Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munka Stájerországban fórum

Munka Stájerországban (beszélgetős fórum)


2014. máj. 31. 11:56

az iskolával kapcsolatban nem tudok segíteni. anyámék Dortmundban élnek 2 éve és hugomat gond nélkül betudta íratni suliba. bár neki volt egy kis segítsége mert van kint ismerőse.

lakásbérlés drága. min. 200000 havonta + rezsi. jobban jártok ha munkáltatón keresztül kér a párod albèrletet egy darabíg megteszi ezis amíg nem tudjátok mi, merre, hogyan,? nem rossz lakást ad a munkáltató.

tb és egyéb járulékokat is a munkáltató intézi elvileg a párodnak. nektek nemtudom hogyan mert én egyedül voltam kint. de ha bementek a kinti magyar nagykövetségre biztos segítenek. ám érdemes megszakadni kint mert ha megvan a folyamatos 5év munkaviszony megszakítás nélkül akkor onnan igényelhetitek a nyugdíjat. magyar cég által indul ki párod vagy egyéníleg?

2014. máj. 31. 10:46
ezt nagyon jó hallani, mert a terveink szerint pár hónap után követnénk a férjem és kitelepülnénk. Van információd arról, hogy kint lakásbérlés, általános iskola ahol magyar gyerekek járhatnak, orvosi ellátás, hogy van? Próbálok az interneten keresgélni de sajnos nagyon kevés információt találok
2014. máj. 31. 05:46
általában a magyarokkal megvannak elégedve....
2014. máj. 31. 05:44
velem nem szemétkedtek.
2014. máj. 30. 23:01
sajnos a férjemnek nincs szakképzettsége pénzügyi területen dolgozott itthon, kint kisegítő vagyis inkább betanított munkásként fog dolgozni az autóiparban. Mi a tapasztalatod, hogy fogadják kint a külföldi munkavállalókat?
2014. máj. 30. 22:20

fémiparban dolgoztam kint mínősített hegesztőként. magyar leányvállalat által voltam kint kiküldetésben.

nekem ők rendeztek mindent. tulajdonképpen jó tapasztalataim vannak, német nyelv annyíra nem kellett max ha boltba mentem és a termináloknál.

2014. máj. 30. 22:14
milyen tapasztalataid vannak? milyen területen dolgoztál/dolgozol?
2014. máj. 30. 22:10
igen
2014. máj. 30. 22:04
Férjem most készül Stájerországban munkát vállalni, ha van valakinek akár negatív akár pozitív tapasztaltatta és, hogy mire figyeljen kérem ossza meg velem. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook