Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MTHRF heterozigóta szedhet-e fogamzásátlót? fórum

MTHRF heterozigóta szedhet-e fogamzásátlót? (tudásbázis kérdés)


8. mell
2015. febr. 17. 14:48
Köszönöm a válaszokat!
7. mell (válaszként erre: 4. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 17. 09:23

Köszi:Génmutációk

A géneket a szüleinktől örököljük. A kutatások által kb. 40-50 féle MTHFR génmutáció ismert, melyek közül a következő két mutáció okoz problémákat:


C677T mutáció által okozott egészségügyi problémák: szívbetegség, szívroham, agyvérzés, trombózis, perifériás neuropátia, vérszegénység, vetélés. születési rendellenségek

A1298C mutáció által okozott egészségügyi problémák: depresszió, fibromyalgia, krónikus fáradtság szindróma (mellékvese kimerülés), migrén, IBS, Alzheimer kór, továbbá bizonyos pszihikai betegségeket, mint az OCD, bipoláris depresszió és skizofrénia is ennek a géndefektnek tulajdonítanak.


Valószínűsíthető, hogy az autizmusban szenvedő egyének 98%-a hordozza az egyik-másik vagy minkét génmutációt.


——————————–


Felmerülhet a kérdés, hogy ez a tartalom mégis hogyan kerül erre, a látszólag teljesen más témával foglalkozó blogra.

Két okot neveznék meg, amiért fontosnak tartottam írni erről:

- mint a bevezetőben olvasható, a Föld népességének 40%-át érinti ez a géndefekt

- az MTHFR géndefekt egyfajta anyagcserezavar. Sokszor ez az “aprócska”, de egyáltalán nem vizsgált, mégis igencsak jelentős probléma megoldása hiányzik a teljes, egészséges élethez, mikor minden egyéb tényező (t3 rezisztencia, kortizolhiány, nemi hormon zavarok) ki lettek zárva, rendbe lettek téve.



Források:

MTHFR genetic defect

MethylLife

Google

iwiw

Ajánlott bejegyzések


Kisokos jódszedéshez - 2014-09-24

A kortizol nyálteszt helyes elvégzése - 2014-09-18

Nekem miért nem működik a T3? - 2014-08-15

Kincs, ami nincs: vizsgálatok Magyarországon - 2014-07-16

Egy félreértett és alulértékelt elem: A Jód - 2014-07-16


Címkék: folsav, mthfr


Kommentek



Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be.

Címkék

aldoszteron Armour folsav ft3 ft4 hashimoto jód kortizol kortizol nyálteszt labor laborvizsgálat mellékvese fáradtság mellékvese kifáradás mthfr nyálminta nyálteszt pajzsmirigy alulműködés pajzsmirigy túlműködés progeszteron progeszteron krém reverz t3 rt3 rt3 dominancia szelén t3 rezisztencia t4 természetes pajzsmirigy természetes progeszteron tesztoszteron thyroxine tsh vas vizsgálat vérvizsgálat vérvétel ösztrogén ösztrogén dominancia


Igen, ezeket érzékelem, depire hajlagyok és apám is depis és szívinfarktusa is volt 2 szer, úgyhogy ebből a szempontból is veélyztetett vagyok, de trombózisra is, viszont pont a TROMBÓZISHAJLAM az, ami miatt akkor a fogamzásgátló szedése ki van zárva, hiszen fokozottan veszélyezetetettek a trombózishajlamosak bármilyen hormontartalmú fogamzásgátló szedésekor.

6. mell (válaszként erre: 3. - Remoni)
2015. febr. 17. 09:19
Pontmutáció: MTHFR enzim génjének heterozigóta C677T és A1298C pontmutációja, a homocisztein szint is megvan egyik papíromon.
5. mell (válaszként erre: 2. - Tücsi24)
2015. febr. 17. 09:17
Pont hogy trombózishajlam vizsgálatko derült ki! Mivel ezt a faktort is vizsgálják trombózis hajlamkor.Ugyan nem vagyok Leidenes, de fokozott a trombózis hajlam kockázatom!
2015. febr. 16. 20:08
2015. febr. 16. 19:45

felcserelodott ket betu: MTHFR

keves az info. attol fugg melyik pontmutacio és mekkora a homocisztein szint tarsul hozza.

erre a kerdesre csak nogyogyasz fog tudni valaszolni az osszes lelet ismereteben.

2. Tücsi24 (válaszként erre: 1. - Mell)
2015. febr. 16. 19:44

Az MTHFR szerintem a folsav hasznosulását mutatja, és nincs köze a fogamzásgátlóhoz.

Az a trombózis hajlammal függ össze.

1. mell
2015. febr. 16. 19:19
MTHRF heterozigóta szedhet-e fogamzásátlót?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook