Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munka multiknál és a bölcsőde? Összeegyeztethető? fórum

Munka multiknál és a bölcsőde? Összeegyeztethető? (beszélgetős fórum)


16. anyany (válaszként erre: 14. - Sajert)
2010. jún. 1. 15:07

nem nem nem dehogyis.

csak azt nem szeretném, hogyha a kislányom úgy élné meg a dolgot, hogy rám nem lehet számítani.

csak amíg dolgoztam nem volt ritka, hogy bementem reggeli ügyletesnek 6ra és délután 5kor még ott voltam. vagy ha normálban mentem, 7re, akkor este8kor még ott voltam, mert annyi volt a munkám.

2010. máj. 31. 19:05
Nálunk még bölcsi sincs így nem is tudom mit kezd az ember a gyerekkel akinél nincs nagymama, mert a városi bölcsibe föl sem veszik a vidéki gyereket:(
14. sajert (válaszként erre: 8. - Anyany)
2010. máj. 31. 16:05

Ne haragudj, de én ebből a bejegyzésedből azt szűrőm le, hogy MINDENÁRON TE akarsz menni a gyerekért.


Mi is még csak most tervezzük, hogy lesz, de ha lehet, akkor Apja viszi, hozza, nem csak az én privilégiumom lesz. Így én hamarabb be tudok majd menni dolgozni/később tudok eljönni, határidőknél meg pláne. Addig is el lesznek itthon a fiúk. Apát is be lehet fogni, nem váza, hogy eltörjön...


Ami nekem feltűnt az ittei bölcsivel kapcsolatban, hogy már fél négykor már ki van ürülve. Azt nem tudom, hogy mikor dolgoznak az Anyukák?? Én 8-16- ig hivatalosan, egyébként meg orrvérzésig határidőknél. A fiam, ha én viszem-hozom, akkor fél nyolctól fél ötig bölcsis lesz. Ha Apja viszi-hozza, akkor meg 8 előtt "beesnek", és már negyed négykor hozza el. Apával kocsiznak, velem majd buszozik a gyerek.


A házimunka is osztódni fog kétfelé, ez is már le van fektetve...

2010. máj. 31. 07:19
nem
2010. máj. 31. 00:29

engem már vissza sem vettek, mondván gyerekes, hiába mondta az fönököm, hogy ha dolgozom, akkor mindig lehet rám számítani...

Így nem is erőltettem, hogy visszavegyenek stabil délelőttösbe...

11. mamcili (válaszként erre: 8. - Anyany)
2010. máj. 31. 00:28

Nem leszel ettől rossz anya!

Attól még ugyanúgy törödhetsz vele, mint eddig, az elején kicsit nehéz lesz, de ez is természetes.

10. Tina87 (válaszként erre: 9. - Anyany)
2010. máj. 30. 22:40
nem szokták...kira kb egy hetet ment 3at otthon volt...rota, nátha, láz, kötőhártya, középfüll gyulladás...volt itt már minden...de még munkát se volt keresni időm, akkor gondolom egy munkahey se tolerálná ezt...
2010. máj. 30. 22:35

nagymama, család kb 300km-re lakik, mindkettő.

szóval lehet, hogy keresnem kell valami megbízható bébiszittert.


még egy kérdés, multiügyben.

valószínűleg eleinte sokat lesz beteg a gyerek.

azt tolerálják valahogy?

2010. máj. 30. 22:33

biztosan lesz olyan is, hogy apuka megy majd a kicsiért a bölcsibe. de azért mégiscsak én vagyok az anyja, szeretnék rá rendesen odafigyleni. nehogy az legyen, hogy eddig velem volt, aztán odalöktem a bölcsibe, és onnantól nem számíthat rám.


a bölcsis leállást megvárjuk, valahogy majdcsak kiblicceljük a gyessel.

7. trapiti (válaszként erre: 1. - Anyany)
2010. máj. 30. 22:03

Egyedül nem tudom, hogyan lehet megoldani... Azt tudod még csinálni, hogy azokon a napokon, amikor a férjed időben végez, akkor Ő hozza haza a bölcsiből és Te hosszúzol...


Én nem versenyszférában dolgozom, viszont havonta 4 ügyeletem van, ami azt jelenti hogy reggeltől másnap reggelig bent vagyok. Ilyenkor a férjem hozza el a lányomat délután, egész este kettesben vannak és másnap ő viszi be a bölcsibe.

2010. máj. 30. 21:51

Nálunk 3 hétre áll le a bölcsi.

De mivel jelenleg nem találok melót, nem probléma.

2010. máj. 30. 21:31

Szerencsére nekem ilyen problémám nem lesz szeptembertől, mikor bölcsis lesz a fiam, de én több helyről hallottam, hogy összebarátkoznak anyukák, és aki "ráér" az hozza el a csöppöket. Dettó ugyanez a 5 HETES bölcsis leállásnál, erre is jobb felkészülni (nyáron).

Vagy nagymama - ha elérhető és terhelhető, vagy szomszéd, vagy tesó, vagy valaki rokon, ismerős, barátnő, akit jól ismer a gyerek.

Azt tudni kell, legalábbis nálunk így van, hogy lista van leadva név szerint, hogy ki viheti el a gyereket.


Nem lesznek elnézőbbek a főnökök...

2010. máj. 30. 21:10

hát én igaz pénztáros voltam e közös megegyezéssel eljöttem, mert nem voltak megétrőek egy kicsit se.Én mondjuk egyedül nevelem a lánykám.De olyan összevissza beosztásban kellett dolgozni elötte is és nem kaptam engedményt, mondván akkor mindenki ezt kérné, és amúgy meg találnak másokat a munkára.Ennyit számított hogy többször voltam a hónap legjobbja :(

Hát így jártam, sajna...

2010. máj. 30. 21:06
Miért mondanak föl??
2010. máj. 30. 21:04
szóval addig legalább jó lenne dolgozni, amíg a gyes lejár. utána sztem úgyis felmondanak...
2010. máj. 30. 21:03

kereskedelmi multicégnél dolgozom, középvezető vagyok. az a problémám, hogy bár 8 órás a szerződésem, "kötetlen" munkaidőben dolgoztam.

a kislányom szeptembertől bölcsis lesz.és szeretnék visszamenni dolgozni. de valahogy le kellene fektetnem a szabályokat, mert bár nem egyedül nevelem, a férjem műszakos munkarendben dolgozik és nem tudna a bölcsibe értemenni. szóval nekem kell.

járt így már valaki más is?

hogy oldottátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook