Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munka a Telenornál fórum

Munka a Telenornál (beszélgetős fórum)

1 2
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Sopianae)
2015. jan. 4. 21:30
Nincs egyszerű dolgod! Minden elismerésem! Drukkolok, hogy sikerüljön minden, amit elterveztél!
31. Sopianae (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2015. jan. 4. 16:27
Igen van két sajátom: 4,5 hónapos fiú és 4,5 éves csajszi és egy neki egy 20,5 hónapos
30. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Sopianae)
2015. jan. 4. 13:19

Ti nevelitek őt is?

Sok erőt és kitartást kívánok!

29. Millimolli (válaszként erre: 28. - Sopianae)
2015. jan. 4. 12:22
Persze, sok sikert kívánok!!! Én csak a saját tapasztalataimat írtam le.
28. Sopianae (válaszként erre: 26. - Millimolli)
2015. jan. 4. 12:17
Egy próbát megér és vagy vagy...
27. Sopianae (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2015. jan. 4. 12:16
Az anyja lemondott róla és gyerektartást sem látunk, bár már ott tart az ügy, hogy a házára a végrehajtó rátette a kezét. Csak magunkra számíthatunk és igen, a párom is sokat tesz a lányáért.
26. Millimolli (válaszként erre: 23. - Sopianae)
2015. jan. 4. 12:07

Anyaként és nőként maximálisan megértelek. De sajnos a multinál az anyaság, a család, a karrier együtt nem létezik.


Így visszagondolva a saját életemre (a szülés előtti évekre) gyakorlatilag szinte csak túlóráztam. Reggel sokszor fél 7-kor az irodában ültem és volt hogy este fél 7-re értem haza. Időnként szombaton is menni kellett és nem számított, hogy esetleg programod van. Sokszor voltam türelmetlen és ideges.


Most 6 órás vagyok és nyugodt. Igaz, így a lányom nem jár 2,5 évesen nyelvórára, úszni, tornászni stb. horror összegért de délután 3-tól vele vagyok. Most ez a legfontosabb :)

25. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Sopianae)
2015. jan. 4. 12:04
Azért gondolom a párod gyerekének kiadásaiba a párod és a gyermek anyja vagy családja is betársulnak. Azért ne vegyél mindent egyedül a nyakadba, bár tényleg minden tiszteletem a tiéd ezzel kapcsolatban!
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Sopianae)
2015. jan. 4. 12:01

Igazán rendes tőled, hogy ennyire törődsz a párod gyerekével is.

Persze, fontos a pénz, de a saját gyerekeiddel eltöltött idő is. Ezeket kell mérlegre tenned. Lehet, hogy lesz egy jól fizető állásod, csak kérdés, hogy mennyit látnak a gyerekek. Sajnos a mai világban nem lesz a kettő egyensúlyban. De végülis megpróbálhatod, aztán majd kiderül, hogy hogy érzed a későbbiekben. Sok sikert!

2015. jan. 4. 11:19

Igazatok van. Ha jobban belegondolok ismerősöm 3 gyereke.... hát mit mondjak róluk? Köszönni nem tudnak a rokonaiknak, ha mennek látogatóba, igen csak ki van nyalva a hátsójuk és egy nyivákoló valakik. Igaz, hogy a Rózsadombon laknak luxus körülmények között (karácsonykor voltunk náluk - ide többször jönnek) és megszólalt a legnagyobb, aki 7 éves, hogy milyen kicsi ez a ház (gondolom, mert nincs annyi játék - pedig van annyi, mint egy oviba, de mégsem, mint amennyi nekik van. Itt van homokozó, ahova annyira nem mehetnek, mert koszosak lesznek... Az ő házuk 48nm2 és 2 szintes, a miénk nem mondom hány szintes, de jócskán nagyobb. Próbálnak nagyzani és a nagyszüleik is, hogy hány milliós a terasz ajtó és jót mosolyognak azon, ha nem tudunk rajta ki-be menni.....

Nem a pénzért csinálnám, hanem leginkább azért, mert a párom lánya fejlesztésekre szorul (szakértői időpontra várunk), 2 műtét vár rá a közeljövőbe, szemészet, audiológia, sebészet, neurológia és még csak 20 hónapos. Az egészsége miatt teszem, tenném. Igaz még 2,5 évet itthon vagyok, de tudom, ha dolgozni is fogok, akkor is még sok kórházi nap vár még rá. Sajnos a gyerekosztályokon is csak akkor foglalkoznak jobban az emberrel, ha van egy boríték a kezében.

Szeretném, ha majd nem kisegítő iskolába kellene járnia és utolérné fejlettségbe a társait.


Nem ez az álmom, de a kislány egészsége az és emiatt kell átgondolnom alaposan, hogy mit is szeretnék valójában.

A saját gyermekem jócskán fejlettebb a koránál és őt meg nem szeretném elhanyagolni (szeretne táncolni és egy fellépő ruha nem 2ft, akkor sem ha kölcsönzöm).


Nem hiszem, hogy egész életembe ezt szeretném csinálni, de abba biztos vagyok, hogy nem szeretnék egy pénztárgép vagy pult mögött megöregedni minimálbérért.

22. Millimolli (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2015. jan. 4. 10:54

Ez pontosan így van, már középvezetői szinttől. Én pár hónapja mentem vissza dolgozni alacsonyabb beosztásba és részmunkaidőben. De olyan jó, hogy anya is lehetek és dolgozhatok is.


Szülés előtt lehúztam 9 évet és megtanultam a multinál a 8 óra nem 8 óra.

2015. jan. 3. 23:35

én egy nemzetközi banknál dolgoztam, az osztályvezető szobalány volt, de beszélt 4 nyelven perfektül és nagyon diplomatikus nő volt, a közvetlen felettesem tanítónő végzettségű volt 0 nyelvtudással (nem az eszéért volt ott), a másik azonos szintű felettesemnek érettségije volt 0 nyelvtudással, de nagy tapasztalattal, volt velem azonos szinten lévő kollégám diplomával, akinek nem diplomás volt a felettese. Engem például rendkívül zavart, hogy egy olyan ember dirigál nekem, akinél magasabb a végzettségem, meg se szólal angolul, ostoba mint a faék, csak egyszerűen jól ny@l...

a multiknál ha bent vagy már nem érdekli őket az, hogy milyen végzettséged van. az angol nagyon fontos, de mindenhol máshol fontos.

Az, hogy a felsővezetők gyerekei szenvednek-e hiányt azt ők tudnák megmondani. Nem beszéltem még olyan felsővezetővel, aki tudta volna hozni/vinni a gyerekét az oviba, ne szakadt volna meg a szíve, mert nem maradhat otthon ha beteg a gyerek, mert ha otthon marad bizony kirúgják, hiszen ezer más ember vár a pozíciójára.

Az egyik akit ismerek idegroncs, a gyerekét szinte sose látja.

A másikat kirúgták miután visszahívták fél évvel szülés után dolgozni, mondván hogy nincs helyette ember...közel idegroncs lett.

Harmadik nem ment vissza dolgozni, mert tudja, hogy nem teheti meg a gyerekével, hogy felsővezető legyen, mert nem 8 órában dolgozna hanem 16-ban.

A negyediknek nincs gyereke, mert arra ment el az élete, hogy felsővezetővé váljon...klimax után felmondott és tök mást csinál.

Ötödiknek nincs még gyereke, de azt mondta addig nem lesz ameddig felsővezető.


Azt csináld amit szeretsz, ne azt ami sok pénzt hoz a konyhára (csak akkor ha a kettő együtt jár), mert sose leszel boldog.

20. Sopianae (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2015. jan. 3. 08:50
Köszike
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Sopianae)
2015. jan. 2. 16:29

Igen, annak nem árt, ha utánanézel, hogy mostanában milyen diplomákat részesítenek előnyben.

Sok sikert!

18. Sopianae (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2015. jan. 2. 15:57

Megpróbálom kipuhatolózni, hogy melyik vezetőnek milyen végzettsége van és úgy fejleszteni magam.

Nyelvoktatásra hamarosan jelentkezek és nyár végére meg is lesz a nyelvvizsgám (közép), majd jövőre a felső és mellé egy alap olaszt és azt is majd továbbfejleszteni.

17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2015. jan. 1. 15:42
A kommunikációra manapság nagyon sokan jelentkeztek, és nem tudom, igazából tudják-e hasznosítani. Ha csak diplomára van szükséged, arra gondolom megfelel.
16. Millimolli (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2014. dec. 31. 17:21

Nálunk is van hasonló munkakör, de újonnan belépőnek nem szoktak ilyen helyet adni (lehet, hogy a Telenor más). A mi cégünknél jellemzően a korábban már ott dolgozó, gyes-ről visszatérő munkavállalók dolgozhatnak otthonról. Az új dolgozóknak hiába van tanfolyam, még nagyon sok segítség kell. Az előrelépés is sokkal nehezebb egy otthoni munkánál.


A diploma szinte mindegy. Ha nagyon jól csinálod amit csinálsz, akkor mindegy, hogy mit végeztél. Nálunk is van nem a szakmájában (óvónő)dolgozó középvezető. És nagyon jól csinálja :)

15. Sopianae (válaszként erre: 14. - Millimolli)
2014. dec. 31. 16:11

A témakörönkénti vizsga számomra nem újdonság, mert ahány termékünk volt a pénzügyi szférába annyi tanfolyam és vizsga volt. Ráadásul a PSZÁF vizsga egy elég komoly vizsgának mondható. Nem vettem 20 évesen komolyan és meg is buktam elsőre :( és rájöttem tanulni kellene rá.

MS Office-t részben ismerem és tudom használni, mivel otthon képeztem magam.


Ügyfélszolgálati ügyintéző, aki közösségi oldalakon várja az ügyfelek kérdéseit. Ez ami rugalmas és otthonról is végezhető.


Voltam 2 évig mentor. Csapatot irányítottam, tréningeket tartottam és jelentéseket készítettem.


Menedzser szakra kellene mennem vagy kommunikációra, de nem tudom eldönteni melyik kellene és menedzserbe is van 80 ezer féle :(

2014. dec. 31. 14:10

Multinál dolgozok (más területen) de mentek el tőlünk a Telenorhoz és a Tmobile-hoz is így van némi tapasztalatom.


Szóval, ha bekerülsz kapásból elküldenek tanfolyamra. A hossza cégenként változó (1-3 hónap). Nálunk pl. minden témakör után vizsgázni kellett. Ha nem érted el a 80%-ot akkor bukta. Egyszer lehetett menni pótvizsgázni... Mi anno 10-en kezdtünk, végül hárman végeztünk.


A multinak vannak előnyei: fix fizu, cégtől függő cafetéria stb. De van hátránya is, például a rengeteg túlóra. 3 gyereke valóban sok vezetőnek van, de a párjaik vagy nem dolgoznak, vagy simán kifizetik a bébiszittert.


Az előrelépés szinte minden esetben felsőfokú végzettséghez kötött (vagy hátszélhez)


Milyen munkakört szeretnél megpályázni?

13. Sopianae (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2014. dec. 31. 12:05

Angol közép. Mindent megértek és megértenek engem is, de ha ki tudnék menni külföldre pár hétre (3-4) utána perfekt lennék).

Németből alap, amit tudok kb. Azt csak pár évig tanultam.

12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2014. dec. 30. 23:08
Milyen szinten állsz a nyelvből, amiből vizsgázni szeretnél?
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2014. dec. 30. 23:07

A számítógépes ismeret inkább a mindennapokban szükséges, sok helyen csak megkérdezik, hogy tudod-e használni.

Ma egyre inkább fontos a diploma, illetve ahol nem fontos, ott is kérik.

10. Sopianae (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2014. dec. 30. 20:32
Sajna sok helyen kérik a papírt is számítógépes ismereteknél, szóval az is tervbe van + nyelvvizsga és az egyetem elkezdése, de a szorgalommal hadilábon állok. 7 éve próbálom elszánni magam, de nincs motiváció, maximum az, hogy nincs diplomás a családba és én lennék az első. Na meg mindig is úgy gondoltam többre megyek 4-5 szakmával, mint egy diplomával.
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2014. dec. 30. 18:30

Ja, azt azt nem olvastam eddig, hogy értékesítési tapasztalatod is van. Ha pedig ismerősöd is, akkor más a helyzet.

Az értékesítési tapasztalat és a nyelvtudás, ill. számítógép felhasználói, napi szintű használata előny, de gondolom ebből leginkább az első, ami fontos lehet.

2014. dec. 30. 15:52

Álmodni sem mertem volna, hogy X évesen középvezető leszek és X ezret fogok keresni...

Merek álmodni, mert párom rokona X igazgató ott, de nem általa szeretnék oda bejutni.


Bankba dolgoztam biztosítón keresztül és abból köszönöm szépem nem kérek többet.


Nem egy végzettségem van és értékesítési tapasztalatom. Épp azért kérdeztem ezeket, mert akkor gyes mellett nekiállok célirányosan tanulni.


Ovi most is meg van oldva úgy, hogy engem csak rendezvényeken látnak meg szülőin.


3 gyerek egyébként nem hátrány, igaz előny sem.

Nem egy felsővezetőnek van X gyereke, úgy hogy folyamatosan konferenciákra jár és a gyereke nem szenved hiányt (érzelemekből sem)

2014. dec. 30. 15:16

En csak azt tudom elmondani amit latok ( belsoskent ) kozeli rokon telenor uzletet vezet.

Erettsegi,jogsi,nyelv,szamitogepes ismeret ill nem hatrany ha van valamilyen marketinges vegzettseged.

Az elso 4 az biztos kell, az utolso csak szerintem elony.

Munkaba allas ellott interju,aztan ha jol tudom akkor pesten tanfolyam,aztan vizsga...

Folyamatosan vannak tanfolyamok es vizsgak.


Penzrol nem tudok,de sztem 100 felett.


Amiket leirtam az a uzleti ertekesitorol szol,nem a call centeres stb dolgozokrol.

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2014. dec. 30. 14:33
Ne haragudj, de úgy érzem, mintha álomvilágban élnél.
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2014. dec. 30. 14:31

Jól értem, hogy ezek az álmaid? Szerintem nyújtsd be a pályázatod egy-két helyre, és majd kiderül, egyáltalán hová hívnak be állásinterjúra!

Manapság nem úgy működik, hogy én ide szeretnék jönni dolgozni, és karriert szeretnék... ráadásul 3 gyermek mellett... A vezetői állásoknál pedig többnyire a túlórák természetesek. Hogy tudsz helytállni a 3 gyermek mellett, ill. van-e aki elhozza a gyerekeket oviból, iskolából, stb.

2014. dec. 30. 13:30
szerintem nem rossz az ügyfélszolgálat, főleg ha fix 120-130 megvan, plusz még jutalék is. Attól többet nem nagyon adnak, csak ha nagyon jó képesítéseid vannak. Ha tetszik vállald el, aztán ha már van egy munkád, lesz időd jobbat keresni, de mégis van már mire támaszkodnod. Jobb ma kevesebb, mint semmi.
2014. dec. 30. 12:55

Én voltam anno állásinterjún, ügyfélszolgálat volt, kellett egy hívást csinálni élesben, értékesítést, mert az ügyfélszolgálatosok is értékesítenek, az után kapják a jutalékot. Az alap is alacsony volt, 5 éve kb. 120 bruttó...plusz jutalék meg cafeteria, gondolom ez most olyan 150-160 lehet, mármint az alap.

Miért nem akarsz bankban dolgozni? Én sokáig bankos voltam, mégse voltam vállalkozó, volt fix jövedelem, persze volt jutalék is, de nem az volt, hogy csak jutalék.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook