Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Muflon hús...mi az? fórum

Muflon hús...mi az? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 28. 16:20
:)
2010. aug. 11. 13:07
Még én nem ettem. Sajnálom őket, nem kéne kipusztítani szegényeket, hogy megegyük!
2010. júl. 22. 22:09
Fincsi a muflon húsi maga az állat hasonlit a zergéhez.
11. Wenta
2010. ápr. 1. 12:55
Énis ettem muflon húst én készítettem el az eygik legfinomabb vadhús amit ettem. Egyszer kaptam kb 5 kg, azóta sem tudok hozzá jutni a a szarvas a másik kedvencem áfonyával burgonya krokettel
10. Hoxa
2010. márc. 31. 22:38
Én is ettem már a mongol étteremben, semmi extrát nem éreztem rajta.
9. Re87 (válaszként erre: 1. - 5c164bdafa)
2010. márc. 31. 20:23
Én már ettem,finom volt.Igazából nem tudtam,hogy muflon,azt hittem marha:D.
2010. márc. 31. 19:32

Muflonsült


hozzávalók 4 főre


Sülthöz:

1,5 kg kicsontozott muflon comb

1 fej vöröshagyma

fél liter csontleves

2 db piros húsú étkezési paprika

3 szál rozmaring ág

3 dl száraz fehérbor

3 ek mangalicazsír

1 tk Kalocsai rózsapaprika

2 kk Kalocsai fokhagymakrém

1 ek Kalocsai édesnemes pirospaprika

édeskömény


Páchoz:

25 dkg vegyes zöldség

20 dkg vöröshagyma

3 gerezd fokhagyma

10-15 db egész bors

2 db babérlevél

ízlésünknek megfelelő és a vadhoz illő egyéb fűszer (a muflonhoz a csombor, kakukkfű, koriander és a kömény illik)


elkészítés


Pác készítése:

A hozzávalókat megtisztítjuk, a vegyes zöldséget és a hagymát karikára vágjuk, majd a fokhagymagerezdekkel és a fűszerekkel egy nagy lábasba helyezzük.

2 liter vízzel felöntjük, lassú tűzön felforraljuk, forrás után még fél óráig főzzük.

Kihűtjük és a megfelelő nagyságú, zománcozott edénybe helyezett húsra szűrjük, vigyázva arra, hogy a páclé a húst mindenütt ellepje.

A muflon életkorától függően, 1-2 napig hűvös helyen érleljük.

A húst minden nap gondosan forgassuk meg!


Sült készítése:

Először a mufloncombot a pácból kivesszük, lecsepegtetjük, szárazra töröljük.

A hagymát apróra, a piros húsú paprikákat kockára vágjuk.

A combot spárgával szép formásra kötözzük.

Nagy lábasban a mangalicazsírt felforrósítjuk, a felaprított hagymát fonnyasztjuk kb. 4 percig, és a fokhagymakrémet elkeverjük benne.

Beletesszük a kötözött muflonhúst és kevés víz hozzáadásával minden oldalán megpirítjuk.

A lábast a tűzről levesszük.

A húst mély tűzálló tálba (jénaiba) áthelyezzük, majd hozzáadjuk a piros húsú paprikát és megszórjuk az édesnemes-, és a rózsapaprikával. 5 percig pirítjuk.

A csontlevest a fehérborral összekeverjük és lassú tűzön felforraljuk.

Forrás után még kb. 10 percig főzzük, fűszerezzük a rozmaringágakkal, sóval, édesköménnyel.

Majd az így elkészült fűszeres lével felöntjük a combot.

Előmelegített sütőben (180 fokon), a hőálló edényt lefedve, puhára sütjük a hús (kb. 40-50 perc alatt).

A kész húst az edényből kivesszük, a spárgát eltávolítjuk, majd szeleteljük.

A mártást vízzel elkevert kukoricaliszttel besűrítjük.

A fűszeres muflonsültet a mártással tálaljuk.

2010. márc. 31. 19:31

Muflon jerke zöldséges lében


60 dkg kockára vágott muflon comb, vagy sovány lapocka

2 l húslé

2-3 fej szeletelt hagyma

6 gerezd fokhagyma

1 csokor leveszöldség

1 csokor friss kapor

1 kis fej zsenge zeller

3 db babérlevél

1 dl borecet

6 szem boróka bogyó

1 csapott evõkanál ecetes reszelt torma

2 dl tejszín

2 dl tejföl

1 dl száraz fehérbor

1 dl olaj

fehérbors

1 liter vízbõl, a borecetbõl, a babérból és a kissé megtört borókabogyókból kevés sóval páclevet forralunk, majd az igen apróra felkockázott húst a lobogó páclébe engedjük, elkavarjuk, és a tûzrõl levéve hagyjuk csaknem kihûlni. Ezt követõen leszûrjük, lecsepegtetjük, és az idõközben az olajon megpárolt hagymára helyezzük, amivel lassú tüzön, lefedve tovább pároljuk. Néhány perc elteltével kissé megsózzuk, megborsozzuk, majd hozzáadjuk a bort és gyakori kevergetés mellett zsírjára pirítjuk azzal. Ezt követõen a zúzott fokhagymával még egyszer átforgatjuk, majd felöntjük az elõforralt húslével és közepes lángon tovább forraljuk. Kb. 15 perc múlva hozzáadhatjuk a szintén apró kockára vágott zöldségeket és a kapor összekötözött szárát. Mikor a hús és a zöldségek megpuhultak, sóval, fehérborssal, és tormával ízesítjük a levest, végül pedig hõkiegyenlítés alkalmazása mellett a tejszín, tejföl és aprított kapor, illetve zellerlevél keverékével behabarjuk az egészet. Melegen pirított zsemlekockával, hidegen reszelt parmezánnal megszórva kínáljuk.

6. klára51 (válaszként erre: 1. - 5c164bdafa)
2010. márc. 31. 19:30

Kemencés Muflonbárány vadászmester módra:


Lényeges az elejtés időpontja, hiszen a frissen lőtt vad felhasználása ízletesebb étel elkészítését eredményezi. A muflont elejtés után zsigereljük, megnyúzzuk és nagyobb darabokra vágjuk. Fontos, hogy ne szeleteljük a húsokat, mert kemencében sütjük, kényelmesen borozgatva.


Sütés előtt a darabolt muflont sózzuk, borsozzuk, vörösboros mustárral megkenjük és legalább két napig érleljük. A sütés előtt kemencénket felfűtjük, a parazsat kiszedjük, csak annyit hagyunk benne, ami az ajtónyitogatás hőveszteségét pótolja.


Muflonbárányunkat megfelelő méretű tepsibe helyezzük, mangalica zsírral megkenjük, friss rozmaringgal gazdagon meghintjük, tetejét szalonnával betakarjuk. [$banner][$articlePoll]


Mellé helyezzük a darabokra vágott fehérrépát, sárgarépát, vöröshagymát, fokhagymát, erdei gombát.


Tepsinket alufóliával betakarjuk, a kemencébe tesszük és egy órán keresztül fröccsözünk. Mire a maradék szódánk felmelegedett, megtekinthetjük muflonbárányunk készültségi állapotát. A szalonna szeleteket leszedjük, a húsokat megforgatjuk, visszahelyezzük a tetejére a szalonnát, újból lefedjük és visszatesszük a kemencébe.


Újabb palackot bontunk, és egy órán át nézegetjük poharunkat.


Mire minden kiürült, kivesszük a tepsit a kemencéből, a fóliát leszedjük róla. A szalonnadarabokat egy tálra szedjük, muflonunkat ismét megforgatjuk, sörrel meglocsoljuk, és fél órára visszatesszük a kemencébe. Ez idő elteltével újra megforgatjuk, ismét sörrel locsoljuk és 15-20 percre visszatesszük.


A húsokat nagyobb tálra, vagy tálakra helyezzük, mellétesszük a szalonna szeleteket és a közben megsütött hagymakarikákat. Köretnek serpenyős burgonyát adunk, csípős savanyúsággal.

2010. márc. 31. 19:29
Köszönöm nektek:D
2010. márc. 31. 19:29

A muflon (Ovis orientalis) az emlősök (Mammalia) osztályának a párosujjú patások (Artiodactyla) rendjéhez, ezen belül a tülkösszarvúak (Bovidae) családjához és a kecskeformák (Caprinae) alcsaládjába tartozó faj.


Eredeti vagy legalább túlnyomórészt tiszta vérű, vad muflonállomány csak Szardínián és Korzikán él. Ez a faj a gyakran csak szórványos növényzettel borított földközi-tengermelléki hegyekhez alkalmazkodott, ahol a köves altalajokon patáit is eléggé gyorsan lekoptatja.


A muflont Európa sok részére vadászati célokból telepítették be. Hazánkba Forgách Károly gróf hozta be, aki az 1868-69-es években 10 muflont hozatott a gimesi (Nyitra megye, lásd: Gímes) vár melletti vadaskertjébe a brüsszeli és a frankfurti állatkertből. Később Magyarország több vadaskertjébe és erdőterületére betelepítették. Ma szigetszerűen megtalálható hazánk valamennyi középhegységi részén (Mátra, Bükk, Zempléni-hg, Börzsöny, Dunántúli-khg.). Helyenként - például az erdei talajokon - problémát jelent, hogy a hosszú paták akadályozzák a járásban. A faj nagy alkalmazkodóképességét bizonyítja a rengeteg házijuhfajta, amelyeket igénytelenségük folytán az összes földrészen, a legkülönbözőbb élőhelyeken hasznosítanak gyapjú-, hús- és tejtermelésre.


Állatkertekben gyakran tartanak muflont.

3. 655201810e (válaszként erre: 1. - 5c164bdafa)
2010. márc. 31. 19:28

a muflon egy hegyikecske.

biztos finom lehet

2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - 5c164bdafa)
2010. márc. 31. 19:28
2010. márc. 31. 19:26
Milyen a hús íze, és milyen állat az? Van jó receptetek esetleg muflon húshoz?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook