Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Műlencsével, szemproblémával szülni fórum

Műlencsével, szemproblémával szülni (beszélgetős fórum)


11. kiscsirke (válaszként erre: 9. - Bar-Bara)
2009. nov. 3. 23:29
Nekem semmi baj nem volt. Nem vérzett be a szemem, nem romlott meg a látásom. Előtte megvizsgált szemorvos. Több műszerrel is. Gondolom függ a szem állapotától, hogy milyen módon mínuszos. Nekem -8as. Kontaklencsét azért nem hagytam benn. Szemüvegben szültem.
2009. nov. 3. 00:18
Csajok remélem lehet, mert mi nem nagyon szeretnék császárt... :(((
2009. nov. 2. 15:28

Kiscsirke, neked mi volt amúgy?


kesanya, szerintem is, azért ez orvosi mértékben nagy idő...:-)

szerintem nagyban függ attól is, ki mennyire jó helyre tud nyomni, ha jól csinálja, akkor elvileg nem annyira érinti a szemet, mármint ha nem a fejébe nyom valaki :-)

2009. nov. 2. 15:23

Ok, nektek legyen igazatok! :)

Én már 8,5 éve szültem, azóta tényleg sokminden változhatott.

Inkább a műtét miatt gondoltam, ott már heg van, vékonyabb az "anyag", ami bevérezhet. Meg azért egy kitolási szakasz nem leányálom, láttam már bevérzett szemű friss anyukákat...

De természetesen szemorvos mondhatja meg, hogy is legyen?! Bárhogy is, sok sikert! ;)

7. kiscsirke (válaszként erre: 6. - Bar-Bara)
2009. nov. 2. 15:17
Ezt alátámaszthatom. Enegem is jó alaposan megvizsgált a szemdoki előtte. Nagyon sok tényező van a mínuszosoknál is!
6. Bar-Bara (válaszként erre: 5. - Kesanya)
2009. nov. 2. 14:57
Én azt olvastam, hogy mindenkinél más, a szem állpotától függ! Nem tuti, hogy császár.
2009. nov. 2. 14:02

Szinte biztos, hogy csak császárral szülhetsz.

Nekem is nagyon erős minuszos volt a szemem, azt még anno megműttettem, és már a terhesség elején mondta a doki, hogy csak császár, mert komoly szemproblémáim is lehetnének a temészetes szülésnél, leválhatna a retinám, meg ilyesmi. Nem bántam meg, hogy így alakult! ;)

2009. nov. 1. 14:16
Én a kontaklencsét kivettem, de nem szükséges szerintem. Szemüvegben voltam. Nem, már 1,5 éves a kislányom. Nem vetették ki a lencsét, csak az ajánlott. De ez kontaklencse...
3. mandreanora (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 12:30

Nekem is van, -7-es. Most vársz babát? Szüléshez kivetetik? Én tuti nem szeretném kivenni!


Szürkehályog műtét, a hályog miatt belül a szemlencse helyett műlencse van! De ezt kívülről nem látod, valahol mélyen, belül van!

2. kiscsirke (válaszként erre: 1. - Mandreanora)
2009. nov. 1. 10:19

Mi az a műlencse?

Nekem kontaklenycsém volt, és -8-as dioptriám. Megvizsgálták a szemem, eztuán engedték. Nem romlott meg szülés után.

2009. nov. 1. 10:03
Van valakinek tapasztalata, lehet-e természetes úton szülni műlencsével?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook