Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MRI vizsgálat (nyaki) fórum

MRI vizsgálat (nyaki) (beszélgetős fórum)


2012. máj. 28. 17:02

Már többször voltam,és még csak most mondták ,hogy igyak sok folyadékot utána. Szerencsére mindig van nálam víz. Pedig az előtt is mindig kaptam kontrasztanyagot.

Ja és nem is éreztem amikor a kézfejembe szúrt.

2 nap múlva volt eredmény.

14. homern (válaszként erre: 10. - 1e9730ee64)
2012. máj. 28. 16:58
ruhában :) ha fémcsatos a melltartó azt vedd le előtte.
2012. máj. 28. 16:50
Nekem koponya MRI-m volt. A hangja nagyon zavart, mivel legszivesebben ugráltam volna tőle és emellett kellett mozdulatlanul feküdni. ha ajánlanak füldugót, fogadd el. Én nem kértem amikor kérdezték, mert nem tudtam milyen kellemetlenül zajos. kb. 20 percig tartott.
12. 9595628ef1 (válaszként erre: 10. - 1e9730ee64)
2012. máj. 28. 16:47

nem, nem kell.

rajtam minden ruhám rajtam volt, csak az övet vetették le....+cipőt....

és akkor olyan melltartóban mentem amin nincs kapcsoló, csak olyan top szerűség vagy mi a neve....

2012. máj. 28. 16:46

De aranyosak vagytok , hogy írtatok !!!!!


:)

10. 1e9730ee64 (válaszként erre: 4. - Gabika79)
2012. máj. 28. 16:46
gondolom félmeztelenül ?
9. 9595628ef1 (válaszként erre: 1. - 1e9730ee64)
2012. máj. 28. 16:43

persze és van a kezedben egy "pánik" gomb amit bármikor megnyomhatsz, ha esetleg rosszul éreznéd magad....és akkor jönnnek és kiszednek.


Engem a hang zaóvart kicsit, és hogy fáztam....

No meg ugye bezártságérzetem van, de előtte mondták, hogy hunyjam le a szemeim, és ne is nyissam ki....így kicsit ábrándoztam közben. Persze előfordult, hogy kinyitottam, de úgy előjöhet a bezártságérzet, szóval inkább maradjon becsukva....


Nyugi túléled, és reméljük semmi bajod nem lesz!!!

2012. máj. 28. 16:24

Szia!

Nekem már sokszor volt koponya MRI vizsgálatom.

Lefekszel az ágyra, betolnak a gépbe és magadra hagynak.

Mozdulatlanul kell feküdnöd.

A gép pedig zakatol, zakatol... kb. 20 perc múlva vége.

Ha szükséges, akkor kapsz injekció formájában festék anyagot. Amikor befecskendezik, akkor forróságot érzel, de semmi több.

Nem kell kísérő. Semmi különös, legfeljebb csak az eredmény miatt kell izgulni.

2012. máj. 28. 16:20

Pár perc, és nem kell kísérő :-)

(Bár nekem is az agyam nézték, az meg nekem jó nagy :-D)

2012. máj. 28. 16:20
Én koponyán voltam már kétszer is. Egy MRI vizsgálat minimum 15-20 perc. Ha kontraszt anyagot kapsz, félidőben "kihúznak" és beadják. Ez a jobb felvételekhez kell, de nem minden esetben kell beadni. Mielőtt bemész szabadulj meg minden fémes dologtól: fülbevaló, nyaklánc, öved ilyesmi. Kísérő nem kell, nem fájdalmas a dolog, csak iszonyat hangos. Nekem még füldugót is adtak, de anélkül is ki lehet bírni. Kicsit koporsós érzete van az embernek, de túl lehet élni, ne félj:)
2012. máj. 28. 16:19

nekem az agyamat nézték,de hátha tudok segteni :)


kísérő nem kell,annyi bajod lesz utána mint röntgen után,vagyis semmi :)


le kell venni az ékszereket,fém dolgokat,befekszel a gépbe,rögzítik a fejed ha kell,20-30 perc után kész is.Közben csattog-kattog a gép,elég idegesítő,de ez legyen a legnagyobb problémánk :) ha valami bajod van,nem bírod a bezártságot stb akkor tudsz szólni a gépet kezelő emberkéknek.

2012. máj. 28. 16:19
Nem kell kísérő, mert csak egy "asztalra" kell feküdni, és az MRI gép mozog körülötted, neked mozdulatlanul kell feküdni! Emiatt kicsit kényelmetlen, de semmi extra, hasonló mint a röntgen, csak ez kb.5-10.perc! Legalábbis nálam ennyi volt minden alkalommal!
2012. máj. 28. 16:17
Több fórum is van ebben a témában, bele olvastál?
2012. máj. 28. 16:15
Köszönöm!
2012. máj. 28. 16:15
Aki volt már nyaki MRI vizsgálaton kérdezném, hogy kb mennyi ideig tart mit csinálnak pontosan és nem kell e kísérő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook