Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műköröm építése törékeny körömre? fórum

Műköröm építése törékeny körömre? (tudásbázis kérdés)


2022. máj. 10. 18:33
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.:) Épített, hosszú körmöket semmiképp nem szeretnék, mert sokat gépelek és az már zavarna. A saját körmeimre rövid változatban lenne jó zselé, géllak, esetleg porcelán, ami pár hetet kibírna. De tartok tőle, ha az amúgy is gyenge körmeimet még elkezdik reszelgetni nem-e nagyobb kárt teszek bennük...:(
11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. máj. 10. 16:54
Ez nem igaz.
10. Amaunet (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. máj. 10. 16:01
Egy szintelen alapot visznek fel a géllak alá.
9. Amaunet (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. máj. 10. 15:57

Géllakkal még sosem űltem egy óránál tovább a körmösnél. És ebben benne van az oldási, leszedési idő is.


Itthon több idő, mert (sajnos) egyszerre csak egy kezemen tudok dolgozni.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 15:55

A körmeim nekem is nagyon gyengék és szárazak voltak. Lapokban vált el a körömvég. Ha pedig elázott, akkor szakadt.

Géllakkor használok. 3 hétig védi a körmeimet. Ha leszedem, akkor csak a felületék kell óvatosan megbontani reszelővel aztán fóliázni acetonos lemosóval. Szépen lejön. Alatta a körmeim is szépek, erősek.

Ezzel a védelemmel simán súrolok, sikálok és nem sérül a körmöm.


Az egészséges körmökhöz oda kell figyelni az étkezésre is! Ha ez nem megy, akkor a körömépítésben segítő vitaminokat kell szedni.

7. Bichi (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. máj. 10. 15:05

Attól függ, hogy csinálják, az én körmösöm mindig egy nagyon vékony zselét ráken, ennek megfelelően maximum abba reszel bele, a körmöt nem bántja.

Én 1 óránál még sosem ültem tovább a körmösömnél, igaz nem kezdő...

6. Pasionella (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2022. máj. 10. 15:00
Rápattintják? Nem pattintanak fel semmi, építik a körmöt :-) a legtöbb gyakorlott körmösnek 1.5 óra elegendő szokott lenni csak az első alkalom hosszabb.
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 14:19

A géllak szerintem a legrosszabb választás.

Azt ugyanis közvetlenül a körömre teszik, és amikor leszedik, ahhoz le kell csiszolni a körmöt is.

4. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. máj. 10. 14:10
2-3 óra? Én azt hittem, csak rápattintják a kiválasztott mintájú körmöt és kész.:((
3. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 14:10

Nekem is nagyon puhák a körmeim. Az épített zselés köröm viszont lehet akármilyen hosszú, bír mindent.

Az első alkalom amikor megépíti, az tényleg kb 3 óráig tart, de utána csak feltöltés kell + festés.


Egy fontos dolog! Ne menj kezdőhöz, se olcsó körmöshöz, inkább várj tovább időpontra egy profinál, mert a vékony köröm extra érzékeny.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 10. 13:19
Érdemes,viszont megfontolandó olyan téren,hogy lenne e türelmed 3hetente 2-3 órát körmösnél ücsörögni.
2022. máj. 10. 13:15
Körmözésben tapasztalt fórumtársak, illetve műkörömépítők véleményét kérném! Nekem még soha nem volt műkörmöm. Csak hagyományos körömlakkal próbálkoztam. Ami ugye sokat nem bír ki. A körmeim sajnos puhák, betöredeznek hamar. Érdemes bármiféle műkörmös (zselé, porcelán, géllak) megoldásban gondolkozni nekem? Vagy többet ártok vele, mint használok? Köszönöm annak, aki válaszol!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook