Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? fórum

Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
21. brenor (válaszként erre: 20. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 30. 15:30
Több dolgot lehet becsülni az emberben. Én lányban azt megbecsülném benne, ha őszinte, kedves, jószívű és empatikus a másikkal szemben.
20. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 5. - Brenor)
2016. márc. 30. 15:18

Na, akkor szedd össze magad!

Mit becsüljenek benned?

2016. márc. 30. 15:17
Már megint??
2016. márc. 30. 14:41
amit az egyes pontban írsz, az meg nem a tanultságon múlik. ha az egyik fél lenézi a másikat, akkor max akkor működhet, ha a lenézett fél extra mazochista jellem.
2016. márc. 30. 14:38

[link]


Ez gyakorlatilag ugyanez a kérdés. Olvasd végig, ha érdekelnek a kérdésedre a válaszok ;)

16. re11
2016. márc. 30. 14:24

Szerintem minden eset más. Leginkább kettőtökön múlik, hogy fog-e működni vagy nem. Sajnos az ismeretségi körömben a nő több éves kapcsolatát szakította meg emiatt, és keresett egy olyan férfit, aki szintén szellemi munkát végez és többet keres. Viszont, van rengeteg olyan példa is, ahol jól működik.


Ne az alapján ítélj, hogy kinek milyen tapasztalata volt, esélyt kell adni a kapcsolatnak, a többit majd az idő eldönti.

15. lusza (válaszként erre: 1. - Brenor)
2016. márc. 30. 14:17

Ez milyen kérdés? :) Persze, hogy nem működhet egy olyan kapcsolat, ahol valamelyik fél kevésnek érzi magát a másikhoz, vagy lenézi a másikat.


De ennek nincs köze a munkához vagy tanulmányokhoz. Annyira lehet köze, mint bármi másnak. Külsőnek, pénznek, természetnek. Az ellentétek lehet, hogy vonzzák egymást, de ritkán jönnek ki hosszú távon.

14. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Brenor)
2016. márc. 30. 14:16

Különbséget látok a fórum címe és a kérdésed között.

Miért ne működhetne "egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél"?

Te viszont azt írod, hogy "a férfi látja magát kevesebbnek vagy a nő nézi le".

Nem mindegy!!!


Azonkívül: mi az, hogy jobb munka?

13. katus3
2016. márc. 30. 13:46
Persze hogy működik. Nàlunk nekem van magasabb végzettségem és most is tanulok. 17 éve vagyunk együtt. Ez sosem volt téma .:-)
12. Mutáns Jane (válaszként erre: 11. - Brenor)
2016. márc. 30. 13:33
De működik, hülyeség, én olvastam olyan fórumot, ahol több ilyen hosszú távú kapcsolatról mesélnek a nők, akik benne vannak (ők a diplomások, sokat keresők, férfi kevesebbet keres és kevésbé képzett, és teljesen problémamentes a kapcsolatuk), csak most nem találom ezt a fórumot. Az biztos, hogy valamelyik feminista blogon vagy fórumon olvastam.
11. brenor
2016. márc. 30. 12:55
Miért nem? Ennyire nincs tolerancia, együttérzés és érzelem? Engem nem zavar, ha többet keres nálam idővel én is szeretnék.
2016. márc. 30. 12:50
sztem nem működik, de nemrég volt erről már topik.
9. Mutáns Jane (válaszként erre: 5. - Brenor)
2016. márc. 30. 12:47

Olvasgass itt:


[link]

2016. márc. 30. 12:05

Értelek titeket. Amúgy elég undorító világban élünk, ahol ez felvett kérdést és ez alapján keres valaki párt nem az érzelmek, szerelem alapján. Sajnos emiatt visszautasított egy lány, mert számára nem voltam elég törtető, holott a vágy megvan a bennem csak a megvalósítás a problémás.

Sokkal jobb világ lenne, ha a társadalmi egyenlőség működött volna és nem lennének különbségek.

7. vadmálna11 (válaszként erre: 1. - Brenor)
2016. márc. 30. 12:01

Bármi működhet, ha működtetik. Persze jobb, ha magától működik.

Tapasztalatszerzéshez ideális. Semmitől nem érdemes meghátrálni, ha nincs kifejezett ok erre (taszítás). Ha csak egy hétig működik, sem, mert a lehetőség benne van. Intelligencia (érzelmi, értelmi intelligencia) kérdése, szerintem. Nem a "tanultság" a fontos, és a "jobb munkája van" is lehet átmeneti állapot. Próba-szerencse...

2016. márc. 30. 12:00
persze
2016. márc. 30. 11:59
Bocsi, ha férfiként tettem fel a kérdést, de nem találtam normális forumot ahol megtudnám ezt kérdezni. Az az igazság, hogy nekem már régóta tetszik egy olyan lány aki most fogja megszerezni a harmadik diplomáját és eléggé előrehalad a munkájában. Nekem csak egy szakmám van, de abból még nem helyezkedtem el egyrészt nem szerettem csinálni másrészt sajnos nem találtam még meg az életben a tehetségemet. Nagyon megtetszett nekem ez a lány és nem azért, mert sokadik diplomáját szerzi meg meg ambíciózus, hanem az arca a világszemlélete a kedvessége nagyon megtetszett nekem és szeretnék próbálkozni nála csak nem akarom, hogy ez a társadalmi különbség elválasszon ettől. Amúgy van munkám és szeretnék előrébb jutni összetettebb munkákat elvégezni csak még nem tudom hogyan kezdjem el.
2016. márc. 30. 11:58
A rokonságomban van ilyen, igen. 16 éve házasok és nagyon jól megvannak.
2016. márc. 30. 11:52
Nem túl gyakori, de azért előfordulhat.
2016. márc. 30. 11:50
Nem működik.
2016. márc. 30. 11:49
Sokat hallani arról, hogy konfliktusokat szülhet vagy a férfi látja magát kevesebbnek vagy a nő nézi le.Ti belemennétek ilyen kapcsolatba?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook