Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MSN veszély! fórum

MSN veszély! (beszélgetős fórum)


2010. jan. 30. 11:20

Lehet, hogy igazad van, de nem árt óvatosnak lenni.

Mostanában úgyis egyre több marhasággal hülyítik az embert.

16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. jan. 27. 17:12
Márminthogy olvasd el a cikket, amit belinkeltem.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Tundibundy)
2010. jan. 27. 17:11

1. Attól, hogy a tévében a reklám szerint az OMO a legjobb mosópor, még nem az OMO a legjobb mosópor


2. Attól, hogy az iwiwen (interneten, emailben) írt valaki valamit, attól még az nem lesz automatikusan igaz.


3. Attól, hogy valaki rendőrszázados, még lehet hülye. (Sőt :o)))


Egyelőre az index még tart ott, hogy ilyen ügyekben hiteles tájékoztatásként viszont higgyünk neki, úgyhogy szerintem olvasd el.


A 91-es (hazai emeltdíjas) számra sms küldésnek nem értem mi köze van ahhoz, hogy állítólag emberek nem fogadott hívást kapnak egy olasz számról, és azt végképp nem értem, mi köze az egésznek az MSN-hez.

14. Tundibundy (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. jan. 27. 15:58
Ezt én az iwiwen kaptam és nem én fogalmaztam,hanem egy rendőrszázados.Ettől függetlenül próbáltam 91-el kezdődő számra sms-t küldeni de a szolgáltatóm letiltott (korábban nem)
2010. jan. 27. 14:38

Ez egy hoax.


"Márton György, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) szóvivője az Indexnek elmondta, mindkét lánclevél valótlanságokra épül. "Magyarországon fogadott, külföldi hívásért a mobilszolgáltató semmilyen esetben nem számlázhat, de nem is teszi, nem kaptunk még ilyen bejelentést. Az első lánclevélben szereplő szám egy angol mobilszám, a másodikban szereplő számok közül az egyik előhívó, a +393 olasz mobilra mutat [2], a többi pedig nem létezik. Amennyiben normál külföldi mobilszámot hívunk vissza - akár gyanútlanul is - a magyar mobilunkról, akkor tarifacsomagtól függően is maximum pár száz forintot fizetünk percenként. Az pedig, hogy ne lehetne megszakítani egy hívást, egyszerűen lehetetlen, ilyen nincs" - fogalmazott.


Sokaknak ilyen láncleveleket olvasva az a félelme, hogy a visszahívott szám emelt díjas, azt azonban kevesen tudják, hogy itthonról külföldi emelt díjas számokat nem lehet hívni. "És más országból a magyar emelt díjas számokat sem, gondoljunk a Megasztár példájára, ahol lehetett ugyan külföldről szavazni, de meg volt adva az adott ország emelt díjas száma. Elméletben lehetséges a külföldi emelt díjas szám hívása, de ehhez speciális előhívók szükségesek, és a lánclevélben foglalt számok nem ezek" - fogalmazott. Ráadásul a magyar mobilszolgáltatók nem is adnak meg a tarifatáblázatban külföldi emelt díjas számok hívására irányuló összeget, vagyis nem számolhatnak fel érte díjat.


A lényeg tehát, hogy a több ezer eurós számlát előállítani magunknak fáradtságos munka, talán úgy lehetséges, ha napokig lógunk egy nagyon távoli országban, mondjuk a Zöld-foki Köztársaságban bejegyzett mobilon, de ennek nincs nagyon sok értelme."


[link]


nem kell minden hülyeséget elhinni.

12. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Tundibundy)
2010. jan. 27. 14:21

"a mobiltelefon kijelzőjén megjelenik egy nem fogadott hívás."


ennek mi köze az MSN-hez? te érted is, amit leírsz?

2010. jan. 27. 14:20
ez alap!!!!!
2010. jan. 27. 14:16

Hogy jön ide az msn??


Amúgy meg, akinek van egy kis esze, külföldi számot még véletlenül sem vesz fel/hív vissza, hacsak nem egy külföldi rokon lehet, az meg az ország hívószámából csak kiderül...

9. 2f61415a97 (válaszként erre: 7. - Kiki8400)
2010. jan. 27. 13:55

én is így vagyok vele...


sőt a rejtett számot sem veszem fel...

2010. jan. 27. 13:54

még ekkora baromságot.

nagyon sok ilyen és ehhez hasonló üzenet kering és keringett az emberek fülébe, de aki annyira hiszékeny hogy bedől az iesmiknek az magára vessen.

mindenesetre ez a telefonhívásos sztory nem létezik! férjem nyomozó 15 éve megeszékhelyen, egyetlen ien ről nem hallott senki!

2010. jan. 27. 13:47
Azt nem tudom, hogy igaz-e, de én nem szoktam idegen számnak felvenni a telefonom, vissza nem hívok senkit, csak családot. Ha fontos, akkor úgyis újból keresnek :).
2010. jan. 27. 13:44
én sem ...majd ha valaki akar valamit visszahív...én nem hívogatok vissza ismeretlen számokat amúgy sem ...
2010. jan. 27. 13:42
Hat en meg mar sok evvel ezelott hallottam errol. Hulyeseg. Csak szorakoznak egyesek.
2010. jan. 27. 13:41
Én visszahívtam,nem történt semmi.Ez már több mint 1.5 éve volt.
3. mese (válaszként erre: 1. - Tundibundy)
2010. jan. 27. 13:40
Köszi, hogy figyelmeztetél minket, ezután jobban figyelek. de ez nem skypon van?
2010. jan. 27. 13:39
Mik vannak :S Tuti nem hivnám amugyse vissza
2010. jan. 27. 13:37

Alábbiakban szeretném közzétenni a lenti levelet, mert fontos,hogy erről mindenki tudjon.



Kuti Erika r. szds.:


Kérem, küldjétek tovább minél több ismerősötöknek.


Figyelem... fontos!!!


A hétvégén az én telefonomra is érkezett egy +39.....-es hívás, de nem vettem észre, és mivel Olaszországra tippeltem, és senkit nem ismerek, aki most ott lenne, nem hívtam vissza.Szóval ez tényleg létezik A T-Mobile megerősítette a hírt, kérlek, olvassátok el figyelmesen!Belgrádban megtartott Hitelcsalások megelőzésére vonatkozó

Fórumon, Marija Kusity, a fórum elnöke és a Raiffeisen bank dolgozója a következő értesítést közölte:

"Engedjék meg, hogy felhívjam figyelmüket egy újfajta bűncselekményre.

Európában már több ilyen történt, sajnos hozzánk

is eljött.

A bűncselekmény folyamata a következő: a mobiltelefon kijelzőjén megjelenik egy nem fogadott hívás.

Erre az értesítésre sor kerülhet anélkül is, hogy a telefon megcsörrenjen.A mobiltelefon-tulajdonos, miután megnézte, hogy milyen számról van szó, és ha a hívószámok a következők: +39., +390., +391., +392., +393., +394.,(ebben a konkrét esetben +393193260045 szám volt), és mindjárt kitörli a számot, abban az esetben további következménye nem lesz,de ha felhívja ezt a számot, a bűnözők áldozatává válik.A konkrét esetben a mobiltelefon tulajdonosa jelentkezett az említett számra, és ezzel az egy hívással több mint 2.000 EURO-s költsége keletkezett.Ugyanis ha jelentkezünk ezekre a számokra, nincs lehetőség rá, hogy megszakítsuk a vonalat, s óriási költségek keletkezhetnek a telefonszámlánkon."

A Belügyminisztériumtól kapott információk szerint már több ilyen eset történt nálunk is.

Megkérem Önt, hogy ezen esetek megelőzése érdekben, minél több emberhez juttassa el ezt az információt.

MSN veszély! Átverés! Kérlek, add tovább!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook