Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
519. sanyinak (válaszként erre: 518. - Sanyinak)
2018. ápr. 5. 21:54
Bicajomat végül megjavították, így a régivel folytatom az idei szezont. Jobb mint a tömegközlekedés...
518. sanyinak (válaszként erre: 510. - Dodi44)
2018. febr. 28. 20:45
Köszi, de én városi, munkába járós kerékpáros vagyok, azaz városi kerékpárra van szükségem agyváltóval, csomagtartóval, sárvédővel.
517. Dodi44
2018. febr. 16. 04:58

511 tol 516-i rossz oldalra irtam ide be a vicceket.

Bocs

516. Dodi44
2018. febr. 15. 04:58
Ha idonkent vegig merem magamat, es meglatom kissebbedo derekszijamat, de ha meglatom a haverokat, es beterunk egy par sorre, kijovetemnel mindjart elfogadhato a nadragszijam merete...
515. Dodi44
2018. febr. 15. 04:55

Amikorra meg idosodunk es mindennap gyotorjuk magunkat, testgyakorlatokat csinalunk, azt nyerjuk el vele, amikor a temetesunkon oda jon egy ket barat a nyitott koporsohoz, es azt mondjak: pedig eleg jo kondicioban van!

Nem pedig azt, hogy: Isten nyugosztalja...

Kulonben is a temetesi menet hosszat, nem a barataid szama hatarozza meg, hanem, hogy esni fog e az eso, vagy nem...

514. Dodi44
2018. febr. 15. 04:46

Pont egy eve befizettem egy Healt Clubba, kifizettem az eleg borsos arat, egy ev elteltere suly veszteseget igertek!

De en nem veszitettem egyenlen kilot sem!

Ugy latszik el is kellett volna mennem oda...

513. Dodi44
2018. febr. 15. 04:40

Ket kutyus beszelget, miutan a gazdaja hazahozta az allatorvostol:

Ugye azt mondjak, hogy az embernek a leg jobb baratai mi vagyunk. De kerdem en, milyen az olyan legjobb barat, aki a golyojainkat kiveteti???

512. Dodi44
2018. febr. 15. 04:35
Perfekt nyari nap, amikor szaz agra sut anap, es az arnyekban allo hyugagyba le tudsz dulni, es a funyito gep sem mukodik...
511. Dodi44
2018. febr. 15. 04:18

Ket idosebb ferfi beszelget:

Haat nem tudom neked mi a velemenyed rola, de szerintem az Isten nem egy jo feltalalo!

Nekikezdett egy elettarsat csinalni az oldalbordankbol, es egy nagy hangszorot sikerult neki csak csinalni belole...

510. Dodi44 (válaszként erre: 507. - Sanyinak)
2018. febr. 15. 04:14

Szeretnem megosztai veled ezt az infot.

Rabukkantam egy Gepida Brandon 810-es markaju bicajra, amelynek a minosegerol, strapabirosagarol sok jo tapasztalatot olvastam, ugy a varosi mint az orszaguti hasznalatarol.

Orszaguti bicaj, fekete, piros es feher vaz szinekben. A sulya 10Kg koruli Azt hiszem, Neked talan az 56-os vazu megfelelne.

Hasznaltan, kb 100K koruli arral.

---gondoltam megemlitem.

509. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 507. - Sanyinak)
2018. febr. 3. 12:47

[link]



Itt viszont kalkulátor van magasság szerint, és/ nem szerint.

[link]

508. Dodi44
2018. febr. 3. 04:50

Lehet, hogy nem eleg jol irtam le, most probalom ujra . A bicaj vaz, ket mertani alakbol all. egy haromszog, amelyben a hatso kerek forog, es egy majdnem negyszog, amelynek a negyszog rovidebb oldali vegeben van az elso villa felso szara ahova a kormany csuszik bele a vaz elso resze magassaga centiben merve.

Elso villa tetejen levo csovon, a vazban van ket csapagy, az egyik az elso kerek villaja felso csove aljanal, ahol a vazba belemegy es a masik pedig csapagy a belecsavarhato konusszal, ahol a elso villa teteje ki jon a vaz tetejenel, aholhova a kormany belecsuszuk, ott is van egy golyoscsapagyamelyet a felso konusszal allitunk be, hogy a elso villa szepen, siman, tudjon forogni a kormany mozgatasaval. No ezt a vaz reszt, amiben az elso villa felso csovet tarja magaban, no ezt a vaz csovet kell centimeterrel megmerni, az elso kerek villaja tetejen levo konusztol a felso beallito konuszik.

Ennek a merete valtozik, a kissebb vazoknal az elso villat a vaz magaba fogado resze rovidebb lesz, mig a nagyobb vazoknal az elso villa a vazba beluli resze, hosszabb fog lenni.

Tehat ha mar van egy olyan bicajod, amelyen kenyelmnesen erzed magad, vagy is a vaza a te mereted, akkor fogjal egy centimetert es merd meg az elso villa tetejen levo vazcsovet magaban tarto reszt, az hany centi hosszu?

Szerintem, valahol a kissebb vazaknak ugy 14 cm lesz az a vaz resze, es a nagy vazaknak meg felmegy 22 centis korulig. Szerintem, egy atlagos magassagu szemelynek egy orszaguti bicajnal ugy 15 -18cm koruli lehet.

A seta bicajoknak nem ismerem a vaz es a kormanyt magaba foglalo reszek aranyat a vaz nagysagokhoz viszonyitva.

Nekem csak orszaguti bicajaim voltak.

507. sanyinak (válaszként erre: 506. - Dodi44)
2018. febr. 2. 19:18
No és a váz első részének a méretét hogy állapítod meg?
506. Dodi44 (válaszként erre: 505. - Sanyinak)
2018. febr. 1. 23:07
Nekem jol bejott a vaz meret saccolasa, ha a merete nincs megadva, ha a vaz elso reszet biralom meg, ahol az elso villa csuszik bele,ahol az also es a felso kormany golyoscsapagyak vannak, annak a hossza utal elegge huen a vaz meretere...
2018. febr. 1. 20:17
Nézegetem a kerékpárokat a Jófogáson. Majdnem megvettem egyet, aztán rájöttem, túl nagy a váz magassága. Pedig fontos, hogy kényelmes legyen.
504. Dodi44
2018. jan. 30. 04:24

Ma delelott meg volt lehetosegem bicajozni egy kiadosat! de delutan mar lehet, hogy a Bernathegyit kellett volna utannam kuldeni!

A kerekezes kozzben vettem eszre, hogy a jobb oldali kormanyom foggantyuja volt olyan pofatlan, hogy meghibasodott.

Ki kell majd cserelnem, de akkor mar parban, mert parosan szebb az elet...

:-)

2018. jan. 10. 08:52

BÚÉK mindenkinek!

Szilveszter éjjelén is tettem egy kis kört, megnéztem egy magasabb helyről a sok tüzijátékot. Ingyé vót! :D

Az autósok viszont egyre agresszívabbak, sok kellemetlen tapasztalatom van nap mint nap. :(

2018. jan. 4. 16:59

Sziasztok!

Én is kétkerekes ember vagyok, nagyon örülök, hogy nincs kemény tél.

Kellemes bringázást mindenkinek! :)

501. sanyinak (válaszként erre: 500. - Leoborta)
2018. jan. 4. 15:18
Áttekertél az új évbe? Nem túlságosan jó idő ez már Neked? ;)
2017. dec. 30. 12:58

Ma is bicikliztem bevásárolni, de idén már melóba nem megyek. Holnap meg tekerek egy óévbúcsúztatót a bringás barátokkal. Elsején kezdem az új szezont! :D

BÚÉK mindenkinek!

499. Dodi44 (válaszként erre: 498. - Leoborta)
2017. dec. 30. 07:56

"Már annak örültem, hogy csak 9 kiló. Előbb takarítottam, most csillog-villog! :D Koszban ki sem viszem."

Gratulalok a bicajodhoz!

Elvezd aldozatod gyumolcset!

Egyutt erzek veked!!!

Ki nem allhatom azokat a bekepzelt senkihazikat!

Akik valamit tudatosan tonkretesznek!

Azokat addig nem engednem bicajra ulni, es versenyezni, amig amit tonretett ketszeresen meg nem teriti!!!

Azok masokra kenik az salyat hibajukat.

Gyonge jellemek.

2017. dec. 28. 08:58
Múltkor néztem egy összevágott videót hisztis versenyzőkről, akik csak úgy hajigálták a vagyont érő bicókat. Nem bírtam végignézni. :( Az én legdrágább bicóm 300 000-be került (akciósan 400 000 helyett), sokáig kerestem, s aztán sokáig gondolkodtam rajta. Azóta is óvom, megbecsülöm. Már annak örültem, hogy csak 9 kiló. Előbb takarítottam, most csillog-villog! :D Koszban ki sem viszem.
497. Dodi44
2017. dec. 22. 14:03

A bicajok is, mint minden mas, ujra tervezesi folyamatokon esnek at.

Egyre kulonosebb formakban tunnek fel a netten. Egyesek azt mondjak, hogy a technika fejlodese teljesen megfertozi az eredeti conceptciojat a bicajoknak.

Pl. a Tour De France -on egy olasz versenyzot azert disqualifikaltak, mert a bicaja sulya kevesebb volt 10 grammal a megengedettnel.

Hat igen az orszaguti bicajok egyre Aero Dinamikusabbak es kissebb sulyuak lesznek. Manapsag mar egy hetkilos koruli bicaj az igazi.

A multkor megneztem egy osszehasonlitast egy husz eves verseny bicaj osszehasonlitasat egy mai kiserletek eredmenyeivel osszealitott bicajaval.

A kutatasok, kiserletek, egyre jobb eredmenyeket ernek el. Am mar nem nagy lepesekben haladnak elore, manapsag mar ugy tunik, hogy az eredmenyek felbukkanasai mar sokkal kissebbek manapsag...

Az egyik versenyen a vegeztevel, az egyik vesztes versenyzo egykezzel felemelte a verseny bicajat es foldhoz vagta! -mire Carbon Fibre vaza kettetort!

A szivem szakadt meg!

Micsoda pocsekolas, vandalizmus!

Ez az amikor nem magukat hibaztatjak, mert a gep a hibas, amiert nem ok nyertek,,, pedig az a bicaj hibatlanul mukodott.

A motorja volt gyonge. De agyban is...

496. Leoborta (válaszként erre: 495. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 20. 20:30
:o (y)
495. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 494. - Leoborta)
2017. dec. 20. 13:44

[link]



Bocsánat, visszanéztem, hogy mit nem értesz.


Én sem értem, mit másoltam be. :)


Remélem ez már sikerülni fog!

494. Leoborta (válaszként erre: 492. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 20. 09:22
?
493. Dodi44
2017. dec. 20. 00:30
Felenk ho van a foldon, nincs bicajozas...
2017. dec. 19. 17:42

Egy szuper ötlet.


[link]

2017. dec. 19. 07:36
Azok a sportosabb vázú női bicók. Nekem van városi, hasonló ahhoz a csepelhez, meg van sportos, ami még az előbbi CTM-nél is magasabb. Csak egy leheletnyivel alacsonyabb a férfi vázastól. Úgy stabilabb a váz, de azért női az. Azzal nem melóba járok, hanem vadulok erre-arra.
490. globus (válaszként erre: 489. - Globus)
2017. dec. 18. 21:50

Ezt nevezem rossz vázú nőinek

[link]

Ez pedig a jó

[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook