Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


69. Dodi44 (válaszként erre: 68. - Spatifillum)
2016. márc. 4. 22:17

Hat ugy latom, jol kitekertem a dal szoveget! :)))


Hogy a bicaj milyen szinu, az nem valtoztat semmit, a bicaj leg ertekesebb alkoto eleme a motorja! Egy jo motor minden biciklit jol porget...

Hajdanan egy kerekes egyesuletben koptattam a bicajokat, ermeket Edesanyam egy ciposdobozba gyujtotte, de az evek mulasa elvette a bicaj fenyet, es az MZ motorbicaj fenyesebb lett elottem! Es hat ahogy sok sok holdtolte elmult azota, amikor meg ermeket osztottak akik a csoport elen ertek at a vonalon, az is a multe lett... A motor is lelassult... de meg mindig eleg jol gurul a bicaj. Ket evvel ezelott, kimentem egy jo bicaj utra, eleg jol haladtam, es az egy kis domb aljan utolert egy joval ujjabb "motoru" holgy, bicajan is lattam, nem volt kezdo", persze en majd utanna ragadok a dombra felfele, es ugy nekem konnyebb lesz a tekeres a motoromnak... Hat tekerek, tekerek, es kozben no"lt a tavolsag kozottunk... Bebizonyosodott ujra, hogy nem vagyon mar huszon eves... De azert nem adtam fol, es azota is lekopott egy hatso gumi futo felulete. Tavaszra fogom kicserelni, mert mar megvettem... Mivel a motorom kompressioja legyengult, hogy ha a teljesitmeny nem "fenyes" mar, ezert vettem egy par szep piros kulsot!!!

A venparipa fejen a virag is ko'ro'va' valik, de azert a kocsi meg "fenyes" lehet... :DDD

Mar most ijesztgetem magam, hogy a regi utamat fogom ujra tekerni!

Ugyan is van egy mellettunk elmeno ut amely a to partjara megy ki, ahol egy pici kikotoben a csonakokat szoktak berakni a vizbe. Az a hely tolem oda-vissza 40km. Hetente ketszer megtettem, de azota eltelt mar egy par holdtolte... De jon a TAVASZ! :DDD

Feluton, a csonak berakasoknal padok is vannak es kisse megpihenni, jo szorakozas figyelni a csonak vizrerakassal bibelodo embereket...

Hogy megemlitsem egyszer egy tavasszal amikor az en csonakomat eloszortettem bele a vizbe, hat en is szepen elokeszultem, es hattal tolattam bele a vizbe a csonak utanfutojat, a kotelek, felszereles elokeszitve, minden rendben is ment latszolag. A csonak lebegett a vizen, kisse hatrebb huztam,hogy az utanfutoja szepen kicsusszon a csonak alol, mivel a viz ugy is leemelte mar rola, elhuztam a kocsival es leparkoltam, szerencsere nem volt messze aparkoloja, es ahogy jovok vissza, latom a csonak egy kicsit mintha lejjebb lenne a vizben mint szokott... Amit egyre kozeledek, biz'a vizet latok a csonak padlojan! A csonak hatso reszen van egy lyuk, amin miutan a csonakot kivettuk a vizbol, az esetleges belekerult vizet kiengedjuk azon a likon. De senki sem mondta meg annak a viznek, hogy azon csak kifele szabad folynia, nem befele, csak egy gumis dugo, amit teljesen bele kell abba a likba nyomni es elforditani egy kart rajta, ami a dugo atmerojet megnoveli. Hat a dugo a helyen volt csak a karocskaja egyenesen allt nem elforditva! Ezert a kulso viznyomastol kipattant es a viz jott a csonakba vendegsegbe. Beugrottam a csonakba, egybol be a hatuljaba, aldottam a gondolatat annak aki egy rovid kis lancot erositett a dugora! Nem kellett keresni sokaig, es azonnal bedugtam a helyere es elforditottam a karjat!!! Hal'Istennek a vizpumpam motorja mukodott, ami kinyomta a folosleges "vendegemet".

Biztositalak, tobbe soha el nem felejtettem duplan is ellenorizni azt a franya dugot!!! Persze, ahova maskor en ultem le a bicajozas fel utjan pihenni, most masok ultek, es masok vidultam az en ugralasomon...

2016. márc. 4. 09:01

OFF: utánanéztem...

[link]

2016. márc. 4. 08:59

Nem ismerem, de rendben, már évek óta nem énekelek, itt az ideje:)


Ma szeles, esős hideg idő van, maradok itthon (a szerződésem is lejárt).


Ahogy írod:) Ha biciklizel, akkor magadnak diktálod a tempót, persze nem mindegy, hogy kemping, MTB vagy citybiciklivel közlekedsz:)

Nekem olcsó MTB van terepgumival ellátva. Ehhez hasonló, de az enyém hamisított és sem a váltója sem a fékje nem Shimano:)

[link]


Persze, nem ennyibe került és nem rózsaszín...kb 10 éves és 22 000 FT körül...

Hiába a Neuzer felirat, szerintem noname, pedig bicikliboltból hozta a férjem és a lányaim is ilyennel rendelkeznek.


Szóval, ma nem alkalmas az idő egy kis tekerésre, tekergésre.

66. Dodi44 (válaszként erre: 65. - Spatifillum)
2016. márc. 3. 23:54

Akkor ha megengeded, atkarolom a vallad, es elenekeljuk:

Falu vegen van egy haz, falu vegen ujhidra fidrom galicaszikszom van egy haz!

Utanna, miutan jol berekedtunk mindketten, megolajozzuk azt a ketkereku csodabogarat!

[bizonnyara lattad azokat az internetes ismertetoket, amelyek hirdetik azokat az electromos bicajkerekeket, amelynek az kerekozepeben az agyaba van a motorjuk beepitve, es az elso, vagy a hatso kereket kell csak kicserelni vele! es a kormanyra kell csavarozni a sebesseg szabalyzojukat. Van 24, 36, es 48 voltos ujratolthetos akkumulatorokkal mukodok is. En is nezegettem a 36 voltos valtozatat, de akkor talan olyan lenne az a bicajozas, mint amikor a kutyust elviszem setalni es egy par haztombkorul korul megyunk, de kocsival... :DDD

2016. márc. 3. 21:53

...viszem a szervízbe, megkérem a tulajt, hogy olajozzák meg. Nem tudom, van-e alkalmazottja már, jó ideje állandóan hirdet.

Nem hiszem, hogy ő szerelne....versenyző volt.


Mindenhova biciklivel megyek, látszik, hogy a falu (hivatalosan város) végén lakom.

64. Dodi44
2016. márc. 1. 06:00
Hat egy kis tavaszi karbantartas-ellenorzes enyhe olajosrongyal letorlese a bicajnak nem art meg... :)
2016. febr. 29. 21:04

Rendszeresen biciklizem, de a szereléshez egyáltalán nem értek.

Túlélőkészlet van nálam: pumpa, esőruha(dzseki+nadrág), szilikongumis lámpák (nem merem a járművön hagyni, simán lelopható). Sajnos A fékem nagyon zajos, időnként szervízre szorul, mert nem fog.

62. Dodi44
2016. febr. 29. 06:11

Lassankent ra kell gondolnunk, megolajozni a bicajunk lancat, a kormanyt, hajtokart, elso es hatsokerekeket oldalra megmozgatni, lotyog e a csapanya, a gumik eleg kemenyek e meg az uj szezonra...


Tehat: figyeljunk nagy epedo"n, hogy mitortenik a lepedon"

(Rimhanyo Romhanyi: A Mozi )

Ha masra gondoltal, gondoltal e mar a purgatoriumra?!

61. Shanalyl (válaszként erre: 59. - Kangaroo Island)
2015. okt. 12. 10:24
Itt esik, de én felvettem az esőruhát és hajrá. Az a baj, h így a bukót nem tudom felvenni. Most nézem, h van-e valami vízálló huzat, amit fel lehet rá húzni.
60. Dodi44
2015. okt. 10. 07:49

Sziasztok lanyok!

Ha gondoljatok, szivesen megosztanek egy par tippet, otletet a bicajok utkozbeni gumik csereleseben, javitasaban, a bicaj karbantartasaval, javitasaval kapcsolatban.

2015. okt. 9. 08:17
Na ki bringázik ilyen rettenet időben? Én már 1 hete nem tekertem, hiányzik is :( és jövő hétre még nagyobb esőt mond :(((
58. Channa* (válaszként erre: 55. - Kata7555)
2015. okt. 4. 12:16
Szerintem én is a vicajozástól fáztam meg. Ugye tekerek 45-50 percet jól kizzadok és hideg van hozzá. Úgy 2 hete elmentem hétfőn bicajjal, másnap már dolgozni is alig bírtam menni. És azóta sem gyógyultam meg igazán, jgy marad a hétvégi bicajozás, ha jó idő van. Tegnap is voltunk és ma is megyünk:D
57. tavaszilány (válaszként erre: 56. - Fiore)
2015. okt. 4. 11:55

Békésen ácsorgott, nem számítottam rá, hogy közvetlenül elém lép majd. Amúgy Bp-en a bicikliutak tele vannak gyalogosokkal, ha rájuk mersz csengetni, gyakran még ők vannak felháborodva.

Egyébként gondolhatod, hogy nem szándékosan ütöttem el!!?

Kettőnk közül ő volt rossz helyen, ráadásul figyelmetlenül indult el keresztbe, egyáltalán nem gondolom, hogy az én hibám volt.

Csak zárójelben jegyezném meg: ha Te átmész az úttesten, neked is körbe kell előtte nézned különben könnyen megeshet, hogy elütnek :).

56. fiore (válaszként erre: 44. - Tavaszilány)
2015. okt. 2. 19:55
Ha láttad miért nem csengettél,időben?
55. Kata7555 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. okt. 2. 19:51

Szia!


Én is nyáron járok bicajjal, kis különbség, hogy én 1 órát bicajozok oda is vissza is :)

Ha már jön a rosszabb idő, én már nem nagyon merek bicajjal járni.. Sajna 1-2 hete sikerült nekem is így megfázni :(

54. Shanalyl (válaszként erre: 53. - Tavaszilány)
2015. okt. 2. 07:34

Most elképzeltem, ahogy jövök reggel a maszkban. :D


A futósapi jó ötlet, köszönöm! Most pl egy vékony futókesztyűben tekerek, mert nekem már lefagy a mancsom a reggeli hidegben, később meg erre jön egy melegebb darab.

53. tavaszilány (válaszként erre: 52. - Shanalyl)
2015. okt. 1. 18:06
Lehet kapni biciklis maszkot, igaz, úgy néz ki benne az ember, mintha betörni indulna, de jó meleg. Nekem még nincs, a férjem szokta télen használni. Ja és a sisak alá lehet venni futósapkát, az elég vékony, de mégis melegít.
2015. okt. 1. 13:37

Kérdés: nekem "kötelező" a bukósisak viselés a munkábabringázáshoz, de tavasszal kezdtem hordani, amikor már jó idő volt. Hogy a fenébe lehet azt megoldani, h ne fagyjon le az ember feje benne télen? Aláveszitek a sapót, vagy hogy? Van egy kedvenc, vastag, lógós, manófüles sapim, de az tuti nem jó alá, mert van egy ilyen lógós bojtos antenna a tetején is...Elég alá egy sima vékony sapi?


Fülvédőt nem akarok, mert nagyon sok infót a közlekedéshez a fülemmel fogok fel (nem is értem, h lehet zenével bringázni :D) és alapból kicsit süki vagyok, a fülvédőből semmit nem fogok hallani.

2015. szept. 26. 16:19
Sziasztok! Én is bringával járok, de nekem gyalog is csak kb. 10 percre van a melóhelyem, Így aztán bicóval csak 5 perc, vagy még annyi sincs. Hát, szerencsés vagyok, mi tagadás :)
2015. szept. 22. 11:00
Ja, én ma reggel nagyon fáztam, a kézfejem...meg a térdem, szóval venni kell térdvédőt meg kesztyűt...azt csak húzni kell, nem venni szerencsére :D
49. NemOxi
2015. szept. 22. 10:59
(Deák Ferenc utca az Árpád úti felüljáró mellett, a vasútállomásnál)
2015. szept. 22. 10:59

Szépjóreggelt!

Ki volt ma bringás reggelin? :) Fini volt a croissant, meg volt cappuccino és narancslé, tök jó kezdeményezés, kb 20x annyian voltunk az utakon, mint általában.

Viszont ma hétszentségeltem rendesen, mert a hülye autósok az istenért se akartak átengedni a zebrán, oda se néz, hogy át akar-e valaki menni...ott csapkodtam a kormányt már :D

47. NemOxi
2015. szept. 22. 10:58

Én is cangával járok, amíg nincs túl hideg.

Csak a kezem fázik nagyon, hiába a kesztyű. És valami nyakvédő elengedhetetlen, asztmás vagyok, hamar kapkodom a levegőt. :)


Újpesten én a Deák Ferenc utcában szervízeltettem, amíg ott laktam. Szerettem őket.

2015. szept. 21. 19:50

Lányok!

Még jó, hogy nem lett bajotok! Úr isten! Elütni és elesni, összeütközni....

Vigyázzatok!

45. Kangaroo Island (válaszként erre: 44. - Tavaszilány)
2015. szept. 21. 14:35

ez a csütörtök/péntek egy ilyen nap volt úgy látszik, én pénteken ütköztem bringással :D

de én voltam a hibás, mert nem jeleztem hogy fordulok balra, nem hallottam, hogy jön, de rendes volt a csaj, mert még ő kért elnézést, mondtam neki hogy nehogy ő kérjen, én voltam a hibás, de egyikőnk se esett el, meg nem lett bajunk.

2015. szept. 21. 13:33

Hát csajok, én csütörtökön, munkából hazafelé menet elütöttem egy nőt.

Persze nem szándékosan. A bicikliúton haladtam, ő baloldalt állt, félig háttal. Egyszercsak megindult keresztbe, de se jobbra-se balra nem nézett és már nem tudtam megállni (pedig nem száguldozok egyáltalán). Mindketten elestünk, de még ő volt felháborodva, hogy miért nem megyek másik bicikliúton(wtf??)....Kinézetre egy átlagos, normális 50es nőci volt, na de ami a száján kijött..azt egy kocsis is megirigyelhetné! Szerencsére komolyabb baj nem lett.

43. gyöngyszemü (válaszként erre: 42. - Kangaroo Island)
2015. szept. 21. 10:02
Hát igen végül is ez is egy "szakma".
42. Kangaroo Island (válaszként erre: 37. - Gyöngyszemü)
2015. szept. 21. 09:03
kérdeztem a múltkor a bringaszervízben, hogy van-e ilyen gyorstalpaló, azt mondták, hogy nincs, csak az OKJ vagy autodidakta módon...
41. Kangaroo Island (válaszként erre: 40. - Gyöngyszemü)
2015. szept. 21. 09:02
barátnőmnek velük is volt gondja :D mondjuk leginkább a stílusukkal
40. gyöngyszemü (válaszként erre: 39. - Channa*)
2015. szept. 20. 14:51
Igen a vasút állomás alatt, a két metró lejárat között. Csak ajánlani tudom, Jók! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook