Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörmösök SOS fórum

Műkörmösök SOS (beszélgetős fórum)


10. Médy-25 (válaszként erre: 7. - A1f813b884)
2011. jún. 4. 22:50
Szerintem azért marad lágy,mert több a folyadék mind a por,vagy nem elég időt tölt bent a lámpában! Nem szabadna neki lágy maradni! :) A levegőre száradóval szerintem is könnyebb dolgozni,de valakinek ez sem megy elsőre..érdemes szerintem neked először ezzel az uv-sal próbálkozni,aztán ha már megy,akkor a levegőre száradóval,mert ha már benne lesz a kezedbe a formázás,akkor pikk-pakk menni fog a másikkal is,mert tudod,hogy állj hozzá! :) Mivel nem vagyunk egyformák,így kinek ez kinek az jön be :)! Nekem nem kellett sokáig gyakorolnom a levegőre száradóval...:)..és az a jó,hogy lehet formázni ha nem a megfelelő formát kapod,mindig lehet hova rakni anyagot,aztán a végén reszeled ha girbe-gurba :D! De szerintem egyenlőre maradj az uv-snál! :) Vegyél ilyen gyakorló ujjat (érdemes neked),és azon próbálgasd az építést! Én mondjuk zselével építek,de gyakorold azt is,hátha az jobban megy! De nem értem,hogy ti nem tanultátok az uv-ra kötő porcival az építést? Mi minden formájában a porcelánnal is! Emlékszem mindenki attól félt a vizsgán,hogy csak az épített porcelánt ne húzzuk ki..de én szerencsésen megnyeretem :D :D..és hál isten maximális "pontot" kaptam :D :D..akkor nyugodtam meg,addig izgultam! :)
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - A1f813b884)
2011. jún. 3. 21:08

az a gond vele, hogy nem lehet vele normális körmöt csinálni, plusz baromi szívás a végén a ragacsos réteg. Ha már uv porci, miért nem zselé?? ugyan azt tudja :D csak a zselé nem öszvér anyag, míg az uv porci az az.


Nem tudom, miért maradt puha, egyszer szívtam vele, kb két körmöt csináltam. soha többet az életben. azt is csak azért, hogy kipróbáljam.

2011. jún. 3. 21:04
Azt a mindenit murila, gyönyörűek a munkáid!!!
7. a1f813b884 (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 3. 21:01

Neked mi a gondod az uv-porcival? Nekem jobban bejött, mint a levegőre kötő, tovább tudom formázni a fehér szabadszélt. A levegőre kötővel még szenvedek néha, mert kikeményedik, még mielőtt olyan lenne amilyennek szeretném.

Tehát akkor tudja valaki a választ, hogy miért maradt lágy nekem a sablonon lámpázás után is?

6. a1f813b884 (válaszként erre: 4. - Felhőjáró)
2011. jún. 3. 20:58
ez igaz :)
5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - A1f813b884)
2011. jún. 3. 07:42

Sztem menj el azonnal egy technikai továbbképzésre, az az első suli után, mert ott kb semmit nem tanítanak meg rendesen, kivéve 1-2 sulit.

Uv-porcival szenvedés a munka. Akár tipes, akár épített. Nem lehet vele normális körmöt építeni. De lehet vele építeni, csak minek?

2011. jún. 3. 05:04
Én évek óta porcelánnal dolgozom de sosem használtam UV fényre kötőt csak levegőre kötőt, mert az haladósabb :-)
3. a1f813b884 (válaszként erre: 2. - Médy-25)
2011. jún. 2. 23:27
Én tegnap próbáltam egy barátnőmön, de teljesen lágy maradt a fehér szabadszél a lámpázás után is. Én csináltam valamit rosszul?
2011. jún. 2. 23:25
Szia! :) Én a tanfolyamon annó épített porcelánt húztam vizsgán (franciásan) és uv-fényre kötővel tanultunk mi is..szóval igen..lehet sablonra is! :)
2011. jún. 2. 23:22

Sziasztok! Még most végzem a tanfolyamot, tehát még kezdőnek sem nevezném magam, ezért sok kérdésem lenne a szakmával kapcsolatban. Sajnos a tanfolyamon nem jut mindig idő kérdezni, ezért indítottam ezt a fórumot.

Az első kérdésem lenne, hogy ha uv-fényre kötő folyadékot használok a porcelánhoz, akkor az csak tip-pel készülhet, vagy lehet sablonra is rakni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook