Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Múlt héten kedden megjött, akkor kezdtem el a foggátlót, (lindynette20) és még azóta sem múlt el a mensim.mit csináljak? fórum

Múlt héten kedden megjött, akkor kezdtem el a foggátlót, (lindynette20) és még azóta sem múlt el a mensim.mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Sziszk (válaszként erre: 32. - Friday)
2009. okt. 4. 15:46

Szia!


Ez mindenkinél változó. Én nem híztam tőle egyáltalán. Egyetlen negatív hatása lett a Lindynettnek, hogy megduzzadt a nyirokcsomó a mellemben és nagy riadalmat okozott. De ez bármelyik fogamzásgátlótól kialakulhatott volna, azt mondta a doki. Ezen kívül csak pozitív dolgokat tapasztaltam. Teljesen eltűntek a pattanásaim, rövidebb ideig tart a menstruációm és a mennyisége is kevesebb. Remélem hosszú távú szedés után sem lesz belőle problémám. Most szedem 2 és fél éve.

32. Friday
2009. júl. 2. 19:39
Szijasztok! Én a 7en kezdtem el a fogamzásgátlót(linynette20). Kire milyen hatással volt??? Ugye nem hízok meg tőleee???
31. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 28. - PRyka)
2009. ápr. 5. 16:34
Fogamzásgátló mellett amíg normálisan szeded (nem hagysz ki egyet se vagy nincs hányás hasmenés közvetlenül a gyógyszer bevétele után) gyakorlatilag állandóan védve vagy, semmi más kiegészítő fogamzásgátlásra nincs szükség! Hiszen ez a dolog lényege!!! Gyakorlatilag abban áll a hatása, hogy megakadályozza a peteérést! A szünetmentes napokban is védelmet nyújt!
2009. márc. 24. 18:40

Sziasztok!


Nekem lenne egy kérdésem...2 hete szedem a tablettákat,és pénteken valamit észrevettem a hüvelyembe....valami "kör" alakú redőt,ami eddig nem volt ott...volt már ilyen valakinek?Ha igen,akkor mi volt az?Kérlek,válaszoljatok!Előre is köszi!Puszi

2009. márc. 15. 21:31

Szia!


Köszönöm szépen!Most elkezdtem olyan naptárat is vezetni, abból már azért tudok kicsit következtetni :)


Köszönöm az eddigi segítségeket!

Puszi

28. PRyka (válaszként erre: 25. - Sacarnes)
2009. márc. 14. 21:20

Szia!


21 napig szeded, 7 nap üres és a 2. levelet a 8. nap estéjén kell elkezdeni, de ha neten rákeresel a betegtájékoztatóra ott fogja is írni...


Az üres 7 napon inkább védekezz, az a biztos :)))

2009. márc. 12. 12:46
oké,köszönöm szépen!Remélem,semmi baj nem lesz... :) és akkor amíg nem veszem be (7nap),addig is védve vagyok igaz?
26. liki28 (válaszként erre: 25. - Sacarnes)
2009. márc. 12. 09:08
igen 7-nap üres abbol valamelyik nap meg fog jönni,de ugyan ugy kezd el 7-én este a második levelet az nem baj ha még akkor is tart a menstuácio..
2009. márc. 11. 21:00
Sziasztok!Tegnap vettem be az 1. Lindynette20 bogyót,és csak azt szeretném kérdezni,hogy akkor most 21 napig kell szednem,utána 7 nap üres (meg kell jönnie),vagyis a 2. levelet 7.-én este kell elkezdenem?Nem vagyok benne biztos,hogy jól számoltam...Krélek,segítsetek!Előre is köszi!Puszi
24. Wiky88 (válaszként erre: 23. - PRyka)
2009. márc. 1. 08:39
Lehet hogy közre játszhatott,nem mondom hogy nem 1 hónapja voltam hematológiai vizsgálaton és majd annak az eredménye megmutatja mitől lehetett.Bent ott is mondták hogy egyre több fiatalt küldenek oda a hematológiára és kiderült hogy semmi örökletes dolog meg hajlam miatt lett ez a betegség hanem a fogamzásgátlótól.Pesten is voltam orvosnál és ott kérdezték hogy én is ezt a fogamzásgátlót szedem.Mondtam hogy igen a lindynette 20-at szedtem .És ott mondták hogy ettől a gyógyszertől az ottani kórházba 5-en kerültek be trombózis gyanúval fiatalok.Mentem a vérhígítóért a gyógyszertárba .Ugye furcsa hogy 20 évesnek kell.Megkérdezte az eladó hogy a fogamzásgátló miatt szedem mert trombozisom volt?Mondtam igen honnan tudja? Onnan hogy az eladónak a lánya is trombozissal feküdt kórházba a fogamzásgátló miatt.
23. PRyka
2009. febr. 28. 20:43

Wiky88.


Hát az nem semmi...Én továbbra is a lindynette 20-at szedem és semmi panaszom nincs rá hálistennek :) bár Én már nem sokáig akarom szedni :)


De szerintem más is közre játszhatott nem csak kizárólag a gyógyszer, csak lehet ez adott neki egy lökést rásegített hogy kialakuljon a trombózis.

22. Wiky88
2009. febr. 8. 12:44
Sziasztok!Én egy 20 éves lány vagyok. Én is szedtem a Lindynette 20-at és én nem vagyok vele megelégedve. Ugyanis egy hete jöttem haza a kórházból. . . Mélyvénás trombózist kaptam és tüdőembóliát is. Nagyon úgy néz ki hogy a Lindynette 20 az oka. Mostmár ilyen hormontartalmú készítményt soha nem szedhetek. Sok volt a panasz a Lindynett 20-ra a kórházban is ugyanis sokan kerültek be trombózis gyanúval, aki ugyanezt a gyógyszert szedte. A gyógyszertárban is épp arról beszélnek hogy elég sokan kapnak trombózist ilyen gyógyszertől. És én szedhetem örök életemre a vérhígítót. áttértem a hüvelytablettára ami nem hormonkészítmény és nem kerül be a véráramba és nem okoz trombózist, mert ezt kimondottan olyanok szedhetik akiknek nem javasolt a hormonkészítmény használata.
21. PRyka
2008. júl. 30. 21:07
Nekem a gyógyszermentes nap 4. napján jön meg és 4 napig tart de nagyon kevés, a 2.,3. naptól tisztasági betét is elég nekem....
20. Mimy
2008. júl. 30. 14:26
És azt megkérdezhetném, hogy a gyógyszer mentes napokon nektek hogy jött meg?
19. PRyka
2008. júl. 4. 16:33

Igen nekem is az 1. nap ajánlotta, mikor befejeztem akkor a 3. nap meg is jött és 4 napig tart, sőt a mennyisége is sokkal kevesebb :-)) amit nem bánok :-)


de ha úgy érzed hogy valami nem ok, mindenképp doki

18. 4c35511f0b (válaszként erre: 17. - Nyusszyy)
2008. júl. 1. 22:05

1. nap kell elkezdeni, benne is van a leírásában -ha doki nem mondta volna-.


AMi pedig a gondodat illeti, szerintem menjél vissza az orvoshoz.

2008. júl. 1. 21:59
sziasztok!10napja kezdtem el szedni a gyogyit azota se mult el.csak pecsételé barnás vérzésem van.és a mensesem 2dik napján kezdtem el szedni.ez a vérzés normális?mert ahogy olvastam megoszlanak a vélemények erröl..és mikor fog elmulni, mert roppant idegesitö..help
16. PRyka
2008. jún. 30. 17:32

Sziasztok! Én lindynette 20-t szedek lassan egy éve, de nekem nem volt sose több a mensesem tőle, sőt már most nagyon kevés van....megjött első nap, délutánra pár csepp volt...én meg keveslem ezt :-)


szedését nekem a mensi első napjának estéjén kellett elkezdeni szedni...


a mensesen kívül nekem bevált, híztam pár kg-t de ez kellett is nekem :-) viszont aggaszt az hogy kevés van, de másfajta gyógyszert meg nem szeretnék szedni....

2008. jún. 7. 20:06
Sziaztok!nem hallott valaki a gestodelle20nevű fogamzásgátlóról?Kíváncsi lennék, hogy az milyen!Köszi MelisUK a választ/
14. MelisUK (válaszként erre: 13. - Nyusszyy)
2008. jún. 5. 12:32

Amikor az orvosod felírta neked a gyógyszert, el kellett h mondja, h mikor kell bevenned. Minden gyógyszer más, tehát mi nem adhatunk neked tanácsot.

Viszont ha elfelejtetted amit a doki mondott, akkor ott a betegtájékoztató, olvasd el, h mi van bele írva. Abba benne van, h hogyan kell szedned.


Viszont az enyémben az van, h a mensi első napján kell bevenni az első szemet, de az orvos nem ezt tanácsolta, hanem azt, h amikor elmúlik, akkor este kell bevenni az elsőt. (Így nem lesz gond azzal, h meghosszabbodik tőle a mensi... és benne van a tájékoztatóban az is, h megengedett ilyenkor is bevenni.)


Tehát kérdezt meg az orvosod, h mit is kell tenned

2008. jún. 5. 10:15
Sziasztok.Hónap végén fogom elkezdeni a fogamzásgátló szedését akkor fog megjönni csak az a kérdésem, hogy az első szemet mikor kell bevenni az első napon?
2008. máj. 22. 21:40

köszi

voltam orvosnál, ő is ezt mondta

de pont a nyár elején...pfff, nem vmi jó.de legalább normális

2008. máj. 22. 20:35
Hali! Én ugyanezt szedem és nekem kb 2 hetes mensim volt amikor elkezdtem, szóval semmi gáz.
2008. máj. 22. 20:23
...bocsi, a menstruáció elmúlása után, az utolsó napján kell este bevenni...
2008. máj. 22. 20:22

Nekem azt mondta az orvos, mikor először kezdtem szedni fogamzásgátlót, h a menstruáció utolsó elmúlása után közvetlenül kell este bevenni az első gyógyszert és sosem volt semmi problémám.

Azóta volt, h szüneteltettem a gyógyszert és utána is ugyanígy jártam el.

2008. máj. 22. 19:55

voltam!

szerinte teljesen normális ez.mondta, hogy szedjem tovább, 2-3 hónapig lehet ilyen.

2008. máj. 22. 18:57
Szerintem is irány a doki.
2008. máj. 22. 18:20
még régen nekem is így volt, visszamentem és kaptam más hormonösszetételű bogyókat.Mindenképpen menj vissza Te is!
2008. máj. 22. 16:18

köszi!

asszem még ma megkeresem a dokit!

2008. máj. 22. 16:08
Ugyanez volt a gondom, amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni. A doki kiirt mégegy fajta gyógyszert, amit az antibébivel párhuzamosan 1 hétig kellett szednem. Állitólag a hormonszint-ingadozás miatt van ez a pecsételés. Ettől tökéletesen rendbejöttem, ugyanazt a márkát szedem 4 éve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook