Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? fórum

Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
81. Channa* (válaszként erre: 31. - L.luiselotte)
2016. márc. 30. 20:27

"férfiért rajongani, akaratának alávetni magam, stb "


Ezt nem értem!

Alávetni magad? Mármint az ágyban? Vagy, hogyan?


A műveltség nem a diplomával jár. Ismerek én olyan tapló, műveletlen, kapanyél kiáll a szájukból, stb. diplomást, hogy azzal még úgy sem állnék szóba, hogy csak válaszoljak egy kérdésére.


Az én férjemnek nincs 2 diplomája, csak egy érettségije meg szakmája, de hidd el, hogy leégnél mellette jó pár témában (politika, sport, történelem, olvasottság, irodalom és még hosszan sorolhatnám).

Nekem van diplomám és még nyelv vizsgáim is, de a férjem jobban beszél németül, mint én, akinek nyelv vizsgája van, és nem csak németül, hanem több nyelven lazán megszólal, ért és válaszol.

Az elmúlt 28 évben persze észre vettem néhány hiányosságot (a bankszakma nem a kedvence, így nem is ért sok dolgot, nem érdekli a műköröm, a kozmetikus és a legújabb női divat sem, illetve vannak hiányosságai az informatikai területen is, ja! meg nem fog megműteni senkit sem, mert az orvosláshoz sem ért:DDD) Szerinted ez katasztrófa?

Viszont volt olyan bankos kollégám, aki fiatal volt, diplomás, nagyképű és meg volt győződve arról, hogy a nap kering a föld körül. Bezzeg az én férjem nem csak azt tudja, hogy a föld kering a nap körül, hanem még sok dolgot a csillagászat kapcsán is:D


Tehát, a férjem nem annyira tanult, mint én, ráadásul nem is keres annyit mint én, sőt! de bátran, bármilyen társaságban meg jelenek vele, mert okos és művelt, igényes a megjelenésére, és eddig bárkivel összeismerkedett a diplomás ismerőseim, kollégáim közül, senki nem gondolta volna, hogy nem egyformán iskolázottak.

Az, hogy te kifogtál egy kőbunkót, nem jelenti azt, hogy minden kevésbé iskolázott ember olyan lenne, ahogy az sem igaz, hogy minden diplomás ember tapló módon áll a kevésbé iskolázott emberekhez. Bocs! De rád gondoltam most.....

80. brenor (válaszként erre: 74. - Michelle.r)
2016. márc. 30. 20:22

Vizsgáljuk meg közelebbről ezt a sikeres szócskát. A sikerességet többféle képpen lehet értelmezni. Én olyan szempontból sikeresnek érzem magam, hogy kilábaltam a hosszan tartó depressziómból, kövér voltam letudtam fogyni, sokkalta normálisabban gondolkozok és sok mindent másképp látok. A sikeresség az nem csak az ambícióra, munkákra vonatkozik.

Engem azért nem zavarna legbelül az, hogy az a lány tanultabb nálam, mert vegyük csak ki az ilyen társadalmi dolgokat, mint a munkahely, iskola, pénz, családi helyzet és ezek nélkül próbáljuk nézni az embert. Ilyenkor az ember nem érzi magát gyenébbnek és sokkal tisztába látja az egészet, minthogy ezeket a dolgokat ráterítsük. Amikor levetem magamról ezeket a gondokat, ilyenkor jövök arra rá, hogy valójában nincs is semmilyen gond, csak a képzeletünk játszadozik velünk. Remélem érthető voltam.

Van egy olyan hibám is, hogy nehezen illeszkedek be emberek közé, mert nehezebben ismerkedek nem szeretek nagyobb társaságban lenni ezért is van egy két igazán jó barátom, nekem sose tetszett az, hogy egy rendszernek kell megfelelni, minthogy saját utunkat járjuk. Kisebb koromba sose értettem azt, hogy a suliban is miért kell annyi felesleges dolgot megtanulni, a többségét a büdös a életbe nem fogjuk felhaszálni és miért nem tanítanak mindenkit másként. Engem angol és az informatika érdekelt legjobban, mert nem voltak annyira elavultak, mint a többi tantárgy és szerettem is tanulni. Ezért is próbálkoztam több informatikai sulival, de mivel olyan időszakban kezdtem amikor családi veszteséget szenvedtem így nem tudtam rendesen tanulni és megbuktam a végén. Aztán sikerült egy szakma, jó lenne benne úgy elhelyezkedni, hogy tartósan ott dolgozok, de mivel lelettem százalékolva így nehezebb helyzetem van ebben. Ezért tanulom inkább az angolt, hogy később elhúzzak innen a vérbe és lehet, hogy feltudnám használni azt a szaktudásomat amit ott tanultam.

79. Metálmackó (válaszként erre: 72. - Michelle.r)
2016. márc. 30. 20:04
Szerintem az már egy kicsit túlzás. Pofátlanság lenne elkérni. Mégis csak az első randi és nem egy állásinterjú... ráérnek vele a harmadikig.;)
78. michelle.r (válaszként erre: 77. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 19:30
Valószínűleg nem a semmiből ered az a régi bölcsesség, hogy suba a subával, guba a gubával ;)
77. túrógombócka (válaszként erre: 74. - Michelle.r)
2016. márc. 30. 19:27
no igen, ezért sem értem, h miért rögtön egy értelmiségi nőben gondolkodik. erre írtam, hogy inkább keresgéljen a vele hasonló szinten lévők között.
76. michelle.r (válaszként erre: 56. - Panna.33)
2016. márc. 30. 19:25
Inkább tudatosságnak hívják, és felelős tervezésnek ;)
75. túrógombócka (válaszként erre: 73. - Panna.33)
2016. márc. 30. 19:23

nincs kalapom, viszont a legtöbb férfinál alacsonyabb vagyok :)

de legalább te érted, h hogy értettem :)

74. michelle.r (válaszként erre: 34. - Brenor)
2016. márc. 30. 19:20

Azzal nincs baj, hogy nincs diplomád. A diploma csak akkor fontos, ha az ember olyan hivatást választ, amelyben elvárt. Akkor sem mindegy, hogy hol szerezte. Vannak olyan diplomák, amit ha meglebegtetsz, kérdés sincs, fel vagy véve, és van olyan amelyet ha megkérdeznek, hol szerezted, rád legyintenek.


Az már sokkal nagyobb baj, hogy van egy olyan szakmád, amivel nem tudsz elhelyezkedni, és még csak jó sem vagy benne. Így nem leszel sikeres, és ha nem vagy az, egy idő után észrevételnül elkezded piszkálni, majd baxogatni a melletted élő, sikeres, ambíciózus nőt. Az pedig, hogy ez hova vezet, nem kell részletezni.


Megmosolyogtató az okfejtésed, amelyben levezeted, hogy minek is a kisebbségi érzés :))) Cuki, de ez nem így működik ;)


Nem baj, hogy nem vagy lángelme, a nők között sem mindenki az, legyen viszont nagyon stabil önértékelésed, mert anélkül nem sikerül a párválasztás.

73. Panna.33 (válaszként erre: 70. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 19:16

A felnézni neked az az elismerés, másnak meg ott van benne az a momentum, hogy akkor alulról teszem, hiszen felfelé nézek.

Én jobban szeretem az elismerést használni. Az"emelem kalapom" jellegűt, szemben a "meghajlok előtte” félével.

72. michelle.r (válaszként erre: 32. - Metálmackó)
2016. márc. 30. 19:13
Ki ne hagyd az erkölcsi bizonyítványt :)
2016. márc. 30. 19:05

Van egy olyan érzésem, hogy a kérdező hülyét csinál mindenkiből...

...ha mégsem, akkor bizony nézzen más nyuszifül után...


attól tartok a kérdező nemhogy az életre, házasságra, de még alkalmi kapcsolatra sem alkalmas...


...ha igaz, amit írt magáról..sántít nekem ez a történet.


(valamiért az "Agymenők" c. comedy centrál sorozat néhány szereplője ugrik be...félelmetes a párhuzam)

70. túrógombócka (válaszként erre: 68. - Unom)
2016. márc. 30. 19:02
felesleges neked bármit is magyarázni. a másik fórumban is ment a blablabla, mert el se akartátok olvasni, h mit értek a "felnézek valakire" kifejezés alatt. write-only üzemmódban lévő emberekkel meg minek foglalkozzak?
69. Mutáns Jane (válaszként erre: 66. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 18:58
Attól, hogy a te felfogóképességedet meghaladja annak megértése, amit ő írt, még igaza van.
68. unom (válaszként erre: 66. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 18:58
Szerintem nem fogod fel, miről írok. sajnálatos, de a te bajod.
67. Mutáns Jane (válaszként erre: 63. - Brenor)
2016. márc. 30. 18:56
Reméljük, az angol helyesírást jobban elsajátítod majd, mint a magyart...
66. túrógombócka (válaszként erre: 64. - Unom)
2016. márc. 30. 18:54
szerintem megint rugózod a szokásos marhaságodat, hanyagolj :)
65. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - Metálmackó)
2016. márc. 30. 18:53
Helyes!:DDD
64. unom (válaszként erre: 62. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 18:52

A hozzászólásaidból nem az látszik, hogy ezzel tisztában vagy. Kb. kinyilatkoztatsz, mint az említett példában a nőkről. Ha azt írod, hogy sok nő szeret felnézni a férfira, az rendben. De te azt írtad, hogy "a nők", vagyis általánosan, minden nő.

Ez lehet, hogy 100 éve így volt, nem tudom. de ma már elég nevetséges ezt kijelenteni.

63. brenor (válaszként erre: 51. - Lusza)
2016. márc. 30. 18:52

26 éves vagyok és elég jól megtudok élni a munkámból, úgy hogy mellé megváltozott munkaképességű vagyok. Sajnos az életemben történt egy tragédia elvesztettem a szüleimet és lelkileg annyira össze voltam törve, hogy leszázalékoltak engem, így a fizetésem mellé kapok még kiegészítést is a szüleim után. 6 évvel ezelőtt pl. nem így terveztem az életemet és senkinek se kívánom azt, ami velem történt 6 éve, mert hosszú ideig nem tudtam rendbe jönni sajnos. Utána kilábaltam ebből elvégeztem egy sulit amire mondtam, hogy nem épp az én pályám, de próbálom megtalálni azt amibe jó vagyok.

Egyenlőre az angolt tanulgatom, és lehet elfogok kezdeni más nyelvet is, mert úgyérzem nem itt szeretnék majd családot alapítani.

62. túrógombócka (válaszként erre: 55. - Mutáns Jane)
2016. márc. 30. 18:50
egy fórumon mindenki a saját véleményét írja, tényeket max. hivatkozással. ezt mindenki tudja, ha valaki nem, az nem az én hibám :)
61. túrógombócka (válaszként erre: 59. - Unom)
2016. márc. 30. 18:49

ahogy itt mindenki!

a legtöbbször odaírom, h szerintem.

60. Panna.33 (válaszként erre: 32. - Metálmackó)
2016. márc. 30. 18:41
:D
59. unom (válaszként erre: 53. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 18:37
Mert általánosítasz. El se tudod képzelni, hogy nem mindenki olyan, mint te.
58. Panna.33 (válaszként erre: 21. - Brenor)
2016. márc. 30. 18:36
Ez az elvárt minimum, amit írsz. Legalábbis nálam.
2016. márc. 30. 18:34
Az ismerkedés még nem párkapcsolat.
56. Panna.33 (válaszként erre: 8. - Brenor)
2016. márc. 30. 18:33
Nem tartom undorítónak, ha valaki ezt a szempontot is figyelembe veszi. Van, akinek sokkal fontosabb, hogy ilyen téren egyformán gondolkodjanak a világról a párjával, mint a pillanatnyi érzelmek.
55. Mutáns Jane (válaszként erre: 53. - Túrógombócka)
2016. márc. 30. 18:32
Igen, ha azt írtad volna, hogy "vannak nők, akik szeretnek felnézni..." stb. stb., akkor nem szóltak volna meg. Ilyen egyszerű.
54. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 52. - Mutáns Jane)
2016. márc. 30. 18:30
Ugye mondtam!? Megyek lottót venni!
53. túrógombócka (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2016. márc. 30. 18:27
vigyázz, engem megszóltak, mert azt mertem írni, h a nők szeretnek felnézni a férfiakra :P
52. Mutáns Jane (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2016. márc. 30. 18:26

"kell egy nőnek, hogy felnézhessen egy férfira"


Nekem még ahhoz, hogy szerelmes lehessek az illetőbe, SEM kell. Nem a diplomá(i)ddal van a baj, hanem az ásatag gondolkodásoddal.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook