Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munka-para a gyed lejárat közeledtével!!!! fórum

Munka-para a gyed lejárat közeledtével!!!! (beszélgetős fórum)


13. c9f9b53798 (válaszként erre: 11. - Ezazteee)
2013. jan. 7. 13:07

Sok igazságot írtál. Nekem megvan a munkahelyem, egyenlőre biztos, de azt gyerek mellett KÉPTELENSÉG ellátni, úgy, hogy előbb-utóbb fegyelmit ne kapjak valami hiányosság miatt. A gyerek előtt sokszor (legtöbbször) bementem reggel hét-nyolc között, és este öt-hat előtt nem álltam fel, de az év eleji hajrában volt, mikor éjszakákig dolgozni kellett:(.


Nekem a férjem is ingázik, napi másfél órát vesz ez el, de a jobb fizetésért bevállalta, egy nagymama él itt a városon belül, de még soká lesz nyugdíjas (délelőtt-délután jár felváltva), a szüleim pedig 40 perc autóútra, igaz ők talán-talán (!!!) két-két és fél év múlva nyugdíjasok lesznek.


Mi emiatt szeretnénk, hogy ha hároméves koráig a Kistestvér a pocimban lenne legalább, ha nem is születik meg, csak utána, sem gond, de legalább nem tudnának megint felmondani, és "telik az idő", ha már legalább egy nyugdíjas szülő lenne, már jó, ha beteg a gyerek, bármi. Az én és a férjem munkahelye sem tolerálná, ha táppénzre jönnénk...


Szar egy helyzet!

2013. jan. 7. 10:52
Nálunk is úgy lehet bölibe jelentkezni hogy van a munkáltatótól igazolás.Nálunk lenne majd munka csak ugye az se mindegy hány órás.
2013. jan. 7. 09:52
Sziasztok, nekem is égető kérdés ez, az én picurom most januárban lesz három. Mivel Erdélyben éltem még a születésekor földrajzi okoból nem tudok visszamenni a munkahelyemre. Interjú erejéig sincs kire hagynom a fiam, miel nagyszülők, rokonok határon túl, barátok dolgoznak.Volt olyan is, hogy azért nem mentem el interjúra, mert nem tudtam megoldani a gyerekfelügyeletet, max a párom tud elkérezni a munkahelyéről ilyen esetben. Mi úgy gondoltuk, hogy akkor a családi napközi lenne a megldás, mert ott nem kérdik, hogy dolgozol-e, csak fizess. Találtam nagy nehzen egy olyat, ami árban jobb, mint a többi, 45 ezer a szokásos 8o-hoz képest, decemberben el is kezdtük, s sok gond se volt, már kezdte megszni, párszor ott is aludt, aztán a vakáció előtt közölték, hogy nem mehetünk januártól, mert nem tudnak a 7 gerekhez 2 embert alakalmazni, 5 kell ahhoz, hogy megfeleljen egy pedagógussal, s mi mentünk legkésőbb, ezért tőlünk vállnak meg. PFFF, még most is ideges vagyok tőle. Egyrészt már pont megszokta, ami amúgyis nehéz ovikezdéskor, hát még ha váltani kell, s azt se lehet egyből, mert ugye keresni kell mást, ki is esik meg minden. A pénzt sem tartom igazságosnak, decemberben eleve ünnepek miatt gy héttel kevesebb volt, első héten másfél -két órákat voltunk csak ott, második hét felénél beteg lett s kimaradtunk pár napra, tehát ott alvás és evés kb 1 hét volt s ezért fizettem 45 ezer forintot. Meg azt se tudom, hogy higyem-e, hogy elsején még nem tudták, hogy ez lesz, 16.-án meg már igen, nem törödnek a gyerekkel, csak hogy szedjenek be még egy havi pénzt. Most meg 8o ezer alattit nem lehet találni, azt meg úgy is sokna találom, ha ketten dolgozunk. Meg amit nem értek, hogy szinte minden ovi, családi 5-ig van, viszont a munkahelyek nem 4-ig, a legtöbb min. 5-ig van
2013. jan. 7. 09:06

ha van módotok rá,költözzetek nyugatabbra :)

Fejérben pl szerencsére van munkalehetőség rendesen :)

9. Cippora (válaszként erre: 8. - CrystalPhoenix)
2013. jan. 7. 08:04
Szabolcsban lakunk,talán azért mert itt nagyon nehéz munkát találni.
8. CrystalPhoenix (válaszként erre: 7. - Cippora)
2013. jan. 7. 07:29
hát nem tudom... itt meg mindenhol teltház van a bölcsiben..
7. Cippora (válaszként erre: 6. - Szofi2)
2013. jan. 7. 07:26
Gyed mellett nem járhat a gyerek,ezt nem a bölcsi találta ki,hanem törvényileg van előírva.Nálunk munkáltatói igazolás,és munkáltatói szándéknyilatkozat is kell,szóval ha nincs bejelentett munkaviszonyod nem viheted a gyereket.Meg is látszik,2-3 éve még ölték egymást a szülők a helyért,most panganak a bölcsődék...
6. szofi2 (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2013. jan. 6. 22:25
Itt a gyed lemondásról kell az igazolás! Persze jogos, hogy gyed mellett ne legyen már bölcsiben a gyerek de szerintem valamennyi türelmi időt hagyhatnának munkakeresésre! Mondjuk egy hónapot. Nem arra gondolok amikor már elmúlt két éves a gyerek, hanem ha előtte szeretnél még munkát találni!
5. szofi2 (válaszként erre: 2. - Levra006)
2013. jan. 6. 22:22
Budapesten élek de itt sem túl rózsás a helyzet szerintem!
4. c9f9b53798 (válaszként erre: 2. - Levra006)
2013. jan. 6. 22:13
Én borsodból:( - szintén ez a helyzet, SEMMI!!!
2013. jan. 6. 22:12

Nálunk olyan helyhiány van, hogy csak annak a gyereke mehet a bölcsibe, aki hoz igazolást arról, hogy dolgozik.


Tehát, akinek közben megszűnt a munkaviszonya, és nem tudott még másikat találni, az marad otthon a gyerek három éves koráig, és keresgél (itt legalábbis a környezetemben). Néha még egy év alatt sem lehet új munkát találni:(.

2013. jan. 6. 22:09
Én már most ezen parázok, pedig még csak 8 hónapos a kicsi. Te melyik megyében élsz? Én Heves...itt nincs nagy munkaáradat.
2013. jan. 6. 22:00

Sziasztok!

Hamarosan lejár a gyed-em és már most aggódom, hogy hogyan tovább! Régi munkahelyem megszűnt. Egyenlőre rengeteg kérdés kavarog bennem! Felveszik-e a lányt a bölcsibe és ha igen akkor azonnal le kell mondanom a gyed-et? Jelenleg még nem tudok állásinterjúkra járni mert nem tudom mikortól kezdi a bölcsit a picúr? Sajnos nekem fontos, hogy az ellátás és az első fizu között ne legyen szünet - vagy legalábbis ne hónapok! Ha van valaki aki hasonló cipőben jár jöjjön és beszélgessünk!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook