Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Munka miatti derékfájdalom? Mi lehet a megoldás? fórum

Munka miatti derékfájdalom? Mi lehet a megoldás? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 1. 17:27
Egyébként ezt a munkavédelmisnek kell oktatnia :)
2011. máj. 1. 17:27

[link]


Munkavédelmi előírás szerinti súlynormák: nők – 20kg, 16-18 éves fiatalok – 20 kg, férfiak – 50 kg.


Kézi anyagmozgatás

Felemelés előtt:

 súlynorma szerint egy személy felemelheti-e;

 nincs-e rögzítve vagy lefagyva a teher;

 szükséges védőeszköz megléte.

Teher emelésekor

 teher biztos megfogása

 helyes testtartás, (egyenes hát, hajlított térd)

 teher egyenletes eloszlása,

 nagy terjedelmű teher vállon vagy háton

Letevés

 megfelelő hely (elbillenés, felborulás)

 alátét elhelyezés (ujj sérülés)

HOGYAN EMELJ BIZTONSÁGOSAN?

Ha valamit megfelelő módon szeretnél felemelni, kicsit terpeszd szét a lábadat, hogy stabilabb helyzetet vehess fel,

lábfejed mutasson abba az irányba, amelybe majd menni szeretnél.

Szorítsd le az álladat, húzd ki a hátadat és emeld fel a fejedet. Mérd fel a teher várható súlyát, óvatosan mozgasd –

billegesd meg. Ha úgy érzed, hogy túl nehéz, kérj segítséget, mielőtt elmozdítanád. A terhet vagy csomagot tartsd

minél közelebb a testedhez, a tenyereddel ragadd meg – ne az ujjbegyeddel- ne tedd szét a könyöködet. Használd

lábizmaidat arra, hogy az emelés legnehezebb részét elvégezzék, kíméld magad a felesleges erőfeszítésektől.

MINDIG A TÉRDEDET HAJLÍTSD BE, NE A HÁTADAT!!!

2011. ápr. 30. 19:25

Ha egyéb ok nincs a háttérben, nagyon jó a Rozmaring krém (Biomed), van forte változata is. Kicsit hűsít és aztán hat. Nálunk bevált:)

Esetleg házi praktikaként széles deréköv viselése segíthet figyelni a munka közbeni tartásra.

14. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Pritta)
2011. ápr. 30. 18:27
Orvosi vagy munkavédelmi oldalon;
13. c3e28a071f (válaszként erre: 9. - Lhoney)
2011. ápr. 30. 18:19
itt a fórumon is olvashatsz rólla bővebben,ha nincs a lakhelyedhez közel,akkor meglehet vásárolni kb 650e ft
12. pritta (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2011. ápr. 30. 16:09

igen mi is ettől tartunk.


jó lenne eltanulni mi a helyes emelés, de hogyan lehet ezt tanulni?

2011. ápr. 30. 15:42

Attól is függ, hogy pl. hogy emel fel, hogy hajol az ember... annak is van külön technikája.

Valamikor régen olvastam ilyesmit. De a munkahely legtöbbször nem szanatórium. És még nagyon fiatal...

2011. ápr. 30. 15:07
nagyon oda kell figyelni a helyes mozdulatokra. ezzel valamennyire enyhíthető. a gerinc melletti izmokat kell megerősíteni, mert azok nagy vaskos izmok, jobban bírják a terhelést.
2011. ápr. 30. 15:03
Hat sajna nem mulik el nekem is eleg gyakran faj egyre rosszabb ha jonn a vasarnap kicsit megpihenek de ahogy kezdodik elolrol ujul ki a fajdalom nem tudom mit lehet kezdeni az emelestol van :( ne haragudj d mi az a ceragemagy ??? soha nem hallottam rola
8. f74da0b6b0 (válaszként erre: 4. - Pritta)
2011. ápr. 30. 15:02
Lehet, hogy megszokja a szervezet a megerőltetést, de ha mindennap erőltetve van, tönkremehet. Most még lehet kezelni, próbálkozni, krémekkel, gyógyszerekkel,fizikoterápiával, de évek múlva veszi észre az ember, hogy nem jól csinálta.
2011. ápr. 30. 14:49

a cosmodisk,fizikoterápia,masszázs,ultrahangos kezelés,gyógytorna,csontkovácsolás,sajnos csak egy kicsit segít, 15 éve alatt mindet próbáltam,de 3 éve tényleg teljesen új hátam lett pedig csak 1x

használom egy héten a ceragemágyat ráadásul ingyen!

2011. ápr. 30. 14:40
A cosmodisket próbálta már?
2011. ápr. 30. 14:38
Állítólag meg lehet szokni:P Vagy a tested szokja meg a munkát és nem fáj majd, de szerintem váltani kel munkahelyet, ha lehet, tudom ez most nem könnyű.
2011. ápr. 30. 14:34
Arra gondoltunk h lehet valami belső ok vagy csak a szervezetnek meg kell szoknia a megerőltetést és 1-2 hónap után jobb lesz
2011. ápr. 30. 14:28

A párom építőként dolgozik és mióta elkezdte pár hete állandóan derékfájásra panaszkodik.

Próbáltam masszíroznim, nyújtani, krém, enyhíti a tüneteket, de mikor újra megy dolgozni, előjön megint.

Még csak 24 éves és ezt szeretné dolgozni később is...

Gondolta h nehéz dolgok emelgetése miatt akár?

2011. ápr. 30. 14:27
ceragemágy!
2011. ápr. 30. 14:26
Munka miatti derékfájdalom? Mi lehet a megoldás, ok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook