Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MR bódításban fórum

MR bódításban (beszélgetős fórum)


20. Andesz75 (válaszként erre: 19. - Sopianae)
2015. ápr. 24. 07:59
Remélem nem lesz gond a lányoddal. Minden jót nektek.
2015. ápr. 23. 09:13
Elvégzik altatásban is. Vagyis kicsiknél tuti, akkor lehet nálad is. 2 éves lányommal várunk MR időpontra te meg itt "nyavajogsz". 100 ezreim nincsenek arra, hogy időpontot "vegyek" neki.
18. Andesz75 (válaszként erre: 17. - Vica66)
2015. ápr. 23. 08:30
Megy a privi.
17. vica66 (válaszként erre: 16. - Vica66)
2015. ápr. 22. 10:46

Persze, csak példát írtam, nem tudom, milyen vizsgálatra van szükséged pontosan, mert az árak attól is függnek. Azért érdemes talán megnézni.

Bent lehet veled a kísérőd (nálam bent volt), rendesek, nyugodt, modern hely.

16. vica66 (válaszként erre: 15. - Andesz75)
2015. ápr. 22. 10:43

Szia!

Hol laksz? Tudok egy jó helyet nyitott géppel Székesfehérváron, koponya MR (kontraszt nélkül) 22 ezer. Ha van egészségpénztárad, azt is fel tudod itt használni. Én ott csináltattam az ágyéki gerinc MR-t, ugyanennyiért, Pesten ugyanez már 30 ezer lett volna.

Ha gondolod, megírom priviben.

15. Andesz75 (válaszként erre: 14. - Vica66)
2015. ápr. 22. 08:20

Köszönöm szépen a biztatást.

Igen, ezt kellene csinálni.

Nevetséges de nagyon nehéz ezt megoldani.

Néztem nyitott MR-t de nagyon drága. :(

Lassan egy éve vívódok magammal. És egyre pocsékabbul vagyok.

14. vica66 (válaszként erre: 1. - Andesz75)
2015. ápr. 21. 10:51

Szia!

Olyan helyet keress, ahol nyitott gép van. Nem olyan vészes, már kétszer voltam, esetemben kb. 20 perc volt. Adnak egy pánikgombot is a kezedbe, amit megnyomhatsz, ha gondod van. De próbálj lazítani (könnyű mondani, tudom), és arra koncentrálni, hogy erős vagy, és meg tudod csinálni, főleg, hogy szeretnéd, ha sikerülne a vizsgálat, és kiderülne, mi a bajod. Ha úgy könnyebb, menjen veled valaki, aki ott lehet a vizsgálóban. Amikor másodszor mentem, párom végig ott ült egy széken, afféle lelki támogatást nyújtva (igaz, nekem komoly fájdalmaim voltak, nem pszichés tünekek). Még ha beszélgetni nem is lehet közben, mégis segíthet egy ismerős jelenléte.

Sok sikert, remélem, végül sikerül megcsinálni az MR-t.

13. Andesz75 (válaszként erre: 12. - Letihill)
2015. ápr. 15. 08:45

Sajnálom, hogy neked se sikerült a vizsgálat.

Fülzúgásommal én is voltam már fűnél-fánál, de ahogy te is írod nincs rá megoldás. Figyelem a külföldi fórumokat (mert biztos, hogy ha lesz gyógymód akkor onnan jön majd), úgyhogy ha lesz valami írni fogok. Bill Clintonnak is fülzúgása van, tehát ha őt nem tudják meggyógyítani akkor mi itt mit várunk???


Én már ott tartok, hogy jó lenne ha lenne az agyamban valami pici elváltozás, hogy azt meg lehessen műteni és elmúljon a zúgás.


Köszönöm a szurkolást!!!! :)

2015. ápr. 14. 21:43
Na ez nekem is jó lenne,mert bizony én meg kiugrottam a csőből.Én se bírtam.Érdekes hogy téged Andesz fülzúgással elküldtek MR-re nekem évek óta zúg sokszor már az őrjöngeni tudnék tőle.Már jártam minféle dokinál,de a válasz az volt (jó lenne mutatni)sZÉTTÁRT KAROK .nINCS RÁ GYÓGYMÓD.Ha neked mondanának valami bíztatót,megkérhetnélek rá hogy írd meg nekem priviben?Szurkolok neked hogy MR-rel kapcsolatban találj valami megoldást.
11. Andesz75 (válaszként erre: 8. - Tavaszilány)
2015. ápr. 14. 21:11

Igen, hallottam róla, hogy már a műtétekhez is nagyon kevés az aneszteziológus. Teljesen megértem, hogy ilyen piti vizsgálathoz nincs orvos.

Viszont egyszer a híradóban hallottam, hogy az Amerikai utcai kórházban egy külön szobát alakítottak ki azoknak a gyerekeknek akiket altatni kell a vizsgálathoz. Így könnyen áttolják a szomszéd szobába. Valahogy ide kellene bejutnom de semmi ismeretségem nincs. :(

10. Andesz75 (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2015. ápr. 14. 21:07

Olyan kellemetlen nekem erről beszélni. :( Mert ez nem egy testi tünet hanem csak az agyamban van és mégsem tudom leküzdeni.

Sajnos emiatt már volt egy "rohamom" is egy szemműtét közben. Pedig az csak 5 perces volt. 2 per körül már kiakadtak a szemeim és kezdtem ájulni.

Nézegetem már a nyitott MR-t de nem csak a bezártság a gond hanem a mozdulatlanság is.

Köszönöm szépen a biztatást. :) Erőt veszek belőletek.

9. Andesz75 (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2015. ápr. 14. 21:04

Nagyon szépen köszönöm, hogy megkérdezted. Sajnos ezt a választ vártam.

Csak tudod gyerekeknek is altatásban csinálják és ott meg lehet csinálni....ezért fura nekem.

Mégegyszer köszi!!!

2015. ápr. 14. 19:07
Azért találsz nehezen olyan helyet, ahol altatásban csinálnak MR vizsgálatot, mert borzasztóan költséges: megfelelő (MR kompatibilis) eszközökre van szükség, ami nincs minden MR laborban. Másodsorban szükség van aneszteziológus orvosra, aki nem "tartozéka" az MR vizsgálónak, ott radiológusok vannak. Ha olyan beteget hoznak, aki altatást igényel, jön vele altatós személyzet is (ők általában fekvőbeteg osztályról jönnek, a kisgyerekeket pedig a beküldő intézményből kíséri az altatóorvos).
7. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Andesz75)
2015. ápr. 14. 15:30
Roppant módon sajnállak, és meg tudom érteni. Nekem nincs se pánikbetegségem sem klausztrofóbiám de bizony bennt a gépben engem is elkapott a harci idegbaj. Csak és kizárólag úgy tudtam végig csinálni,hogy saját magamat nyugtatgattam azzal hogy ebbe még nem halt bele senki. Úgy hogy teljes mértékben átérzem a problémádat. Mindenesetre ha másképp nem megy próbáld meg maszekban elintézni mert azért a vizsgálatot ne nagyon húzzad el mert ha baj van minél később kezelik annál nehezebb a gyógyulás.
2015. ápr. 14. 12:22

Na,mivel épp dolgozott az "informátor": nem adnak be gyógyszert MR elött,mert megváltozik a vérellátottság. Az,hogy valaki otthon bevesz egy nyugibogyót,az magánügy,de ITT nem vállalnak vizsgálatot bódításban.

Sajnálom!!!

5. anya4005 (válaszként erre: 4. - Andesz75)
2015. ápr. 14. 12:16
Az árakat a neten meg tudod nézni,és már kérdezem is,ha lesz válasz,írom,mi a helyzet bódítás ügyben.
4. Andesz75 (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2015. ápr. 14. 08:24

Közel vagyok Pesthez, nem gond az utazás.

Borzasztóan megköszönném ha megérdeklődnéd. Árat is persze.

Tűkön ülve várom majd a híreket.

Köszi előre is.

2015. ápr. 13. 21:56
Pesti vagy? A diagnoscan orvosi központnál (a balesetiben) meg tudom érdeklődni,hogy bódításban csinálnak-e MR-t,ha érdekel...
2015. ápr. 13. 19:45
Tapasztalatom nincs. Ha tényleg ennyire nem bírod a bezártságot akkor szerintem képbe jön a bódítás. Szerintem keress egy magán MR-t.
2015. ápr. 13. 19:30

Sziasztok!

Elöljáróban annyit kérnék, hogy azokat a kommentárokat, hogy "ezt ki lehet bírni" és "ne nyavalyogjak" mellőzzük ha lehet. Elég bajom van most enélkül is. :(

Tehát lassan 1 éve kellene mennem MR vizsgálatra. Klausztrofóbiám van,nem tudok mozdulatlanul feküdni félrenyelek és a többit le sem írom.

Már attól rosszul leszek ha a saját ágyamban tréningezek a vizsgálatra.

Xanax nem segít.

A kórházak akiket hívtam kiröhögtek, mondták legfeljebb majd elájulok és akkor nem fogok tovább mocorogni.

Háziorvosom is hasonlóan reagált.

Mindenképpen bódítás kell. Ma már a fogorvosnál és gyomortükrözésnél is bódítanak, akkor miért ne ennél főleg ha indokolt?

Migrén és fülzúgás a panaszom.

Szóval örülnék ha valaki tudna olyan helyet ahol csinálnak ilyet. Azt olvastam, hogy a gyerekeknél és idős nem kooperáló betegnél is bódításban csinálják.

Már többször altattak, semmi bajom nem volt tőle sőt! Ilyen megnyugtató alvást még sose éreztem.

Tehát ha valakinek van tapasztalata kérem írja meg.

Köszönöm!!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook