején sem lehet jelentős változást látni a számokban. A kutatás egyébként a másik oldalt, azaz a hr-eseket is megkérdezte, akik arról számoltak be, hogy

a vállalati felvételiztetők hajlamosak a nyugdíjhoz közeli, de már akár a 45-50 éves jelentkezőket is kritikusan szemlélni. Az okok között a generációs különbségek, az egészségügyi problémák, a digitális lemaradás, a rugalmatlanság éppúgy szerepel, mint az, hogy a vállalat vezetősége nem nyitott az idősebbek felvételére.

85. Mezei Virág (válaszként erre: 84. - Bionet58)
2018. júl. 5. 13:45

"Te keményen az általánosítók, előítéletesek, negatívok táborát erősíted."


Ezek tények, ez a baj!

Már sok helyen foglalkoznak vele, és sok embernek ez a tapasztalata...

[link]

2018. január 5. péntek 09:30

Elmúltál 45? Gyakorlatilag eláshatod magad

Továbbra is nehezen találnak munkát a 45 év felettiek, hiába az egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány

84. bionet58 (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2018. júl. 5. 13:26

Kedves Virág!

Te keményen az általánosítók, előítéletesek, negatívok táborát erősíted.

Egyébként az abszolút jogokkal felruházott, semmi kötelesség ifjúságnak sem nálunk, sem másutt a fejlett nyugati világban nem egyszerű a helyzete.

Az idősebbeknél azok jöhetnek számításba akik nem skatulyázzák be magukat. Hajlandóak szakemberhez fordulni, a munkában pedig képesek, és hajlandóak is képezni magukat. Tény, hogy olyan értelemben egyszerű az én, és más karrier tanácsadónak is a dolga. Aki nem képes szakemberre hallgatni, el sem jut egyikünkhöz sem.


Egyébként ma volt nálam egy ötven feletti hölgy. Ma 2, 5 órát, múlt héten is több mint két órát, és még a jövő héten is jön. Ezáltal felkészül, minden apró részletére a felvételiztetésnek.


Mellesleg csak annyit teszek hozzá. Más országokban úgy az Osztrákoknál, mint akár a Románokat említsem, egy ilyen ingyenes cikk, segítést köszönettel fogadnak. Eszükbe sem jut, a folyamatos kötözködés. Kérdések özöne annál inkább. Hasznukra is válik, még az ilyen ingyenes tanácsadás is.

83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Bionet58)
2018. júl. 5. 10:05

"De egyetlen fiatalról, vagy anyukáról, vagy idősebb NŐ-ről sem olvastam tőled. Márpedig ezek az emberek nem kellenek ebben az országban - úgy általában."


Erre megint nem válaszoltál, mert ugye ez a kérdés nem Etikus, nagy E-vel...

82. bionet58 (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2018. júl. 1. 00:07

Én nem szeretnék itt senkivel foglalkozni, mert nem tartom így Etikusnak. Megvan a saját ügyfélköröm, és azok a helyek ahonnan gyarapítom őket.

Viszont szíves figyelmetekbe ajánlom a Gerilla Műhelyt. Még nem volt olyan ember legyen az 20 vagy jóval 50 év fölötti aki három hónap alatt nem tudott elhelyezkedni az által amit tanítottak.


Egyébként én is sokat tanultam Andrástól, és még rajta kívül 8 - 10 karrier-tanácsadótól. Azon kívül jómagamnak több mint 20. évig volt vállalkozásom, alkalmazottakkal. Továbbá a családnak jelenleg is van, nem pár alkalmazottal.

81. Mezei Virág (válaszként erre: 69. - Syria)
2018. jún. 30. 15:01

[link]


Hiába szeretné Orbán, nem akarnak szakközépbe járni a fiatalok


Csak 18 168 diák kezdi meg középfokú tanulmányait szakközépiskolákban – vagyis volt szakiskolákban – szeptemberben. Soha ilyen kevesen nem voltak a hároméves szakmai képzés 9. évfolyamosai - írja a hvg.hu.

Az intézmények összesen 50 769 férőhelyet hirdettek meg az idei felvételin, 32 601 helynek azonban nem akadt gazdája. Az Eduline azt írja, ez azt jelenti, hogy tíz szakközépiskolai férőhelyből hat üresen marad szeptembertől.

80. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Syria)
2018. jún. 30. 12:25
Jól látod, sajnos!
79. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Bözsi néni)
2018. jún. 30. 12:23

De a vidék van nagy bajban.

Az oktatás minősége... :(


[link]

82 ezer magyar diákot fenyeget az iskolai lemorzsolódás

A magyar diákok összesen 11 százalékát fenyegeti a lemorzsolódás, viszont egyes megyékben az országos átlagnál sokkal több tanulót érint a probléma.

A legsúlyosabb helyzet Nógrádban, Szabolcsban és Borsodban, ezekben a egyékben a diákok 17-19%-át veszélyezteti a korai iskolaelhagyás.

Emellett az országos átlagnál magasabban még további 8 megyében érintettek a tanulók.

Ha oktatási szintenként nézzük a lebontást, a szakközépiskolák tanulói vannak a legrosszabb helyzetben. Ezek az iskolák az úgynevezett oktatási centrumok alá tartoznak, ahol a diákok három év után szakmai vizsgát tesznek, majd egy választható két éves képzés keretein belül az érettségit is megszerezhetik.

Összességében a szakiskolások 21 százalékát veszélyezteti a lemorzsolódás, de Szabolcsban és Zalában még ennél is durvább, közel 30 százalékos ez az arány.

78. syria (válaszként erre: 70. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 09:12
A tiszteletre méltó kevesek nem butulnak. A többség sajnos nem okosodik kellőképpen, mert ez nem cél, ahogy a tendenciát látom.
77. Bözsi néni (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 00:22

Nehéz, de néha ki lehet csípni jót is.

Az igaz, hogy a fővárosban sokkal több a lehetőség.

76. Bözsi néni (válaszként erre: 75. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 00:20
Köszi😃 Válaszoltam.
75. Mezei Virág (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2018. jún. 29. 18:57
Üzeneted érkezett! :)
74. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
2018. jún. 29. 18:14
Amúgy meg, előbb el kéne végezni a 8 általánost...
73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Bözsi néni)
2018. jún. 29. 18:13

Na ja, ez nem mindig jó. Mert lehet, hogy az illető nem tud vele elhelyezkedni.

Általában a jó tanfolyamok fizetősek.

Az sem mindegy, ki, hol lakik. Amerre szükség lenne ilyesmire, ott nincs. És ez sok hely.

72. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Mezei Virág)
2018. jún. 29. 14:32
Oktatás van, 2 OKJ-s tanfolyam állami támogatással, ingyen elvégezhető. Diákigazolvány is jár vele, így 2 évig diákjeggyel lehet utazni, akárhány éves is az illető:-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook