Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? fórum

Működhet egy olyan párkapcsolat, ahol a nő tanultabb és jobb munkája van a férfinél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
111. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 110. - Brenor)
2016. márc. 31. 14:02

Az embernek egyedül is kellene tudnia tartalmassá tenni a saját életét. Amennyiben van kivel - együtt az már hab a tortán.

Ne mástól tedd függôvé az életed!

110. brenor (válaszként erre: 109. - Lusza)
2016. márc. 31. 13:59
Most azt hiszed, hogyha együtt lennék vele akkor nem találnék ki programokat csak itthon ücsörögnénk? Épp azért kell nekem egy társ, hogy kettőnk életét tartalmassá tegyük és szeressük egymást.
109. lusza (válaszként erre: 108. - Brenor)
2016. márc. 31. 13:56
Kölcsönös kellene legyen. Hozzád egy egyszerű lány való, akinek az a célja, hogy férjhez menjen, szüljön pár gyereket és vacsorát főzzön.
108. brenor (válaszként erre: 107. - Plavalaguna)
2016. márc. 31. 13:53
Ha szeretem akkor tudnék alkalmazkodni a céljaihoz és így legalább nem lesz az, hogy ennyire elfognak térni a céljaink.
107. plavalaguna (válaszként erre: 103. - Brenor)
2016. márc. 31. 13:45
tudod ahhoz, hogy működjön egy kapcsolat, kellenek a közös célok ;)
106. Panna.33 (válaszként erre: 103. - Brenor)
2016. márc. 31. 13:24
Én ezt hülyeségnek tartom. Ez a céltalan lebegés olyan semmilyen. Viszont ha te így érzed helyesnek, akkor keress egy ilyen gondolkodású lányt magad mellé. Viszont ha valakinek ez nem felel meg, akkor azt is fogadd el. Nem vele van a baj és nem veled, csak nem passzoltok.
105. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 103. - Brenor)
2016. márc. 31. 13:08

Azért a megélhetésrôl gondoskodni kell!

Elleni (a tehén meg a ló szokott) meg el lenni

<< éldegélni>> ég és föld!

Még mindig a tücsök...

104. brenor (válaszként erre: 102. - Metálmackó)
2016. márc. 31. 11:23
Ezt nagyon jól leírtad, ebben teljesen igazad van!
103. brenor
2016. márc. 31. 11:23

Most jöttem rá valamire. Nem kéne másban azt nézni, hogy mik a céljai az életben, hanem csak szeretni egymást. Nem gondolni annyira a jövőre csak elleni élni lazán. Sokkalta jobb stresszmentesebb. Minek kell olyan dolgokra előre gondolni amik nem történtek meg, ezzel a csak békés életünket háborítjuk a jelenben kell élni. Lekéne tojni, hogy ki hova halad és és csak az érzélmekre kéne hagyatkozni. Ezt régóta kisebb korom óta gondolom csak mivel ilyen olyan aggodó emberek vettek körül engem ezért eltanultam tőlük ezt aggódást, hogy jaj célok jaj jövő mintsem élveztem volna tovább az életet. Nem kéne annyira céltudatosan élni, ha nincs mire fel, mert magától jön. Igazából a média diktálja belénk azt a beidegződést, hogy légy pozitív, extrovertált, energikus, célokkal teli magyarán lefordítva ne legyél egyéniség hanem kövesd a fogyasztói média diktátumát.

Volt időszak mikor belekezdtem egy kis mlm munkába, mert telebeszélték a fejemet azzal, hogy legyen célod és ezzel meggazdagszolsz vegyem rá az embereket arra, hogy ők is foglalkozzanak ezzel. Hát mit ne mondjak nagy lelkesedés után, olyan stresszes és nagyképű lettem, hogy a végén nem ismertem saját magamra. Utána mikor abbahagytam beláttam, hogy mekkora egy barom voltam és elkezdtem inkább a jelenben élni. Magyarán nem minden esetbe jó az, ha az embernek vannak céljai, mert olyan útra vezethetnek bennünket ami nem illik hozzánk és ezzel olyan irányba terelhetjük a személyiségünket ami nem mi vagyunk. Több ilyen célom volt már csak ez volt a legrosszabb.

102. Metálmackó (válaszként erre: 94. - Brenor)
2016. márc. 31. 08:27
Felesleges ezen lamentálni, az oktatási rendszer olyan amilyen. Ez is azon dolgok közé tartozik, amik soha nem lesznek tökéletesek. Alulról meg jóformán semmi beleszólása nincs az embernek. Annyit tehetsz, hogy az adott lehetőségekből választod ki a neked megfelelőt. De ha ennyire nem számít neked a végzettség, akkor nem is ezen kellene agyalnod. Hanem esetleg beszélgetni a leányzóval és kiderülne, hogy ő hogyan áll a dolgokhoz, illetve hozzád. Mivel semmi nincs kőbe vésve, a legjobb esetben még az is előfordulhat, hogy ő lesz az, aki elég motivációt ad és irányt mutat neked ahhoz, hogy megtaláld a helyed. Ugyanis sokszor van úgy, hogy nem látjuk tisztán önmagunkat. Míg mások kívülről akár objektíven képesek szemlélni minket. Legrosszabb esetben pedig nemet mond. De legalább azzal is előrébb, hogy tudod mi a helyzet.
101. Channa* (válaszként erre: 100. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 31. 08:15

Igen, csak addig nagyon nehéz egybetartani az önbizalmunkat.

Nekem ebből elég sok jutott, mármint az önbizalomból, ennek ellenére nem ismertem magamra, amikor közel 2 évig munkanélküli voltam. Nagyon nehezen tudtam tartani, hogy azért megtartsak egy keveset belőle....

Én ezt a 2 évet 5 év alatt tettem rendbe. Anyagilag és lelkileg is.....Gondolom azért kevesebb, mert nem kellett tanulnom....

100. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 99. - Channa*)
2016. márc. 31. 08:06

Unokatestvéremnek az édesapja az érettségi elôtt 6 héttel halt meg. Az anyukája ott maradt a még kicsi lánykával, otthon a földjükön dolgozott.

A következô évben felvették az egyetemre. 6 év múlva állatorvos lett. Anyukának sikerült elmennie dadusnak, mindez egy kis falucskában. A lány is elvégzett 2 évet az orvosin, de szülésznô lett.

Volt durván nehéz 10 évük, mire egyenesbe kerültek.

99. Channa* (válaszként erre: 98. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 31. 07:38

Nem hinném, hogy erre gondol. Sok ilyen korú fiút ismerek és szegények ha összejönnek a régi osztálytársakkal, akkor döbbennek rá dolgokra, azaz onnantól kevésnek érzik magukat. Mert mit mesélnek egymásnak egy-egy ilyen alkalommal? Néhányan beszámolnak a szuper állásukról, amit ugye nem maguknak intéztek, hanem a szülők berakták őket minden tudás nélkül, vagy a saját vállalkozásukba vitték a gyereket és ott természetesen jól keres. Ezzel semmi baj nincs, csak azok, akiknek nincs ilyen hátterük rosszul kezdik érezni magukat. A Józsi, a Pista, a Márk mit elért már az elmúlt néhány évben, én meg semmit, pedig nem vagyok hülyébb náluk....

Ha a gyereknek jó a háttere, akkor a szülők ezt tompíthatják, mármint ezt az érzést, de ha pl. egyedül van, mint a fórumindító, akkor nincs aki tuningolja, aki tovább lökje egy ilyen mélyponton...

98. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 94. - Brenor)
2016. márc. 31. 07:07
Ne háríts! Vagy te vagy a meg nem értett zseni?
2016. márc. 31. 00:29

Nálam mindig működött, ha meg nem, nem a végzettség volt az oka.

Mit takar a jobb munka?

96. Érdekes73 (válaszként erre: 94. - Brenor)
2016. márc. 30. 23:46
Mikor én jártam általánosba csak az igazán jó tanulók gondolkodtak a felsőoktatásban ők is csak megfelelő háttérrel. A jobbak mentek gimibe szakközépbe a kevésbé jók szakmunkásba. Így a legtöbben dolgoztak már 17-18 évesen.
95. michelle.r (válaszként erre: 94. - Brenor)
2016. márc. 30. 23:34

"Ez az elcseszett oktatási rendszer miatt nem találják meg az emberek azt amiben jók lennének és hobbiból minden elhatározás nélkül mennek valami egyetemi szakra és később megbánják."


Na ne viccelj :DDD. Egyfolytában hárítsz, mindenkire mutogatsz, hogy ki miatt nem megy. Ismerd meg magad, a határaidat, és legott rájössz, hogy miben vagy jó.


Annyit foglalkozol a joggal, hogy tulajdonképpen lehet, hogy jogot kéne tanulnod ;)

94. brenor (válaszként erre: 84. - MZsanett)
2016. márc. 30. 22:52

Rengeteg ember jár így. Unokatesóm is elment egyetemre, de ott rájött arra, hogy másba kamatoztatná a tehetségét, mert olyan hobbit talált, amit szeret csinálni ezért jövőre elmegy tanfolyamra. Én is ezt tenném szívesen, ha tudnám, hogy mibe vagyok igazán jó, mert hirtelen elhatározásból nem megyek költségesek is.

Ez az elcseszett oktatási rendszer miatt nem találják meg az emberek azt amiben jók lennének és hobbiból minden elhatározás nélkül mennek valami egyetemi szakra és később megbánják. Ha általánosban meg középsuliban nem erőltetnék rá másokra azt a sok szar szárazanyag megtanulását, hanem helyette arra mennének rá, hogy igazán tehetséges, tanult embereket képezzenek ki ne kistudósokat akkor nem lenne ilyen probléma

Csak a gyenge jellemű férfiak olyanok régebben én is olyan voltam, de ha mélyen rálátunk akkor semmi gond nincs ezzel, pláne hogy egyenjogúság van.

93. l.luiselotte (válaszként erre: 91. - Channa*)
2016. márc. 30. 22:51
a hozzászólásod se, egyébként sem én kezdtem :)
92. plavalaguna (válaszként erre: 35. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 30. 22:08

"Most már tudom, hogy a nôi jogászok, mérnökök, orvosok, bírók, középiskolai, egyetemi tanárok miért víz-villany-gázszerelô-festô-kômûves-autószerelô, gépkocsivezetôhöz (stb.) mennek feleségül. :D

A sebész fôorvosnônek ideális társ a beteghordó és a mûtôs segéd."


mondjuk röhögni fogsz, de simán hozzámegy egy mérnök vagy egy egyetemi tanár egy víz gáz villany szerelőhöz, vagy egy kőműveshez vagy egy profi sofőrhöz. Sőt be fogsz szarni, simán lesz ügyvéd pincér páros is :D Sőt ami a döbb, ezekben az esetekben simán a pasik keresnek többet ;) Az orvos műtőssegéd, azért nem jön össze, mert ott ambiciógonndok vannak. Ahogy a pasi orvos se a takarítónőt veszi el, hanem a szaknővért. Aki bizony ugyanolyan szinten profi kórházi melóban mint a doki kb. egyik nincs a másik nélkül. Ahogy egy mérnök se fog sose magaalattinak tekinteni egy profi szerelőt. Sokat nem ér a diplomád, ha nincsenek szakik ;)

91. Channa* (válaszként erre: 43. - L.luiselotte)
2016. márc. 30. 21:26

Kímélj meg a ronda jelektől!

Ez nem vall nagy műveltségre:D

90. Panna.33 (válaszként erre: 89. - MZsanett)
2016. márc. 30. 21:19
:DDD
89. MZsanett (válaszként erre: 88. - Panna.33)
2016. márc. 30. 21:13
Ja, aztán évek múlva kiderül, hogy van diplomám, és akkora hiszti lenne belőle, mintha lenne egy eltitkolt gyerekem:D
88. Panna.33 (válaszként erre: 87. - MZsanett)
2016. márc. 30. 21:06
Ja, most csak a faszikra gondoltam, nem az állásinterjúra.
87. MZsanett (válaszként erre: 86. - Panna.33)
2016. márc. 30. 20:59

De azt hogy magyaráznám ki állásinterjún?:o


Aki attól van rosszul, az egy hülye:)

86. Panna.33 (válaszként erre: 84. - MZsanett)
2016. márc. 30. 20:54

Tagadd le a csába.:P

Amúgy meg kell neked olyan faszi, aki attól van rosszul, hogy diplomád van? Naugye;)

85. MZsanett (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2016. márc. 30. 20:54
Kell, hogy felnézhessen rá, de nem a papír fogja eldönteni, hanem az igazi tudás és azok a tulajdonságai, amikre fel lehet nézni.
84. MZsanett (válaszként erre: 34. - Brenor)
2016. márc. 30. 20:51

Én meg jól elcsesztem a továbbtanulást...van diplomám, van szakmám, de rájöttem, hogy egyiket se szeretném csinálni...szóval most egy kicsit carban érzem magam.


Az a baj, hogy sokan vannak, főleg férfiak, akik nem tűrik el, hogy a barátnőjüknek nagyobb legyen a végzettsége...én is belefutottam egy ilyenbe. És ez kiütközik. Ennek ellenére még mindig hiszek benne, hogy létezhet ilyen kapcsolat. Aki rendben van magával, az nem fog ilyenekből hisztit csinálni, mert nem lesz kisebbségi érzése.

83. Channa* (válaszként erre: 51. - Lusza)
2016. márc. 30. 20:33
Nem tudom, hogy mennyi idős a fórumindító, de hidd el, elég nehéz helyzetben vannak a fiatalok, akik épp csak végeztek. Gyakorlat híján nem veszik fel őket a szakmájukba, de így nem lesz sosem gyakorlatuk....
82. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 80. - Brenor)
2016. márc. 30. 20:27

Nem mindegy, honnan jut el valaki valahová.

Milyen hátrányokkal startol.

Az biztos, ha az adott körülményekhez, önmagadhoz képest jól futottad az utat, semmi gond.

Azt szokták mondani zenészkörökben, hogy a tehetség 20 %, a szorgalom, kitartás 80 %.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook