Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munka nélkül kezdeni 2012-t! fórum

Munka nélkül kezdeni 2012-t! (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 83. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 17. 18:32
Nálatok szerencse van akkor, mert erre fele nincs ilyen lehetőség közmunka keretében irodára menni, ill. büfében, konyhára...stb. Annyi munkanélküli van, és olyna kevés hely, hogy nem tesznek be "bárkit" akárhova. Az meg, hogy végzettség alapján küldenek ledolgozni a segélyt, már rég megszűnt, most már nem tesznek különbséget alap, közép és felsőfok esetén. Nekem hiába van diplomám, nyelvvizsgám és 5 oklevelem, nem ér semmit, mert ezzel jó vagyok seperni az utcát: ) :S
85. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - E554d7f096)
2012. jan. 17. 15:41
Én is.
84. 31c1daa9fa (válaszként erre: 83. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 17. 15:04
na, miért olvastam közhasznút? bocs. hülye vagyok ma.
83. 31c1daa9fa (válaszként erre: 81. - Bec4dfe1b4)
2012. jan. 17. 15:01
Közmunkaprogram, és közhasznú között óriási a különbség. Nem szabad keverni. Közhasznúban egy irodában dolgoztam 8 hónapig, 8 órában, mint adatfeldolgozó( győri tb), közmunkaprogramban meg végzettség által küldenek ledolgozni a szoc.segélyt, ami nem csak az utcát jelenti, hanem mehetsz konyhára, suliba büfésnek, vagy portásnak, miegymás. A kettő nem ugyanaz. Az egyik pályázat által megnyert program, a másik nem.
82. 31c1daa9fa (válaszként erre: 81. - Bec4dfe1b4)
2012. jan. 17. 14:52

Hmm...Szögezzük le, nem kilincseltem segélyért, hanem lejárt a munkanélkülim, ami után kapom a szociális segélyt, mert ledolgoztam. Az új törvény szerint csak az kapja meg, aki ledolgozta. Megvolt. Sem hajléktalan, sem sötét bőrű nem vagyok, az aljanéphez sosem tartoztam.

Bár gyerekem nincs, de szintén hasznos vagyok saját magam számára is, azaz takarítok, főzök, mosok, és pár óra múlva egy haldokló ember utolsó perceit fogom végigasszisztálni. Szóval hasznos leszek.

Több szakmám van, nyelvvizsgám, etc, érettségim folyamatban, jövőre végzek. Oklevelem is van, 3 is. Nem vagyok buta, sem műveletlen, lehet még olyan ronda se. Nekem sem büdös a munka.


Ja, a lényeg: roma vagyok. :)

81. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 80. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 17. 14:21

én nem kapok segélyt, nem kértem. EGy szerencsém van, hogy van egy férjem, és azért keres. Ezt is szégyellem. Wow, eltartott vagyok :S, pedig nincs nagy igényem semmiben, hogy lehúzzam a családi kasszát, sose könyörögtem semmiért, és nem vagyok költekezős típus, előbb veszek a picurnak valami játékot, mint magamnak. Ennyit az eltartásról. Ledolgozom itthon kérés nélkül, próbálok hasznos lenni a saját házamban, mosok, főzök, takarítok :D na jó, azért a férjem szokott mosogatni :)))

Visszatérve erre az egészre, én még segélyt se mertem kérni, mert közölte velem a munkaügyis, hogy ne reménykedjek, hiába van annyi végzettségem, nem számít, mert itt nálunk a legjobb szakma az utcaseprő vagy a szemétszedő, irodára a csókosok jutnak, én meg nem vagyok az... Hát ilyen áron nem kell segély, nem azért tanultam ennyit, hogy ez legyen belőlem. Más szemetét meg nem vagyok hajlandó felszedni, nekem anno megtanították, hogy ne szemeteljek, a többieknek is legyen tilos, ha meg valaki szemetel, szedje fel azt saját maga! Csodásan mutatna az önéletrajzomban az oklevelek mellett a legutolsó tevékenységem: szemétszedő közmunkás...

Mellesleg meg mivel kisgyerekem van, erre fele a közmunka program szereplői főleg hajléktalanok, vagy szép napbarnított emberkék, vagy tényleg az a tipikus aljanép - hát a nőknek van egyfajta természete, még megpakolnának, ha beszólnék, a férfiak meg elkapnának egy bokorban és megerőszakolnának.... a többiről meg nem is beszélve, milyen betegségeket hordoznak össze ezek.... Tisztelet a KIVÉTELNEK! mert az is akad sajnos... bocs, hogy ilyen bunkónak tűnök, de erre fele ez a szomorú tapasztalat.. női segédmunkások főleg cigány nőkből tevődnek össze, de abból a harácsoló semmirekelőből. Férfiak közt vegyes az összetétel,főleg segédmunkások kerülnek ki, és ritka kivétel, ha esetleg becsapódik pár diplomás közéjük, kinézik őket, beszólnak nekik, míg ők dohányoznak, addig szegény jobb, műveltebb emberek meg dolgoznak..ilyen közé nem megyek... nem büdös a munka, de azért van egy határ.

80. 31c1daa9fa (válaszként erre: 79. - Bec4dfe1b4)
2012. jan. 17. 14:06
Minden sorral egyetértek. 5 hónapja vagyok itthon. Fetrengek a szarban. Bizonyítványok, papírok hada sorakozik a polcomon, mindhiába. Az egyik legalább arra jó, hogy kitámasztottam vele a könyveimet, nem dőlnek el. Nyugdíjról nem álmodozok, gyerekről, családról lemondtam. Megőrülök! Mindig dolgoztam, és igen, marha ciki úton útfélen magyarázni, hogy nem dolgozok. A második mondattól totál rosszul vagyok: De legalább kapsz segélyt? Aha, kapok b+, mert azt is ledolgoztatták velem, de legalább dolgoztam.
2012. jan. 17. 13:59

Csatlakozom hozzátok, több, mint 4 éve vagyok munka nélkül.... Végzettségem, oklevelem egy rakat, sz..r helyen lakok, helyhez is vagyok kötve,ismerettségi szintem a bányászbéka segge alatt...

Ti, akik hosszabb ideje vagytok otthon, hogy bírjátok ki? Nem érzitek magatokat megalázva? Én irtóan, már azt se tudom, hogy szóljak az emberekhez, pedig régen meg be nem állt a szám... Ennyit a négy fal közé zárásról, hiába mozdulok ki napi szinten, azért a napi munkahelyi kapcsolat mégis csak más...

Milyen módszerrel kerestek állást? Én újsághirdetésben keresgélek, netes hirdetések között, több online fejvadászhoz regeltem, küldözgetem az összes cégnek az önéletrajzom, mégha nem is kérik, és még vissza se jeleznek. Megjegyzem, normális önéletrajzzal rendelkezem, és még annyira se vagyok méltó, hogy vissza írjanak vagyreagáljanak az álláshirdetők/munkáltatók... :S Szomorú, a Tb-m magam fizetem, biztosított nem vagyok, csak jogosultként szereplek.

Kezdek összetörni lelkileg, főleg társaságban, ha megkérdezik mivel foglalkozom, már égőnek érzem a munkanélküli szót, körülírni, jelenleg nem dolgozok..stb, kilógónak érzem magam a tömegből, és ro...l bántja az egóm, hogy azt már elfogadom, hogy semmi nyugdíjam nem fog lenni, de hogy még a közeljövőben se látok semmi esélyt egy állásra, kész... főleg a mostani gazdasági helyzetre hivatkozva..tömeges elbocsájtások...nesze neked egymillió "új" munkahely

2012. jan. 17. 13:45
nem vagy egyedül
77. Kocckamano (válaszként erre: 76. - 171925f409)
2012. jan. 2. 17:04

Ha csak ennyi lenne...

Mondjuk én azt mondom szarból várat nem lehet...de ami itt megy az már finoman kifejezve is szánalmas.

76. 171925f409 (válaszként erre: 75. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 17:03
Igen Ők olyan cuccokat kidobnak amiket mi símán még elhasználunk
75. Kocckamano (válaszként erre: 72. - 171925f409)
2012. jan. 2. 17:02
Nem is ismerik azt a kifejezést hogy segély mert soha nem szorultak rá!
74. 171925f409 (válaszként erre: 73. - 76ea67e69d)
2012. jan. 2. 17:02
persze arra nem szabad csak ismerettségre.
2012. jan. 2. 17:00
nővérem kint van németben 4 éve, most váltott ott kint egy másik melóra pulykafeldolgozóban van ő és fia. nővérem az utolsó reményem kijutni. hirdetésre menni öngyilkosság
72. 171925f409 (válaszként erre: 71. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 17:00

Igen ez igaz

Én azt mondom ott fent a nagyon a parlamentem például próbáljanak megélni havi 28 ezer forintos segélyből

71. Kocckamano (válaszként erre: 70. - 171925f409)
2012. jan. 2. 16:55
Nem is meglepő ha sokan külföldre mennek,kicsit más világ mint amiben mi élünk,itt még ami rossz is lehet mindig eggyel rosszabb.
70. 171925f409 (válaszként erre: 69. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 16:52
Lehet.Nagyon sokan kimennek külföldre igazuk is van itt semmi lehetőség.Kint olyan jól keresnek egyik ismerösöm Angliában van konyhán havi 6-700 ezer forintot keres átszámítva
69. Kocckamano (válaszként erre: 68. - 171925f409)
2012. jan. 2. 16:50
szerintem már most kell hozzá.
2012. jan. 2. 16:48
Vagy ha találok egy jó munkát vagy nyelvtudás kell vagy több éves gyakorlat bonyolítják komoly már a wc-s néniken is érettségi fog kelleni
67. Kocckamano (válaszként erre: 65. - 76ea67e69d)
2012. jan. 2. 16:47
szomorú világ...sajnos.
66. Kocckamano (válaszként erre: 64. - 171925f409)
2012. jan. 2. 16:46
ezt a kérdést én is felteszem mindig magamnak!
65. 76ea67e69d (válaszként erre: 63. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 16:41
abc eladó, szerkezetlakatos, minősített hegesztő vagyok, gyakorlat nem sok, és nem is lessz ha nem adnak esélyt. nem megyek dunántulra hajduból soha többé munkás szálló, elegem van a sok igénytelen alkeszból,gyerekem nincsen. nem tudom lessz e. hogy lessz igy nép gyarapodás? segélyen vagyok és szégyenlem, nem is akartam menni de az ősök mondták jó az amig nem találsz munkát, itt vagyok 34 évesen életerősen szüleimmel és nem látom a kiutat. hogy alapitsak mire családot segélyre? áhh kösz de nem.
64. 171925f409 (válaszként erre: 63. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 16:40
Hát igen ezért tanultam évekig, hogy ott vagyok, hogy olyan munkát tudnák elvégezni amit 8 általánossal is megtehetnék akkor nem tanulok ennyit .
63. Kocckamano (válaszként erre: 62. - 171925f409)
2012. jan. 2. 16:33

Csodálkozni csak az csodálkozik akinek van keresete vagy úgy él és eltudja tartani a családját.

Én pályakezdő vagyok,és van végzettségem de gyakorlatom nincs ergo mintha nem lenne semmim.

62. 171925f409 (válaszként erre: 61. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 16:30

Igen:(Akkor nem is a végzettség tudás a lényeg sajnos.

Sorra szünek meg gyárak munka helyek és csodálkoznak , hogy kevesebb gyereket vállalnak az emberek vagy egyáltalán nem is mernek?:(

61. Kocckamano (válaszként erre: 60. - 171925f409)
2012. jan. 2. 16:28
Azért sajnos,mert olyan világban élünk,hogy diszkriminálnak a kép alapján,csak ez nincs kimondva,mert ugye azt meg nem szabad, de ami nincs kimondva attól még jelen van!
60. 171925f409 (válaszként erre: 59. - 76ea67e69d)
2012. jan. 2. 16:26
Főleg számomra az a durva, hogy minek kell fénykép?:((Sosem szerettem magamat idegenek kiadni bármivel vissza élhetnek még egy képpel is
59. 76ea67e69d (válaszként erre: 57. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 16:23
most azon filózom,,hmm amit látunk neten hirdetést küld el elérhetőségeidet önéletrajzod, az nem biztos hogy munkát takar, ez lehet információ szerzés is, bank ,biztositó ,reklámcégek, hát nem? ingyen kezükbenyomjuk az adatainkat. nem általánositok de elképzelhető.
58. 171925f409 (válaszként erre: 57. - Kocckamano)
2012. jan. 2. 16:22

Igen nincs munka hely hiába mondják van de nincs.

Mert ahol van egy jó ott biztos én leszek a 300 .ik ember aki jelentkezik:(

És sajnos a mai világba protekció nélkül nagyon nehéz érvényesülni

57. Kocckamano (válaszként erre: 55. - 171925f409)
2012. jan. 2. 16:20
Hát erről sincsenek valami jó tapasztalatok,a barátnőm is mesélte hiába vitte személyesen be rendszerint nem konkrétan a főnők kezébe került az önéletrajz,illetve vagy egyből ment az iratmegsemmisítőbe vagy halom kupac papír valamelyik aljára amit sosem láttak viszont.És igen e-mailben meg nem jeleznek vissza,akkor kérdem én még mit lehet tenni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook